Wiek: 7+

Umiejętności:

  • -15%
-15%

Polska. Na tropie historii

Wiek: 7+

Umiejętności:

Polska. Na tropie historii

Fascynująca historyczna przygoda z audioprzewodnikiem!


Darmowa dostawa od 200 zł

Darmowa dostawa od 200 zł
38,00 zł
32,30 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 27,93 zł

Polska. Na tropie historii to wyjątkowa, wielkoformatowa książka, dzięki której dziecko pozna historię Polski i wysłucha opowieści o dziejach naszego kraju.  
Wprowadź dziecko do fascynującego świata historii przedstawionej w zrozumiały i obrazowy sposób, gdzie czytelnik jest w samym centrum wydarzeń. Od dynastii Piastów do życia w PRL-u. Wypatrujcie bohaterów z różnych okresów historycznych, poznajcie ich codzienność, zadania i charakterystyczne dla nich elementy ubioru, wyposażenia wnętrz i otoczenia. Przyjrzyjcie się dokładnie, kolorowe plansze kryją mnóstwo fascynujących szczegółów, których nie można pominąć. 12 ilustracji tworzy grę obserwacyjną, która rozwija spostrzegawczość i koncentrację u najmłodszych.

Jak żyli mieszkańcy średniowiecznego miasta? W co ubierała się szlachta? Co czekało na pasażerów w czasie rejsu transatlantykiem „Batory”? Dzięki audioprzewodnikowi do pobrania czytelnik pozna odpowiedzi na wszystkie pytania, angażując podczas korzystania z książki zmysł wzroku i słuchu.

Polska. Na tropie historii - wielkoformatowa książka dla dzieci

Polska. Na tropie historii wyróżnia się barwnymi panoramicznymi ilustracjami, które pobudzą wyobraźnię najmłodszych i zachęcą do zagłębienia się w świat historycznych opowieści. Duży format ułatwi wędrówkę przez kolejne okresy i umożliwi korzystanie z książki wspólnie z rówieśnikami, rodzeństwem, a nawet całą rodziną! Historia może być pretekstem do wspólnego spędzania czasu, a także dyskusji z rodzicami i dziadkami.

Okiem Eksperta
Jak opowiadać dzieciom o historii? Zrezygnujcie z dat i nazwisk. Snujcie ciekawe opowieści. Wykorzystajcie piękne, panoramiczne ilustracje, żeby pokazać dzieciom, jak wyglądało życie przed wiekami. Zaangażujcie je w zabawę w wyszukiwanie tajemniczych przedmiotów. To wystarczy, żeby połknąć historycznego bakcyla! W końcu bez znajomości naszej historii nie wiemy, kim jesteśmy.

Emka Kowalska, blog obibooki.pl, prowadząca „Przeczytaj mi tę historię” w TVP Historia

Polska. Na tropie historii powstała pod konsultacją merytoryczną dra Sebastiana Adamkiewicza – historyka i muzealnika, który jest autorem tekstu i audioprzewodnika. O szczegółowe i barwne i przykuwające uwagę ilustracje zadbała Zuza Wollny.

  • ISBN: 978-83-67212-07-6
  • Data wydania: luty 2020
  • Stron: 32
  • Ilustrator: Zuza Wollny
Przeczytaj 6 opinii na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...