test

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci w każdym wieku - dla maluchów, przedszkolaków i uczniów

Dni na wybór Zajączkowych upominków coraz mniej, więc Kapitan Nauka służy gotową listą z podpowiedziami na prezenty dla dzieci w każdym wieku: maluchów, przedszkolaków i uczniów. Nasze propozycje kierujemy zarówno do tych, którzy zgodnie z tradycją chcą obdarować dzieci upominkiem od Zajączka, jak i rodziców oraz dziadków, którzy szukają pomysłów na wspólną rodzinną zabawę.

1. Prezenty dla maluchów (0-2 lata)
2. Prezenty dla przedszkolaków (3-6 lat)
3. Prezenty dla uczniów (6+)

Prezenty dla maluchów (0-2 lata)

Prezenty dla maluchów (0-2 lata) |Wiek: do 2 lat

Karty kontrastowe dla niemowląt

Sprawienie prezentu najmłodszym dzieciom to nie lada wyzwanie! Zamiast tradycyjnych zabawek, postawcie na wybór kart kontrastowych, które stymulują wzrok malucha już od pierwszych dni życia. Ucieszą nie tylko najmłodszych, ale będą również trafionym upominkiem dla tych, którzy niedawno zostali rodzicami i budują więź z dzieckiem.

Niepozorna zabawa z czarno-białymi materiałami wpływa na rozwój słuchu, wzroku i mowy niemowląt. Na kartach znajdziecie grafiki przedmiotów z najbliższego otoczenia malucha, a także zwierzątek. Do pakietów dołączyliśmy poradniki ze wskazówkami pedagoga, pomysłami na zabawy i wspólne spędzanie czasu.

Aktywności z kartami zaprocentują w przyszłości i będą wstępem do nauki pierwszych słów, nazywania i rozpoznawania otaczającego świata.

A kuku! Świat zwierząt. Karty kontrastowe (0+ lat) | Inspirujące zabawy od narodzin

A kuku! Świat zwierząt. Karty kontrastowe to niezbędnik dla niemowląt już od pierwszych dni życia (Wielkanoc 2022).
A kuku! Świat zwierząt. Karty kontrastowe

Książeczki dla dzieci 1+

Nadchodzące święta to także okazja do uzupełnienia dziecięcej biblioteczki, a pomysłów na wiosenne lektury wśród zbiorów Kapitana Nauki nie brakuje.

Seria Dotknij i przesuń jest inspirowana jedną z ulubionych zabaw w „a kuku”. Wystarczy jeden ruch paluszkiem, aby wywołać magiczną zmianę na kartach książeczki.

Seria Dotknij natury to książeczki ze wzruszającymi i zaskakującymi opowieściami o przyrodzie. Dzieci mogą odkrywać niespodzianki kryjące się na każdej stronie, zaglądać przez okienka, dziuple oraz dotykać stron książeczki, poznając historie ptaszka (Witaj, ptaszku!), motylka (Witaj, motylku!), żabki (Witaj, żabko!), zajączka (Witaj, zajączku!) i innych zwierzątek.

Witaj, żabko!
Witaj, zajączku! 

Gry Loteryjki - pierwsze gry dla dzieci

Jeśli jesteście na etapie poszukiwań pierwszej gry dla malucha, to Loteryjki będą idealnym wyborem! Proste gry polegające na wyszukiwaniu szczegółów i dopasowywaniu obrazków na żetonie do odpowiednich miejsc na planszy.

W każdym pakiecie znajduje się 6 plansz i 36 pasujących do nich żetonów. Zasady rozgrywki zrozumie nawet 2-latek, co pozwoli na ćwiczenie refleksu i spostrzegawczości na samym początku rozwoju malucha. Do wyboru wiele wesołych wariantów pełnych przyciągających wzrok ilustracji: Na wsi, Zwierzęta, Kolory.

Ostatnio do tradycyjnych wydań dołączyły nowości w postaci Loteryjek w wersji mini z 4 planszami i 18 żetonami. Zasady gry nie różnią się od klasycznej wersji, a do wyboru zabawa w układankach tematycznych Urodziny tygryska oraz Hopsasa!

Poręczne opakowanie w mniejszym formacie ułatwi zabranie ze sobą Loteryjek na świąteczny wyjazd do dziadków lub jeśli pogoda pozwoli, na piknik w plenerze. 

Gra Loteryjka. Zwierzęta (2+ lat) | Pierwsza gra dla najmłodszych dzieci - prezent na Zajączka!
Gra Loteryjka. Zwierzęta

Prezenty dla przedszkolaków (3-6 lat)

Prezenty dla przedszkolaków (3-6 lat) | Wiek: 3-5 lat

Przedszkolaki uwielbiają planszówki! Świetnie radzą sobie ze zrozumieniem zasad prostych rozgrywek, ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację, a także rozwijają umiejętności komunikacyjne podczas wspólnej zabawy z rówieśnikami czy rodzeństwem. To dlatego gry edukacyjne znalazły się na szczycie naszej listy propozycji.

Leśny bal - gra logopedyczna

Leśny bal to logopedyczna gra, która zapewnia gimnastykę buzi, ciała i języka. Różnorodne zadania wspierają rozwój mowy i sprawność ruchową, a także doskonalą wyobraźnię przestrzenną. Na leśnym przyjęciu można tańczyć, mlaskać, śpiewać i wydawać śmieszne odgłosy, a przede wszystkim świetnie się bawić.

Co najważniejsze, w grze nie ma rywalizacji, wszyscy grają w jednej drużynie, a więc nie ma przegranych. Możliwa jest również gra w pojedynkę.

Leśny bal. Gra logopedyczna (3-7 lat) | Gimnastyka buzi, ciała i języka!

Leśny bal to logopedyczno-ruchowa gra planszowa, która zaangażuje przedszkolaków do aktywności, nie tylko buzi i języka, ale całego ciała.
Leśny bal. Gra logopedyczna

Na tropie zwierząt - gra bingo z kołem losującym

Bingo na tropie zwierząt to gra dla dzieci uwielbiających obserwować zwierzęta i spędzać czas w kontakcie z przyrodą. Mali gracze wybiorą się na wycieczkę na łąkę, do lasu, gospodarstwa wiejskiego i parku, aby wytropić mieszkańców po ich śladach.

Mechanika opiera się na znanej grze bingo, gdzie główną rolę pełni koło losujące. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odszukanie wylosowanego tropu lub koloru. 

Na tropie zwierząt. Smart bingo. Gra edukacyjna (4-9 lat) |  gra edukacyjna dla przedszkolaków i młodszych uczniów
Na tropie zwierząt. Smart bingo. Gra edukacyjna

Bazgraki - pakiety z flamastrem 

Bazgraki to uwielbiane przez przedszkolaków stworki, które towarzyszą im we wspólnych przygodach. Sympatyczni bohaterowie wprowadzą dzieci w świat liter, liczb i kosmosu w specjalnie przygotowanym pakiecie lub pozwolą ćwiczyć emocje, kodowanie, w podróży, w przedszkolu, wśród zwierząt.

Na najmłodszych czekają różnorodne i wciągające zadania m.in. rebusy, szyfry i łamigłówki. Atutem pakietu są zmywalne strony w książeczkach i suchościeralny flamaster, dzięki któremu zadania można wykonywać wielokrotnie, a zabawa nigdy się nie znudzi.

Bazgraki i dinozaury (3-6 lat) | Prehistoryczna przygoda z Bazgrakami! - prezent na Zajączka 2022
Bazgraki i dinozaury

Bazgraki piszą i czytają to książeczka z wciągającymi zabawami, które pomogą dzieciom rozpocząć naukę czytania i pisania.
Bazgraki piszą i czytają

Alfabet na 3 sposoby - dwujęzyczna gra do nauki czytania

Alfabet na 3 sposoby pomoże w pierwszych krokach w nauce czytania. Trzy warianty gry urozmaicają zabawę i pozwalają dziecku wybrać ulubioną aktywność: układanie puzzli, memory czy układanki wyrazowe.

Polska i angielska odmiana alfabetu pozwalają na ćwiczenie czytania w dwóch językach. Rozwijające rozgrywki zachęcają do wymyślania własnych rebusów i odkrywania znaczeń słów, jednocześnie ćwicząc percepcję wzrokową i stymulując wyobraźnię językową.

Do gry dołączyliśmy plakat, który ozdobi pokój dziecięcy i sprawi, że alfabet będzie zawsze w zasięgu wzroku przedszkolaka.

Alfabet na 3 sposoby to gra edukacyjna do rozpoczęcia nauki czytania w języku polskim i angielskim.

Alfabet na 3 sposoby. Gra edukacyjna to idealny prezent dla najmłodszych na Wielkanoc
Alfabet na 3 sposoby. Gra edukacyjna

Gry Memory 

Do prezentu dla przedszkolaka warto dodać również klasyk wśród gier, znane i lubiane od wielu pokoleń Memory To jedna z najprostszych, a zarazem najbardziej rozwijających gier dla przedszkolaków. 

Memory Ocean zaprasza dziecko do wodnej przygody, idealnie łącząc ćwiczenie pamięci, koordynacji wzrokowo-ruchowej, refleksu oraz koncentracji z atrakcyjną tematyką. Barwne i różnorodne grafiki utalentowanych ilustratorów przykuwają wzrok najmłodszych i sprawiają, że zabawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

Ocean. Memory (3+ lat) | Emocjonująca rozgrywka we wspaniałym, podwodnym świecie!
Ocean. Memory

Dinozaury. Memory (3+) | Trening pamięci dziecka i prehistoryczna przygoda!
Dinozaury. Memory

Prezenty dla uczniów (6+)

Prezenty dla uczniów (6+) | Wiek: od 6 lat

Przy wyborze prezentów dla dzieci w wieku szkolnym, szczególnie zwracamy uwagę na połączenie edukacji z zabawą. Ważne, aby porcja nowej wiedzy nie była przekazywana pod presją nauki, ale w sposób lekki i przyjemny, podczas rodzinnych rozgrywek, dokładnie tak jak rekomendujemy to w naszych grach, sprawdźcie nasze 3 pewniaki!

Zakodowany kosmos - gra na kodowanie dla dzieci 8+

Twoje dziecko marzy o karierze programisty? Pierwsze kroki w kodowaniu ma już za sobą, a może dopiero chcesz rozbudzić w nim zainteresowanie programowaniem?

Jeśli te tematy nie są Wam obce, wybierzcie grę Zakodowany kosmos! To nowość w naszej ofercie, która nie tylko otworzy przed dzieckiem świat kodowania, ale przybliży też podstawy programowania i tworzenia algorytmów.

Podczas treningu koncentracji, myślenia logicznego i spostrzegawczości, gracze wyruszą na kosmiczną wyprawę, a wszystko po to, aby opanować kodowanie z prędkością światła!

Zakodowany kosmos. Gra na kodowanie (8+ lat) | Kosmiczna podróż z nauką kodowania
Autor: ANN/ www.kubsony.blogspot.com

Gra Zakodowany kosmos wprowadzi najmłodszych do świata algorytmów bez użycia komputera! Idealna gra na prezent - Wielkanoc 2022
Autor: ANN/ www.kubsony.blogspot.com
Zakodowany kosmos. Gra na kodowanie

Zakodowany zamek - gra na kodowanie dla dzieci 4-10 lat

W naszej ofercie znajdziecie także inną grę związaną z kodowaniem – Zakodowany zamek, który tak bardzo spodobał się najmłodszym, że szybko osiągnął miano bestselleru!

W rozgrywkach wcielacie się w czarodzieja, który musi zatrzymać złego ducha zanim ten ucieknie z zamkowej wieży! Co ważne, w tej grze nikt nie przegrywa! Wszyscy gracie w jednej drużynie, współpracujecie i wspólnie walczycie o zwycięstwo.

Obie gry wykorzystują system STEM, czyli nowe podejście do uczenia się, które łączy zagadnienia z nauk ścisłych, nowoczesnych technologii oraz inżynierii i matematyki.

Zakodowany zamek to gra, która wprowadzi dziecko w podstawy kodowania, równoległe zapewniając mu wspaniałą przygodę w poszukiwaniu skarbów. Świetny pomysł na prezent - Zajączek

Zakodowany zamek. Gra na kodowanie (4-10 lat) | Odkrywaj tajniki kodowania i przeżyj wspaniałą przygodę!
Zakodowany zamek. Gra na kodowanie

Gdzie jest zwierz? - gra o zwierzętach dla całej rodziny

W ramach kolejnej propozycji dla uczniów, zapraszamy Was do udziału w szalonym wyścigu po świecie zwierząt!

Gra Gdzie jest zwierz? pozwoli odkrywać tajemnice przyrody i gatunków owadów, ssaków, płazów, gadów, ptaków oraz ryb. Dzieci poznają niezwykłe umiejętności każdego z gatunków, ciekawostki związane z wyglądem oraz poćwiczą spryt, refleks i spostrzegawczość.

Zdobyta podczas gry wiedza przyda się nie tylko podczas typowania poprawnych odpowiedzi o zwierzętach, ale również poszukiwania ich na barwnie ilustrowanej planszy!

Gdzie jest zwierz? Gra rodzinna (6-99 lat) | Szalony wyścig w świecie zwierząt
Autor: ANN/ www.kubsony.blogspot.com

Gdzie jest zwierz? to rodzinna gra planszowa, która zapewni szalony wyścig w świecie zwierząt.
Autor: ANN/ www.kubsony.blogspot.com
Gdzie jest zwierz? Gra rodzinna

Polska - rodzinna gra planszowa 

Gra Polska jest już naszym klasykiem, sympatią darzą ją nie tylko dzieci, ale również rodzice i dziadkowie.

Rozgrywki łączą pokolenia i są okazją do dyskusji i wspomnień związanych z podróżami po Polsce. Podczas pełnej przygód wędrówki wspólnie rozwiążecie zagadki, wyszukacie najciekawsze atrakcje, a być może również zainspirujecie się do zaplanowania własnych podróży po Polsce.

W wyścigu o zwycięstwo pomoże nie tylko spostrzegawczość i refleks, ale również znajomość polskiej przyrody, geografii i historii. Każda rozgrywka to okazja do poznania tajemnic polskich miast, zabytków i ciekawostek o różnych regionach kraju.

Gry dla całej rodziny - Polska. Gra edukacyjna

Polska - gra dla dzieci i całej rodziny
Polska. Gra edukacyjna

Uniwersalne gry obrazkowe oraz instrukcje w języku ukraińskim

Obrazkowe / живописний | Produkty do zabawy dla dzieci z Ukrainy

Tegoroczna Wielkanoc to także szczególna okazja, bo musimy pomyśleć nie tylko o naszych rodzinach i dzieciach, ale również o naszych przyjaciołach z Ukrainy. Wielu z nich będzie gościło podczas Świąt w naszych domach, wśród nich także najmłodsi. Postarajmy się umilić im czas wesołą i beztroską zabawą.

Dla ułatwienia przygotowaliśmy również kategorię uniwersalnych, obrazkowych produktów, które sprawdzą się podczas zabawy niezależnie od znajomości języka.

Uniwersalne produkty obrazkowe >

Możecie również pobrać instrukcje w języku ukraińskim do naszych gier edukacyjnych, które macie w domu, bez konieczności kupowania oddzielnych egzemplarzy!

Instrukcje po ukraińsku do pobrania >

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Loading...