Prezent na Dzień Dziecka – 12 pomysłów na prezenty dla dzieci o różnych zainteresowaniach

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami i jak co roku pojawia się ten sam problem: co kupić najmłodszym, aby prezent im się spodobał, zaangażował do zabawy, a w dodatku miał wartości edukacyjne, rozwijał umiejętności i zainteresowania?

Prezenty na Dzień Dziecka - propozycje Kapitana Nauki

Tegoroczny prezentownik przygotowaliśmy specjalnie z myślą o zainteresowaniach. Zainspiruj się kreatywnymi pomysłami na gry i zabawy od Kapitana Nauki i zaskocz dziecko prezentem, który bawi, rozwija i poszerza wiedzę o tym, co interesuje je najbardziej.

Wszystkie przedstawione produkty mają wysokie walory edukacyjne, które wspomagają dziecko w rozwoju kluczowych kompetencji, w tym m.in. komunikacji, logicznego myślenia, nauki matematyki czy języków obcych. Potwierdzają to rekomendacje ekspertów: nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz najbardziej wymagających recenzentów – dzieci!

1. Dla miłośników literek

Nauka pisania i czytania jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!  

Alfabet. Układanki malucha to edukacyjny pakiet barwnych puzzli wspomagający koncentrację, pamięć oraz zapamiętywanie liter. Podczas zabawy dziecko łączy litery z kolorowymi obrazkami, na których znajdują się zarówno przedmioty z otoczenia malucha, jak i dzikie zwierzęta oraz bajkowe postacie.

W dziecięcym zbiorze gier nie może zabraknąć Jaka to litera? Domino. Układanka wspiera umiejętność rozpoznawania liter w kolejności alfabetycznej. Maluch ma okazję przyjrzeć się wielkim i małym literom, a także nauczyć się alfabetu przez zabawę.Gra edukacyjna Alfabet na 3 sposoby to wstęp do nauki czytania w języku polskim i angielskim oraz trening pamięci. 3 warianty rozgrywek: puzzle, memory i układanki otworzą przed najmłodszymi świat wyrazów i ich znaczeń. Dołączony plakat z alfabetem w dwóch językach będzie wyjątkową ozdobą pokoju dla miłośnika literek.

Układanki wyrazowe Litera do litery oraz Sylaba do sylaby to idealny wybór na rozpoczęcie przygody z czytaniem. Gry edukacyjne mają atrakcyjną formę układanek obrazkowo-literowych. Podczas rozgrywek rozwijają koncentrację, uczą rywalizacji i zachęcają do podejmowania językowych wyzwań.

Czytam i układam litery i Czytam i układam sylaby będą doskonałym sposobem na oswojenie dziecka z literami i sylabami. Układanki pozytywnie wpłyną na rozwój mowy u dziecka.

Dzięki grze edukacyjnej Alfabet. Smart Bingo dziecko zobaczy, jak interesująca może być zabawa z alfabetem. W trakcie kręcenia kołem losującym najmłodsi nauczą się kojarzyć litery z dźwiękami oraz rozpoznawać słowa rozpoczynające się od danej litery. Atutem jest możliwość samodzielnej gry, ale świetnie sprawdzi się także podczas wspólnych rozgrywek z rodziną czy rówieśnikami.

Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne to zestaw 100 zabaw, stworzonych z myślą o wsparciu prawidłowej artykulacji u najmłodszych. Zabawy logopedyczne utrwalają poprawną wymowę głosek, rozwijają słuch fonematyczny a także ułatwiają dzieciom wstęp do nauki czytania i pisania.

Nie można przejść obojętnie również obok nowości! Jedną z nich jest gra Sylabuję i główkuję, która wspiera naukę czytania i rozwija zasób słownictwa. Gracze mogą ze sobą rywalizować, ale jest też możliwość jednoosobowej aktywności. Koło losujące rozkręci każdą sylabową rozgrywkę!

Do gimnastyki buzi, ciała i języka niezastąpiona będzie gra logopedyczna Leśny bal. Różnorodne zadania gwarantują wsparcie całościowego rozwoju dziecka: intelektualnego, społecznego, emocjonalnego, ruchowego oraz rozwoju mowy. Wszyscy gracze grają w jednej drużynie, ale możliwa jest również zabawa w pojedynkę. Grę wyróżnia również szata graficzna: mieszkańcy lasu zapraszają na wyjątkowe przyjęcie, podczas którego nikt nie będzie się nudził!

Nauka literek z Kapitanem Nauką! - Nauka pisania i czytania jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!
Gry dla dzieci do nauki czytania 

2. Dla zafascynowanych liczbami małych matematyków

Poznajcie prezenty, które poznawanie cyferek i naukę liczenia zamienią w świetną i ekscytującą zabawę.

Jak zachęcić dziecko do nauki liczenia, a jednocześnie zapoznać z kolorami i kształtami? Układanki malucha. Liczymy warzywa i owoce to kolorowe dwuelementowe puzzle, dzięki którym maluszek nauczy się rozpoznawać podstawowe warzywa i owoce oraz pozna liczby od 1 do 10.Domino. Liczby to idealny pomysł na pierwszą grę dla najmłodszych. Rozwija podstawowe umiejętności matematyczne, wspomaga umiejętność koncentracji uwagi, spostrzegawczości oraz percepcji wzrokowej.

Gra Potwory głodomory to niezbędnik w matematycznej edukacji najmłodszych. Dzięki kolorowym stworkom dzieci poznają liczby, doskonalą umiejętność liczenia, dodawania i odejmowania. Rozgrywki w towarzystwie sympatycznych potworów sprzyjają również rozwojowi spostrzegawczości i koncentracji.

Gra edukacyjna Piraci zachęci do nauki dodawania i odejmowania. W trakcie emocjonującej bitwy o skarby, dziecko rozwinie myślenie logiczne, poćwiczy pamięć, spostrzegawczość i koncentrację.
Z sympatycznymi wodnymi żyjątkami dzieci bez trudu opanują tabliczkę mnożenia, co na pewno zaprocentuje podczas szkolnych lekcji matematyki. Żaby czy kraby to wyjątkowa gra matematyczna do nauki mnożenia w zakresie 100, angażująca wyobraźnię i rozwijająca koncentrację.

Nauka odczytywania wskazówek zegara jest dla twojego dziecka wyzwaniem? Kapitan Nauka zadbał również o to! Zegar to wesoła i dynamiczna gra rodzinna, która pomaga w zrozumieniu abstrakcyjnego pojęcia czasu i umożliwia angażującą zmysły zabawę z zegarem tradycyjnym i cyfrowym.

Gra edukacyjna Zakodowany zamek od najmłodszych lat pozwoli ćwiczyć zdolności niezbędne zawodowym programistom. Postać sprytnego czarodzieja i ciekawa fabuła zachęci dziecko do zabawy, w trakcie której poćwiczy tworzenie komunikatów i algorytmów. Koncentracja, cierpliwość, wytrwałość to kluczowe umiejętności rozwijane w trakcie wyścigu z podstępnym duchem. W tej grze nikt nie przegrywa! Wszyscy uczestnicy grają w jednej drużynie.

Szukasz książki o matematyce na wesoło? Rymowane zagadki matematyczne to zabawne wierszyki i łamigłówki ułatwiające rozwiązywanie zadań matematycznych uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.

Nauka matematyki dla dzieci - gry matematyczne
Gry edukaycjne do nauki liczenia

3. Dla małych poliglotów

Te gry i książki będą idealnym prezentem, który oprócz zabawy zapewni pierwszy kontakt z obcym językiem.

Angielski. Pierwsze słówka. Układanki malucha to aż 7 układanek, dzięki którym dziecko pozna angielskie słówka, ale także poćwiczy spostrzegawczość i udoskonali koordynację oko-ręka.

Angielski. Pierwsze słowa. Gra Loteryjka to ćwiczenie spostrzegawczości, myślenia logicznego w towarzystwie prostych zasad i bajecznych ilustracji. Idealna zabawa dla przedszkolaków, podczas której opanują mimochodem podstawy języka angielskiego.Wymyślanie historii inspirowanych ilustracjami może być doskonałym treningiem językowym. Z wyjątkowymi, bogato ilustrowanymi słownikami obrazkowymi Księgi słówek (link do kategorii) i Na tropie angielskich słówek nauka języka obcego to także świetna i angażująca zabawa.

Szukasz wciągającej gry, od której warto rozpocząć edukację językową? W trakcie zabawy z grą edukacyjną Na tropie angielskich słówek dzieci poznają podstawowe angielskie słówka, poćwiczą pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. Kolorowe ilustracje wzbudzają pozytywne skojarzenia z nauką języka obcego.

„Old MacDonald”, „Alphabet Song”, „Twinkle, Twinkle, Little Star” i inne znane piosenki w zabawnych aranżacjach znajdziesz w Angielski dla dzieci. Piosenki. Ten wyjątkowy zestaw książki i audio CD proponuje 15 melodyjnych i łatwych do zaśpiewania popularnych utworów angielskich.

Angielski dla dzieci rymowanki i wierszyki rozbawi zarówno dzieci, jak i rodziców. Popularne wierszyki do wspólnego recytowania, zabawy i nauki!

Nauka języków z Kapitanem Nauką - zabawy dla małych poliglotów!
Książki i gry do nauki języków obcych 

4. Dla fanów pojazdów

Wybraliśmy gry, puzzle i książeczki, w których znajdą najróżniejsze środki lokomocji.

Przedszkolakom z pewnością przypadnie do gustu Loteryjka. Pojazdy. Oparta na prostych zasadach gra, dzięki której dzieci poznają środki transportu, maszyny na placu budowy i pojazdy ratunkowe.

Pepe leci samolotem i Pepe jeździ na rowerze to zabawne opowieści o dociekliwym Pepe, który robi różne rzeczy po raz pierwszy.  Bohater jest uważnym obserwatorem i nic nie umknie jego uwadze. Dopytuje, analizuje i udowadnia, że podróżowanie samolotem i rowerem może być świetną zabawą!

Memory Pojazdy to wyjątkowa gra dla maluszków, dzięki której potrenują pamięć i rozwiną spostrzegawczość podczas wesołej zabawy z tramwajem lub wozem strażackim!

Doskonałym sposobem na ćwiczenie spostrzegawczości i wyobraźni dziecka będą Puzzle obserwacyjne. Pojazdy 6+! Zestaw elementów do układania może być pretekstem do przybliżania dziecku zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym.

Produkty dla małych fanów pojazdów! - Kapitan Nauka
Gry i książeczki dla dzieci lubiących pojazdy

5. Dla pasjonatów historii

Co zrobić, aby dziecko polubiło historię już od najmłodszych lat? Oto gry i książki, które rozwiną w młodym umyśle zainteresowanie datami i wydarzeniami z przeszłości.    

Polska. Na tropie historii to fascynująca historyczna książka z audioprzewodnikiem! Dzięki niej dziecko pozna historię Polski, wysłucha opowieści o dziejach naszego kraju od dynastii Piastów do życia w PRL-u i weźmie udział w grze obserwacyjnej z wyszukiwaniem najbardziej charakterystycznych przedmiotów z danego okresu.

Ekscytująca podróż przez stulecia gwarantowana z grą edukacyjną Historia Polski! Dzieci podczas pasjonującej wyprawy sprawdzą i poszerzą swoją wiedzę o minionych wydarzeniach, poćwiczą pamięć i spostrzegawczość, a przede wszystkim powalczą o zwycięstwo.

Gra edukacyjna Polska to proste zasady, zacięta rywalizacja oraz atrakcyjna szata graficzna wciągająca zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. W tym wyścigu o zwycięstwie decydują spostrzegawczość, refleks, łut szczęścia oraz znajomość polskiej przyrody, historii i geografii.

Edukacyjne produkty Kapitana Nauki o polskiej historii!
Książki i gry o tematyce historycznej6. Dla miłośników przygód i wielbicieli podróży

Specjalnie dla nich przygotowaliśmy gry, dzięki którym przeniosą się do odległych krain bez opuszczania dziecięcego pokoju.

Gra edukacyjna Świat to fascynująca wyprawa przez kontynenty, wyspy i oceany! Nie lada gratka dla najmłodszych miłośników podróży, a także ćwiczenie spostrzegawczości, koncentracji i refleksu.

Gry z serii Loteryjka. Świat 3+ oraz Loteryjka. Czysta planeta to bajecznie kolorowe plansze i żetony, które w trakcie zabawy rozwiną w dziecku spostrzegawczość oraz pomogą w poznaniu otaczającego go świata. Pokażą jak od najmłodszych lat zadbać o planetę!

Naucz dziecko zadbać o planetę! - Kapitan Nauka
Gry dla dzieci z pasją do podróży i przygód7. Dla pasjonatów kosmosu

Coś dla miłośników planet i międzygalaktycznych podróży.

Połączenie świetnej zabawy z ćwiczeniem spostrzegawczości od czwartego roku życia z grą Loteryjka. Kosmos. Kosmiczne ilustracje oraz wysokiej jakość wykonanie elementów gry to gwarancja świetnej zabawy na długi czas.  

Łajka, kosmiczny pies to galaktycznie wciągająca książka, która przeniesie najmłodszych w niesamowitą podróż po kosmosie, ale również po historii lotów kosmicznych w towarzystwie pierwszego psiego astronauty. Czytelnicy mają wyjątkową szansę zmienić przeżycia Łajki i wybrać dla niej inne, alternatywne i pozytywne zakończenie.

Niesamowite podróże w kosmosie - wciągające gry i książki dla miłośników kosmosu! Kapitan Nauka
Kosmos - książki i gry dla dzieci

8. Dla fanów zwierząt z całego świata

Jak wzbudzić radość wielbicieli zwierzątek? Każdy z nich ucieszy się z gier i zabawek, na których znajdzie ilustracje domowych pupili. Z Kapitanem Nauką będzie miał również okazję poznać egzotyczne dzikie koty i morskie fascynujące stworzenia.  

Szukasz pierwszych puzzli dla swojego maluszka z barwnymi ilustracjami zwierzaków? Poprzez zabawę z Układankami maluchaKotki, pieski oraz Co jedzą zwierzęta? dziecko nauczy się różnicowania kształtów, poprawnego łączenia elementów oraz poćwiczy sprawność i precyzję ruchów.

Zwierzęcy świat na wyciągnięcie małej rączki! Puzzle Rodziny zwierząt. Układanki malucha z uwielbianej przez najmłodszych serii rozwiną wiedzę o świecie, przedstawią zwierzęta charakterystyczne dla sawanny, lasu czy zagrody, a przede wszystkim zapewnią emocjonującą rozrywkę  w gronie rodziny i rówieśników.

Gry z serii MemoryOcean; Afryka; Dinozaury to emocjonująca rozgrywka w towarzystwie różnorodnych zwierząt. Niezwykły podwodny świat, dziki afrykański klimat, a także prehistoryczna przygoda gwarancją doskonałej zabawy dla młodszych i starszych dzieci.Loteryjka. Zwierzęta oraz Loteryjka. Na wsi to idealny wybór dla najmłodszych dzieci na rozpoczęcie przygody z grami. Rozgrywki przybliżą maluchom zwierzęta domowe,  gospodarskie, jak i te dzikie oraz pomogą rozwijać spostrzegawczość, pamięć i refleks.

Koty. Smart Bingo to gra edukacyjna do wspólnej zabawy dla całej rodziny. Wystarczy zakręcić kołem losującym i jak najszybciej odszukać na swojej planszy wybrany rysunek. Rozpoznawanie szczegółów, nazywanie kolorów, a nawet strategiczne działanie to umiejętności, które rozwinie maluch w trakcie zabawy.

A może gra na spostrzegawczość, podczas której uczestnicy wspólnie spędzają czas, świetnie się bawią i trenują umysł? Zwierzaki bystrzaki ćwiczą refleks, pamięć i koncentrację twojego dziecka. W towarzystwie tych egzotycznych zwierząt nie sposób się nudzić.

Seria Puzzli obserwacyjnych - Koty; Zwierzęta dzikie; Na wsiZwierzęta leśne to poszukiwanie i układanie puzzli oraz wskazywanie elementów, a przy tym doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji. Dzieci mogą również tworzyć własne historie i wymyślać wielkie przygody dla obecnych na ilustracjach zwierząt.

Produkty Kapitana Nauki dla wielbicieli zwierzątek!
Gry dla wielbicieli zwierząt

9. Dla fanów łamigłówek

Przygotowaliśmy wiele ciekawych i rozwijających zagadek, które można rozwiązywać w nieskończoność.

Gra edukacyjna Logika zawiera 3 gry rozwijające myślenie logiczne i wiedzę przyrodniczą! Barwne układanki zapewniają wiele form rozrywki oraz połączenie wesołej zabawy z ćwiczeniem spostrzegawczości.

Seria Rysuję i zgaduję to 100 edukacyjnych zabaw, które rozwiną kluczowe kompetencje najmłodszych! W zestawie edukacyjnym znajdą książeczkę, dwustronne karty do wielokrotnego wypełniania i flamaster. Niekończąca się zabawa gwarantowana!

Trening umysłu podczas zabawy? Łamigłówki dla przedszkolaka pobudzą wyobraźnię dziecka, wykształcą umiejętność łączenia faktów oraz poszerzą wiedzę o otaczającym świecie.

Trening intelektu i gimnastykę mózgu dla dzieci w wieku szkolnym zapewnią Zabawy logiczne dla ucznia. Atrakcyjna forma łamigłówek i angażujących zagadek rozwinie również koncentrację, spostrzegawczość i wyćwiczy pamięć.

Na pokład wszyscy spryciarze i bystrzaki! Kapitan Nauka przygotował dla was Kapitalne łamigłówki. Wykreślanki, łączenie w pary, wyszukiwanie różnic i podobieństw to tylko niektóre rodzaje z zadań, przed którymi staną najmłodsi.

Zagadki obrazkowe. Koncentracja to książeczki, które pobudzą ciekawość i zwiększą chęci malucha do nauki. Będą doskonałym wsparciem koncentracji, spostrzegawczości, poznania świata, a także pamięci.Połączenie twórczej zabawy z treningiem pamięci i uwagi na pewno zaowocuje w przyszłości. W grze Spostrzegawczość dziecko znajdzie aż 100 zabaw, które zadbają o rozwój kompetencji takich jak koncentracja, myślenie logiczne i motoryka mała.

Ukochana przez dzieciaki seria Bazgraki to książeczki z ćwiczeniami przygotowującymi do nauki pisania. Rozwijają koncentrację i spostrzegawczość, a także ćwiczą pamięć wzrokową i orientację w przestrzeni. Suchościeralny flamaster umożliwia zmazywanie i poprawianie odpowiedzi bez końca!

Seria Gryzmołki melduje się na pokładzie. Ten pakiet kreatywnych zadań w formie książeczki z zagadkami opracowany przez ekspertów wspomaga rozwój dziecka, a piękne ilustracje zachęcają do zabawy. Dołączony do zestawu flamaster suchościeralny pozwoli na wielokrotną zabawę!

Rozwijaj myślenie logiczne swojego dziecka z produktami Kapitana Nauki!
Seria Gryzmołki - kreatywne łamigłówki dla dzieci

10. Dla milusińskich, którzy uwielbiają naśladować rodziców

Wyobraźnia dzieci nie zna granic, a zabawy tematyczne są idealnym źródłem wiedzy o otaczającym świecie. Zabawa w pranie, sprzątanie, gotowanie to świetna okazja do rozwoju kluczowych kompetencji.

Układam i poznaję. Zawody to układanki dla przedszkolaków, dzięki którym poznają przeróżne profesje oraz charakterystyczne elementy niezbędne do wykonywania zawodów.

Kto zostanie mistrzem gotowania na czas? Dzięki grze edukacyjnej Gotowanie dzieci zainteresują się kulinariami, poznają tajniki przygotowywania chrupiącej pizzy i kolorowej sałatki owocowej oraz dowiedzą się więcej o zasadach zdrowego odżywiania.

Jak sprawić, aby dzieci kojarzyły porządkowanie z wesołą zabawą, a nie z przykrym obowiązkiem? Poprzez grę Sprzątanie najmłodsi z uśmiechem na ustach będą przeganiać podstępne kłębki kurzu, a mimochodem potrenują myślenie logiczne, pamięć, spostrzegawczość i refleks.

Kapitan Nauka - zabawki edukacyjne!
Gry dla dzieci ćwiczące praktyczne umiejętności11. Dla chętnych do zabawy pełnej emocji

Masz w domu wulkan energii, który nie może usiedzieć na miejscu? Specjalnie dla takich pociech stworzyliśmy gry, w trakcie których skakanie, tańczenie i inne formy aktywności ruchowej są mile widziane.    

Czy wiesz, jak ważna jest nauka rozpoznawania i odczytywania emocji na wczesnym etapie rozwoju dziecka?  Karty obrazkowe Poznaję świat. Emocje! to wyjątkowy zestaw pomagający dzieciom rozpoznawać i opisywać podstawowe uczucia, a także rozróżniać i nazywać je w naturalny sposób, podczas wspólnej zabawy z opiekunami.

Układam i poznaję. Emocje to kolorowe puzzle dla przedszkolaków, które pomogą w rozpoznawaniu i nazywaniu emocji. Układanie puzzli rozwija wyobraźnię i jest świetnym ćwiczeniem spostrzegawczości u małych rozrabiaków.

Gra edukacyjna Co za emocje! wspiera rozwój emocjonalny dziecka i jest idealnym treningiem komunikacji, który pobudza wyobraźnię emocjonalną, kreatywność, a do tego dostarcza dużo rozrywki i śmiechu! W trakcie rozgrywki dzieci poprzez zabawę uczą się rozpoznawać oraz nazywać swoje i cudze uczucia.

Kalambury to twórcza i emocjonująca zabawa dla całej rodziny. Rozwija kreatywność, a kolorowe ilustracje pobudzają wyobraźnię. Poprzez zabawę dzieciaki ćwiczą myślenie logiczne i motorykę małą.

Poznawaj emocję z produktami Kapitana Nauki!
Gry wspierające rozwój dziecka w obszarze emocjonalnym12. Dla wymagających czytelników

Propozycje książek, które rozbudzą wyobraźnię i sprawią, że czas spędzony na czytaniu będzie świetną zabawą.

Seria 100 pierwszych słówek to książeczki z najważniejszymi słówkami potrzebnymi do poznania otaczającego dziecko świata. Kolorowe ilustracje pomagają zaznajomić się z nowymi słowami.

Seria Dotknij natury już od najmłodszych lat wspiera rozwój zmysłów u dzieci. Na każdej stronie czekają okienka i elementy, które zadbają o wzmocnienie zmysłu dotyku. Barwne ilustracje przyciągną uwagę i pobudzą wyobraźnię najmłodszych.

Z serią Magiczne koło, dziecko nauczy się rozpoznawać i nazywać emocje, a także oswoić swój strach przed nieznanym. Zabawa z obracaniem koła zaangażuje zmysły wzroku i dotyku, a także rozwinie sprawność manualną oraz koordynację oko-ręka.

Z uroczym bohaterem z serii książeczek o Pepe dziecko zaznajamia się z nieznanymi mu dotąd sytuacjami. Śledząc perypetie wesołego chłopca, najmłodsi dowiadują się ile pozytywnych emocji wiąże się z robieniem całkiem nowych rzeczy np. jazdą na rowerze, pierwszą wizytą u dentysty, w kinie czy pierwszym lotem w samolocie.

Kapitan Nauka - propozycje książek dla dzieci.
Serie książeczek dla małych czytelników

Zabawki dla dzieci dostosowane do wieku Twojego dziecka

Mamy nadzieję, że wśród tylu propozycji każdy wybierze coś dla siebie. Zachęcamy do zainspirowania się naszymi pomysłami i przejrzenia produktów Kapitana Nauki. Możecie wybierać prezenty również z podziałem na wiek dziecka czy rozwój konkretnych umiejętności – każdy sposób jest dobry, aby sprawić radość dzieciom w dniu ich wyjątkowego święta!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Loading...