test

3 pomysły na zabawy, które umilą dziecku podróż

Wybierasz się w podróż z dzieckiem? Zastanawiasz się, czym zająć je w czasie drogi? Wspaniała zabawa może rozpocząć się jeszcze zanim dotrzecie do celu! 

Zabijamy nudę w podróży! Sprawdzone pomysły na zabawy z dzieckiem w czasie drogi

Podczas podróży można się zanudzić… Albo spędzić przejażdżkę samochodem lub lot samolotem na wesołej zabawie! Niech nie zmyli Was poręczny format naszych propozycji, we wszystkich zmieściliśmy wielką porcję twórczej zabawy. Nie zajmują dużo miejsca w plecaku lub w walizce, a zapewnią rozrywkę nie tylko w podróży, a także w docelowym miejscu. 

1. Zagadki obrazkowe – zgaduj i trenuj umysł

Jeśli masz w domu miłośnika zagadek, to koniecznie zadbaj o porcję kreatywnych zadań, które zapobiegną nudzie i skupią uwagę dziecka na zabawie. Na każdej stronie znajdują się dwie zagadki, a w całym pakiecie jest ich blisko 100. Rozwiązania można sprawdzić na odwrocie każdej strony, co pozwoli dziecku samodzielnie śledzić poprawność wykonanych zadań.

Zagadki dla dzieci zdobią barwne i wesołe ilustracje, które przykują uwagę, zapewniając wiele godzin twórczej zabawy. Zadania rozbudzą ciekawość świata i poszerzą ogólną wiedzę dziecka oraz dadzą okazję do poćwiczenia spostrzegawczości, koncentracji i myślenia logicznego.

Zabawy logiczne dla ucznia. Wyd. 2 | Trening intelektu i gimnastyka mózgu dla uczniów!

Zabawy logiczne dla ucznia to pakiet zagadek wspierających najważniejsze umiejętności podczas rozwoju dzieci w wieku szkolnym.
Zabawy logiczne dla ucznia. Wyd. 2

Kapitan Nauka przygotował pakiety zagadek dla dzieci w każdym wieku. Przedszkolaki mogą poćwiczyć myślenie logiczne w prostych zagadkach. Z myślą o uczniach powstały pakiety skupiające się na ćwiczeniu konkretnych umiejętności np. matematyki (Matematyka 6-9 lat. Zagadki obrazkowe) czy ortografii (Ortografia 6-9 lat. Zagadki obrazkowe). Dla dzieci z każdej grupy wiekowej mamy również zagadki obrazkowe do nauki angielskiego.

Zagadki i łamigłówki wspomagają rozwój myślenia logicznego, spostrzegawczości oraz koncentracji uwagi.

2. Bazgraki – zabawa bez końca! 

Czy Twoje dziecko zna Bazgraki? Jeśli nie, to te sympatyczne i zawsze uśmiechnięte stworki zapraszają na wspólną zabawę!

Pakiety z zadaniami dla przedszkolaków świetnie sprawdzą się w podróży: wygodne strony na spirali, zmywalne karty i suchościeralny flamaster umożliwią wielokrotne zmazywanie i uzupełnianie, a co za tym idzie… Zabawa trwa bez końca!

Dzieci mają również możliwość szybkiego poprawiania błędów oraz wspólnej zabawy z rówieśnikami i rodzeństwem. Bazgraki gwarantują idealny wstęp do nauki pisania i czytania. Różnorodność zadań pozwala ćwiczyć koordynację oko-ręka, spostrzeganie wzrokowe i grafopercepcję.

Bazgraki i dinozaury | Prehistoryczna przygoda z Bazgrakami!

Bazgraki i dinozaury to książeczka z różnorodnymi zabawami w towarzystwie wesołych stworków, które wprowadzą przedszkolaków do świata pełnego ciekawostek o dinozaurach.
Bazgraki i dinozaury

Bazgraki piszą i czytają (3-6 lat) |Czas przygodę z nauką czytania i pisania!
Bazgraki piszą i czytają

Bazgraki stały się ulubieńcami dzieci, rodziców i nauczycieli, zyskując miano bestsellerów dla najmłodszych. Możesz wybrać dla dziecka część rozwijającą zainteresowania: w kosmosie (Bazgraki w kosmosie), wśród zwierząt (Bazgraki wśród zwierząt), dinozaury (Bazgraki i dinozaury) lub postawić na rozwój umiejętności: liczby (Bazgraki i liczby), alfabet (Bazgraki i alfabet) lub nasze nowości: emocje (Bazgraki. Emocje) lub kodowanie (Bazgraki kodują).

Wiemy, że decyzja nie jest łatwa, dlatego przygotowaliśmy również wyjątkowy pakiet (Bazgraki bawią się i uczą. Pakiet) – niezbędnik małego fana wesołych stworków, a w nim Bazgraki: liczby (Bazgraki i liczby), alfabet (Bazgraki i alfabet), w kosmosie (Bazgraki w kosmosie).

Bazgraki to zestawy z graficznymi i kreatywnymi zadaniami dla dzieci od 3 do 6 lat.

3. Gry Memo i Loteryjki – teraz w wersji mini

Gier MemoryLoteryjek od Kapitana Nauki nie trzeba nikomu przedstawiać. Jesteśmy pewni, że nie raz wspólnie z dzieckiem uczestniczyliście w wesołych rozgrywkach. Teraz, ulubione gry są dostępne w pomniejszonym rozmiarze, który łatwo zmieści się w plecaku czy walizce. Tak, aby dobra zabawa zawsze była pod ręką. 

Gry Loteryjki udoskonalą umiejętność opowiadania i snucia historii oraz ćwiczenia spostrzegawczości i refleksu podczas poszukiwania szczegółów. Najmłodsi mają za zadanie przyporządkowanie odpowiednich żetonów do plansz i ułożenie ich w odpowiednich miejscach. 

W grze Memo dzieci muszą poradzić sobie z jak najszybszym odnalezieniem wszystkich par kafelków. Przyda się dobra pamięć i spostrzegawczość.

Królewny i smoki. Gra memo (3+) | Daj się porwać smoczej zabawie!
Autor: ANN/ www.instagram.com/oliwkowe.loove

Królewny i smoki to gra memory pełna przygód smoków oswojonych przez nieustraszone królewny.
Autor: ANN/ kubsony.blogspot.com
Królewny i smoki. Gra memo

Barwnie ilustrowane elementy pomogą w rozwoju wyobraźni. Do zabawy można zaprosić rówieśników lub bawić się w pojedynkę. Proste mechanizmy gier nie wymagają długiego uczenia się zasad, co sprzyja nawiązywaniu kontaktów z innymi dziećmi podczas gry.

Wielkość elementów idzie w parze z jakością wykonania, wszystkie elementy zostały wykonane z grubej tektury i wytrzymają nawet najbardziej emocjonujące rozgrywki.

Minigry - gry memo i Loteryjki

Gry idealne na podróż z dzieckiem

Mamy nadzieję, że gry Kapitana Nauki odmienią podróże z dzieckiem. Najbliższa okazja do ich przetestowania już podczas kolejnej przejażdżki samochodem czy lotu samolotem. Udanego wypoczynku i podróży bez chwili nudy! 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...