Nasze wartośći


SAMODZIELNOŚĆ

Produkty z oferty Kapitana Nauki są zaprojektowane w taki sposób, aby pomagać dzieciom w rozwiązywaniu ich codziennych problemów oraz rozwijać umiejętności niezbędne w dorosłym życiu, takie jak kompetencje interpersonalne, umiejętność decydowania i krytycznego myślenia, współpracę w grupie, radzenie sobie ze stresem i emocjami. Opracowaliśmy system oznaczeń naszych produktów, który informuje rodzica o ćwiczonych podczas zabawy kompetencjach (poznawczych, matematycznych, językowych i społecznych). Dzięki temu wspieramy rodziców w odkrywaniu potencjału dziecka, wzmacnianiu jego samodzielności życiowej oraz poczucia wartości i sprawczości.

 

RÓŻNORODNOŚĆ

Nasze książki oraz zestawy edukacyjne wyróżnia różnorodność w zakresie tematów, przyjętej metodyki oraz form (m.in. gry edukacyjne, zagadki, łamigłówki, loteryjki, memory czy domina). To właśnie poprzez rozmaite i kreatywne zabawy rozbudzamy potencjał dzieci wielowymiarowo, od najmłodszych lat. Dzięki nim maluchy, przedszkolaki i uczniowie poznają świat oraz rozwijają umysł (ćwicząc koncentrację, spostrzegawczość i pamięć) i wyobraźnię. Nasze publikacje angażują zmysły, uczą zasad rządzących światem i ludzkimi relacjami oraz kształtują umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach społecznych, np. podczas wspólnej gry z rówieśnikami, rodzeństwem lub opiekunami.

 

JAKOŚĆ

Nad zawartością merytoryczną naszych produktów, atrakcyjnością ich fabuły oraz dostosowaniem trudności zadań do intelektualnych możliwości dzieci pracujemy z zespołem specjalistów: pedagogów, psychologów, nauczycieli i terapeutów. Zwracamy szczególną uwagę, by warstwie merytorycznej towarzyszyły inspirujące ilustracje, wykorzystujące rozmaite środki wyrazu oraz kształtujące wrażliwość estetyczną – dlatego do współpracy zapraszamy utalentowanych polskich i zagranicznych ilustratorów. Dbamy o jakość wykonania naszych publikacji i dokładamy starań, by były one przyjazne zarówno dla dzieci, jak i środowiska.

 

RELACJE

Główną rolę w rozwoju dziecka odgrywa zabawa. Dzieci, które w jej trakcie zdobywają nowe doświadczenia i wiedzę o świecie, lepiej radzą sobie w dorosłym życiu, są bardziej kreatywne i otwarte na nowe wyzwania. Aby zestawy edukacyjne, gry i książki działały motywująco i rozwijająco, powinny być dostosowane do ich potrzeb (takich jak spędzanie czasu z bliskimi, wzmacnianie więzi i wspólnej aktywności) oraz do realiów funkcjonowania współczesnej rodziny. Wierzymy bowiem, że rozwój społeczno-emocjonalny dziecka jest solidnym fundamentem jego rozwoju intelektualnego. Wyjątkowość naszych publikacji została doceniona przez rodziców w głosowaniu na Zabawkę Roku oraz przez ekspertów w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Oprócz myślenia biznesowego, realizujemy także cele społeczne. Odpowiedzialnie wspieramy najmłodszych w rozwoju poprzez przygotowywanie dla nich najwyższej jakości produktów, dzięki którym mogą poznawać świat. Od wielu lat współpracujemy z instytucjami, które pomagają dzieciom z trudnym dostępem do nauki i materiałów edukacyjnych.