Najlepsze gry i zabawy na wakacje. Co zabrać w podróż z dzieckiem?

Co zabrać w podróż z dzieckiem? Niezależnie od tego, czy planujecie daleką wyprawę za granicę, wycieczkę po Polsce czy korzystanie z uroków lata w plenerze, koniecznie musicie zapoznać się z naszym przewodnikiem. Przygotowaliśmy zbiór najlepszych zabaw i gier dla dzieci, które umilą wypoczynek, urozmaicą czas podczas podróży, a do tego skutecznie odpędzą nudę.

Karty obrazkowe i książeczki dla najmłodszych

Największym wyzwaniem może okazać się podróż z najmłodszymi. Aby urozmaicić czas maluchom, zabierzcie ze sobą karty obrazkowe. W każdym zestawie, oprócz barwnie ilustrowanych kart znajdziecie poradnik dla rodziców z pomysłami na gry i zabawy.  

Aktywności z kartami pobudzą ciekawość najmłodszych, pomogą w rozwoju spostrzegawczości oraz zachęcą do poznawania świata i identyfikowania przedmiotów, kolorów i zwierząt znanych z życia codziennego. Wśród tematycznych zestawów znajdziecie m.in. Pierwsze słówka, W morzuW lesie czy Emocje.

Kolejną propozycją dla najmłodszych są książeczki sensoryczne z serii Dotknij natury. To barwnie ilustrowane wydania, które zadbają o rozwój zmysłów maluszka. Świetnie sprawdzą się podczas wspólnego czytania w plenerze oraz oglądania i dotykania okienek, dziupli i innych elementów np. podczas podróży. Wzruszające historie o motylku, żabcezajączku oraz wiewiórceptaszku przybliżą najmłodszych do świata natury. Karty obrazkowe oraz książeczki są wytrzymałe, odporne na zniszczenia i idealne dla małych rączek.

Zagadki obrazkowe do zabawy w podróży

Zagadki obrazkowe to niezbędnik każdego rodzica, który rusza z w drogę razem z dziećmi. Zestawy opracowanych przez psychologa zabaw pobudzą ciekawość świata i zadbają o wsparcie rozwoju poznawczego i społeczno-emocjonalnego. Poręczny format ułatwi zabranie ze sobą zagadek do plecaka czy torebki, a rozwiązania do łamigłówek na odwrocie kart pomogą szybko sprawdzić poprawność wykonanych zadań. Do wyboru wiele wariantów, zależnie od wieku i zainteresowań dzieci: Logika smyka, Zgaduj-zgadulaFind and match czy Ortografia.

Loteryjki - pierwsze gry twojego dziecka

W dziecięcej walizce na pewno nie może zabraknąć ulubionych gier Loteryjek. Poszukiwanie i dopasowywanie żetonów do odpowiednich pól na barwnych planszach, zaangażuje najmłodszych i pozwoli ćwiczyć pamięć, koncentrację i spostrzegawczość podczas zabawy. Bawiąc się, dziecko lepiej poznaje świat i ma okazje przyjrzeć się otaczającym go szczegółom. Pierwsze Loteryjki o zwierzętachubraniach czy kolorach są przeznaczone dla dzieci powyżej 2 roku życia. Wraz z wiekiem wzrasta poziom trudności, starsi mogą już poznawać pierwsze angielskie słówka lub ciekawostki o ochronie środowiska. Każda gra ma aż 4 warianty rozgrywki, które można dopasować do poziomu zaawansowania graczy.

Loteryjki. Gry wspierające pamięć i koncentrację
Gra Loteryjka. Świat


Gry Loteryjki dla dzieci od 2 roku życia
Gra Loteryjka. Kolory


Gry dla dzieci. Loteryjki - trening koncentracji
Gra Loteryjka. Angielski. Pierwsze słówka

Pakiety Rysuję i zgaduję - 100 zabaw i łamigłówek

Zabawy nigdy za wiele? W pakietach Rysuję i zgaduję znajdziecie aż 100 zabaw, które rozwiną kluczowe kompetencje najmłodszych. Każdy zestaw zawiera dwustronne karty do wielokrotnego wypełniania, książeczkę z dodatkowymi łamigłówkami oraz flamaster suchościeralny. Przewodnikiem po świecie zabaw są sympatyczni bohaterowie: robot Eliot, królik Kazikkoparka Barbarka czy idealni kompani na podróże: mewa Ewa oraz kangur Artur. Starsze dzieci mogą poćwiczyć koncentrację z Detektywem Motywem, a na wszystkich chętnych czeka również czytanie sylabowe oraz zabawy logopedyczne w praktyce.

Rysuję i zgaduję - pakiet zabaw dla dzieci
Rysuję i zgaduję z mewą Ewą


Pakiet 100 rozwijających zabaw. Rysuję i zgaduję
Rysuję i zgaduję z kangurem Arturem

A gdybyśmy mieli wybrać tylko jeden, jedyny produkt, który najlepiej sprawdzi się podczas wakacyjnych zabaw? Mamy nadzieję, że nigdy nie postawicie nas przed tak trudnym wyborem i w walizce znajdziecie trochę więcej miejsca, ale zamiast pojedynczego produktu, polecamy serie – pewniaki, które przypadną do gustu dzieciom i zostaną z nimi dłużej, nie tylko na wakacje.

Bazgraki - pisanie i zmazywanie bez końca

To pozycje pełne graficznych zagadek, łamigłówek i zadań, które rozwijają spostrzegawczość i koncentrację oraz ćwiczą pamięć wzrokową. Do książeczki ze zmywalnymi kartami został dołączony suchościeralny flamaster, który umożliwia zmazywanie i rozwiązywanie zadań bez końca.

W serii znajdziecie książeczki do nauki liczbalfabetu oraz związane z zainteresowaniami najmłodszych, którzy podczas zabawy przeniosą się do przedszkola, w podróżw kosmos oraz do świata zwierząt. Grupa miłośników Bazgraków wciąż się powiększa, dołączcie do nich poznając wesołe stworki i rozwiązując w ich towarzystwie zagadki.

Gryzmołki - 60 kreatywnych zadań

Zastąpienie zwykłego papieru zmywalnymi kartami to również atut serii Gryzmołki. Zagadki opracowane przez ekspertów wspomagają rozwój dziecka, a barwne i wesołe ilustracje zachęcają do zabawy. W każdym pakiecie znajduje się aż 60 zadań z wybranej kategorii: literki, cyferkizwierzętaangielski – wybierzcie coś dla siebie lub zabierzcie ze sobą wszystkie rodzaje zagadek. Zmywalne strony ułatwiają również wspólną zabawę z rodzeństwem i rówieśnikami.

Gryzmołki - zagadki dla dzieci w wieku 3-6 lat
Gryzmołki. Zwierzęta

Pakiet z zagadkami Gryzmołki - rozwijące zadania
Gryzmołki. Cyferki

Memory - gry pamięciowe dla dzieci

Nie zapomnijcie również o Memory – to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych gier na świecie, której główną zaletą są proste zasady. Dzieci szukają par obrazków, a dzięki zapamiętywaniu elementów ćwiczą koncentrację. Sprawdzą się zarówno podczas samodzielnych zabaw, jak i rozgrywek w większym gronie. Wszystkie nasze memory idealnie wpisują się w wakacyjny klimat: Ocean, Dinozaury, Afryka, Pojazdy, Na wsi.

Memory - gra na spostrzegawczość dla dzieci
Memory. Ocean


Memory. Ocean - barwna gra dla dzieci od 3 roku życia
Memory. Ocean


Gra dla dzieci Memory. Trening pamięci i koncentracji
Memory. Dinozaury

Domino obrazkowe - prosta układanka edukacyjna

Domino obrazkowe to wciągająca gra polegająca na dopasowaniu do siebie kafelków z obrazkami, a czasami także literami czy napisami. Dzięki poszukiwaniu i dopasowywaniu elementów dzieci trenują percepcję wzrokową, a wszystkie umiejętności ćwiczą podczas wesołej zabawy.

Domino i Memory to gry znane od pokoleń, dlatego z przyjemnością zagrają w nie również starsi gracze: rodzice i dziadkowie.

Domino - gra dla dzieci od 3 roku życia
Domino obrazkowe

Gry edukacyjne - gry planszowe dla całej rodziny

Nawet podczas wakacji nie można zapomnieć o angażujących rozgrywkach. Z resztą, kto chce odmawiać sobie wspaniałej zabawy? Od teraz zapomnijcie o podróżowaniu palcem po mapie i wypróbujcie podróżowanie po planszy gier edukacyjnych Polska i Świat. W ciągu jednej chwili możecie przenieść się do dowolnego miejsca w naszym kraju lub na całym globie. Sprawdźcie swoją znajomość przyrody, historii i geografii, odpowiadajcie na pytania i ścigajcie się do mety.

Polska - gra edukacyjna dla dzieci od 5 roku życia
Gra edukacyjna. Polska


Zobaczcie, ile ciekawostek czeka podczas fascynującej wyprawy przez kontynenty, wyspy i oceany. Wiedzą można zaimponować nie tylko we własnym gronie, ale także w szkole podczas lekcji geografii i przyrody. Dołączcie do rozgrywek, a może zainspirujecie się do podróży i odtworzycie trasę z gry w rzeczywistości?

Jeśli szukacie kreatywnego pomysłu na spędzanie czasu w większym gronie, to koniecznie sprawdźcie grę Kalambury. Już nie tylko tradycyjne pokazywanie haseł, ale też rysowanie czy przedstawienie dźwiękiem: to zabawa, która połączy pokolenia i sprawi wiele radości zarówno dzieciom, jak i rodzicom oraz dziadkom. Sprawdźcie, które hasła najbardziej was zaskoczą, a kto okaże się mistrzem zgadywania?

Kalambury - gra rodzinna
Gra rodzinna. Kalambury


Gra Kalambury - popularna gra dla całej rodziny
Gra rodzinna. Kalambury


Przy okazji zabawy możecie też zadbać o emocjonalny rozwój dziecka. Z grą Co za emocje połączycie naukę rozpoznawania i wyrażania emocji z zabawą. Dzieci nauczą się nazywać i przedstawiać podstawowe emocje np. zaskoczenie, strach i radość oraz przekonają się, że uczucia można zaprezentować na wiele sposobów m.in. wytańczyć, wyrazić głosem wyśpiewać czy pokazać miną. To wyjątkowy trening komunikacji oraz umiejętności społecznych i empatii dla małych i dużych.

Co za emocje. Gra edukacyjna - rozpoznawanie i wyrażanie emocji
Gra edukacyjna. Co za emocje

Książki dla dzieci

Jak przetrwać podróż i sprawić, że czas upłynie w miłej atmosferze i co najważniejsze bez ani chwili znudzenia? Wystarczy, że zabierzecie ze sobą Rymowanki i wierszyki z nagraniami po angielsku do wspólnego czytania, zabawy i nauki języka oraz Piosenki – książeczkę z tekstami najpopularniejszych utworów dla dzieci i płytę do wspólnego słuchania i śpiewania np. podczas jazdy samochodem. Tradycyjne brytyjskie rymowanki oraz melodyjne piosenki gwarantują dobrą zabawę i przyswojenie wielu nowych angielskich słówek.

Jeśli chcecie zainteresować dziecko językiem obcym, to wakacje są na to najlepszym momentem! Skorzystajcie z pięknie ilustrowanych słowniczków obrazkowych, z pogrupowanym tematycznie słownictwem i nagraniami wymowy do pobrania. Księgi słówek znajdziecie w kilku językach: angielskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Fanom niecodziennej nauki angielskiego przypadnie do gustu rozbudowany słownik obrazkowy Na tropie angielskich słówek. W środku znajdziecie aż 12 bogato ilustrowanych rozkładówek, które pomogą w zapamiętaniu słownictwa w naturalny i intuicyjny sposób.

Dla tych, którzy potrzebują treningu umysłu przed poszukiwaniami wakacyjnych skarbów polecamy wyszukiwankę Gdzie jest lama? Na każdej z 17 kolorowych plansz ukryło się 10 lam, które skutecznie kamuflują się w tłumie meksykańskiego karnawału, w magicznym indyjskim pałacu, czy parku lodowym w Chinach. Przetestujcie swoją spostrzegawczość w poszukiwaniach uroczych zwierzątek.

Jeśli w tym roku planujecie samolotową podróż, to na pokład zabierzcie Pepe – dociekliwego i sympatycznego bohatera, który wiele rzeczy robi po raz pierwszy w życiu. Dzięki Pepe leci samolotem dzieci dowiedzą się, jak zachować się na lotnisku, jak wygląda odprawa, oczekiwane na samolot, a przede wszystkim sam lot i pozbędą się lęku przed nieznanym.

Pepe jest przewodnikiem dziecka po wielu nowych sytuacjach, w tym także jeździe na rowerze. W Pepe jeździ na rowerze czytelnicy mogą poznać historię od marzenia o nowym rowerze, przez naukę jazdy pełną wywrotek i plasterków aż po ostateczny sukces – samodzielną jazdę na rowerze. Na końcu książeczek z serii zostały zamieszczone słowniczki obrazkowe oraz pamiątkowe dyplomy do uzupełniania datami, opisami i zdjęciami.

Prezenty pod choinkę dla dzieci - książeczki o Pepe
Seria Pepe

Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych podpowiedzi, a nasze pomysły trafią na listę wakacyjnych niezbędników. Po więcej inspiracji zapraszamy do sklepu Kapitana Nauki, gdzie możecie dowiedzieć się więcej o każdym produkcie, zobaczyć zdjęcia i filmy oraz dopasować produkty według wieku, umiejętności i zainteresowań dzieci. Życzymy udanych wakacji pełnych zabawy i uśmiechu! ;)

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć