Odpowiedzialnie wspieramy dzieci w rozwoju

Marka Kapitan Nauka powstała z przekonaniem, że wszystkie dzieci powinny mieć możliwość, by cieszyć się dzieciństwem i poznawać świat z radością. Zdajemy sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za rozwój najmłodszych, dlatego od wielu lat szczególnie wspieramy tych, którzy nie mają łatwego dostępu do produktów edukacyjnych: pacjentów szpitali i oddziałów pediatrycznych, podopiecznych z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Kilkadziesiąt paczek z grami, puzzlami i książeczkami wysłaliśmy do małych pacjentów placówek medycznych w całej Polsce. Akcję wsparcia dzieci ze szpitali rozpoczęliśmy w kwietniu 2020 roku w odpowiedzi na ograniczenia odwiedzin w związku z pandemią koronawirusa. Tym małym gestem chcieliśmy pomóc dzieciom przetrwać trudny czas pobytu w szpitalu. W wytypowaniu placówek pomogli nam rodzice i personel medyczny – odzew na nasz apel był tak duży, że postanowiliśmy kontynuować pomoc!

W tym samym czasie wsparliśmy finansowo Fundusz Interwencyjny WOŚP, w całości przeznaczony na walkę z COVID-19, m.in. na środki ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego oraz na sprzęt medyczny.

Wydawnictwo Edgard wsparło Fundusz Interwencyjny WOŚP

Wsparliśmy także 29. Finał WOŚP, w trakcie którego zbierane były fundusze na dziecięcą laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. Wzięliśmy udział w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców, w trakcie której wylicytowaliśmy jedno ze Złotych Serduszek dokładając swoją cegiełkę do zakupu specjalistycznego sprzętu do diagnostyki i leczenia małych pacjentów. 

Co roku wysyłamy także paczki na Mikołajki oraz na Dzień Dziecka do podopiecznych domów dziecka. Współpracujemy także z Fundacją Dziecięca Fantazja, bierzemy udział w Wielkiej Zbiórce Książek, a produktami od Kapitana Nauki obdarowaliśmy już kilkaset ośrodków.

Podczas naszej akcji na Facebooku z okazji Dnia Dziecka 2018 zapytaliśmy fanów, komu jeszcze możemy pomóc. Odzew przerósł najśmielsze oczekiwania! Dzięki sympatykom Kapitana Nauki wybraliśmy 28 miejsc, do których pojechały paczki pełne zestawów edukacyjnych.

Lista placówek, którym już pomogliśmy >

Kapitan Nauka - zabawa, edukacja, rozwój

Fot. Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza im.Dr Ireny Białowny w Białymstoku

Kapitan Nauka - zabawy edukacyjne dla dzieci

Fot. Trojdenek Przedszkole nr 241 w Warszawie

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć