Co kupić dziecku na Wielkanoc? – przegląd najlepszych prezentów w 2021 roku

Zastanawiasz się, co podarować dzieciom na Wielkanoc? Zobacz propozycje Kapitana Nauki, wśród których są prezenty dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku!

Co podarować dziecku na Wielkanoc?

Poszukiwania prezentów nie należą w ostatnim czasie do najłatwiejszych zadań, szczególnie jeśli chcemy obdarować najmłodszych – wymagających odbiorców, którzy szybko zweryfikują, czy nasz wybór był trafny. Dlatego śpieszymy z pomocą i przedstawiamy propozycje najciekawszych prezentów "na zajączka"

Zajrzyjcie do kalendarzy… czas biegnie nieubłagalnie, więc nie ma na co czekać i zwlekać z podjęciem decyzji, aby wszystkie prezenty trafiły do dzieci na czas. Po raz kolejny przekonujemy też o zaletach zakupów online, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy zakupy stacjonarne i dostępność produktów są bardzo ograniczone. W sklepie internetowym Kapitana Nauki możecie dokładnie zapoznać się z zabawkami i książkami oraz obejrzeć je dzięki zdjęciom elementów, filmikom z rozgrywek gier czy kartkowania książek, bezpiecznie i wygodnie z własnego domu, nie narażając siebie i innych. 

Dla ułatwienia podzieliliśmy naszą ściągawkę na trzy kategorie wiekowe: do 3 lat, 3-6 lat oraz powyżej 6 roku życia. Przy wyborze pomocne będą dla Was także ikonki z systemu oznaczeń umiejętności, dzięki którym szybko zweryfikujecie, jakie korzyści przyniesie dziecku zabawa z wybranym produktem. Wspieramy rozwój czterech głównych kompetencji: trening umysłu, matematyka, komunikacja i wiedza. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów o rozwoju, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową tabelą umiejętności

Gry edukacyjne Kapitana Nauki
System oznaczeń umiejętności na opakowaniach produktów Kapitana Nauki

Prezenty dla dzieci do 3 lat

O rozwój dziecka warto zadbać już od pierwszych dni życia, dlatego najlepszym prezentem dla nowonarodzonych dzieci będą karty i książeczki kontrastowe. Kreatywna zabawa z czarno-białymi ilustracjami stymuluje wzrok, korzystnie wpływa na rozwój słuchu, mowy i buduje więź między rodzicami a dzieckiem. Wśród obrazków znajdują się m.in. przedmioty z najbliższego otoczenia dziecka. Do pakietów kart dodaliśmy również poradniki dla opiekunów z podpowiedziami do pierwszych zabaw z dzieckiem. 

Na kolejnym etapie rozwoju polecamy karty obrazkowe z poradnikiem dla rodziców. Każdy zestaw składa się z trwałych kart z dużymi, kolorowymi ilustracjami oraz poradnikiem dla rodziców z inspiracjami na wykorzystanie kart do gier i zabaw. Karty ułatwią dziecku poznanie w naturalny sposób emocji, pierwszych słówek po polsku, pierwszych słówek po angielsku czy mieszkańców lasów i mórz

Chcecie zadbać o koordynację oko-ręka, spostrzegawczość i koncentrację dziecka, a przy okazji wprowadzić go do świata puzzli? Wybierzcie Układanki malucha z zestawami dwu- i trzy-elementowych barwnych obrazków, z których poprawnym ułożeniem poradzą sobie dzieci już po 1 roku życia. Tematyczne puzzle będą pomocne również w nauce pierwszych angielskich słówekliczb czy rodzin zwierzątek. Wraz z rozwojem malucha, ilustracje przedstawione na puzzlach staną się okazją do wspólnych dyskusji i tworzenia historii o otaczającym świecie. 

Jeśli szukacie pierwszej gry dla maluszka, to koniecznie musicie poznać gry Loteryjka. W serii są już warianty dla dzieci od 2 roku życia: najpopularniejsze, wielokrotnie nagradzane i doceniane przez rodziców i najmłodszych KoloryZwierzęta oraz najnowsza Na wsi. Proste zasady polegające na wyszukiwaniu szczegółów i dopasowywaniu żetonów z obrazkami do plansz dostarczą dzieciom wielu godzin rozrywki oraz rozwiną spostrzegawczość i pamięć wzrokową.

Gra Loteryjka. Kolory 2+ (plansze + żetony)
Gra Loteryjka. Kolory

Wybór prezentów na Zajączka to okazja do stworzenia pierwszej biblioteczki dla dziecka. Oto kilka pozycji, które powinny się w niej obowiązkowo znaleźć. Seria 100 pierwszych słówek da możliwość zapoznania dziecka z najważniejszymi pojęciami, które mogą przydać się na spacerze, w domu i w ogrodzie oraz do opisu zwierząt, kolorów, pojazdów czy części ciała i podstawowych słówek w języku angielskim. Te ilustrowane przewodniki sprawdzą się już od 1 roku życia, ułatwią rozpoznawanie i nazywanie elementów. 

Książeczki z serii Dotknij natury są niezastąpione do prawidłowego rozwoju zmysłów dziecka, zwłaszcza zmysłu dotyku i wzroku. Na każdej stronie kryją się dziuple, okienka i inne elementy, które przyciągną uwagę dzieci. Wzruszające opowieści o wiewiórce, żabce, ptaszku czy zajączku odsłonią przed dzieckiem tajemnice rytmu natury i zmian pór roku, a także zachęcą do dalszego odkrywania świata.

Witaj, żabko!
Witaj, zajączku! 

Dla dzieci powyżej 2 roku życia również mamy coś specjalnego: serię Magiczne koło, z której pomocą łatwiej będzie oswoić i zrozumieć różne emocje towarzyszące w codziennych sytuacjach, a także przezwyciężyć strach i lęki wywołane przez duchy czy czarownice. Zabawa z obracaniem koła angażuje nie tylko zmysły, ale rozwija sprawność manualną i koordynację oko-ręka. 

Prezenty dla dzieci 3-6 lat

Dla dzieci w tej grupie wiekowej, najlepszym prezentem będą zdecydowanie gry edukacyjne. W naszej ofercie znajdują się produkty nagrodzone nagrodami Świat Przyjazny Dziecku organizowanemu przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, Dziecięca Marka Roku czy Zabawka Roku. Dlaczego gry cieszą się wśród dzieci tak dużą popularnością? Ponieważ zapewniają twórczą rozrywkę. Niezależnie od tego czy w grze towarzyszą nam rodzice, dziadkowie, rodzeństwo czy rówieśnicy, mechanizm gier wciągnie graczy z każdego pokolenia! 

Od czego zacząć przygodę z rozgrywkami? Zdecydowanie od gry Co za emocje! To niezbędnik w kolekcji każdego dziecka, gra doceniona przez ekspertów i nagrodzona tytułem Zabawka Roku 2020. Kreatywne i żywiołowe rozgrywki zaangażują graczy w każdym wieku i nauczą rozpoznawać oraz nazywać swoje i cudze uczucia. To idealny trening komunikacji, w którym emocje można zaprezentować na wiele kreatywnych sposobów np. wyśpiewać złość, wyrazić głosem zachwyt, pokazać miną zdziwienie. Nic dziwnego, że gra szybko stała się ulubioną grą najmłodszych.

Co za emocje! Gra edukacyjna
Co za emocje! Gra edukacyjna

Nie ma osoby, której nie przypadłaby do gustu seria gier Bingo Smart. Zasady opierają się na znanej grze bingo. Wystarczy zakręcić wskazówką na kole losującym i odszukać na planszy wybrany rysunek. Oprócz treningu spostrzegawczości i koncentracji, dziecko może poćwiczyć alfabet lub bawić się w otoczeniu psotnych kotów.

Ciekawym świata przedszkolakom z pewnością spodoba się również gra Logika. Dopasowywanie układanek pozwoli przekazać wiedzę przyrodniczą, zachęci do odkrywania i obserwowania przyrody oraz zdobywania umiejętności, jak określanie następstwa czasu, związków przyczynowo-skutkowych czy rozpoznawania przeciwieństw. Gra pomoże również w dyskusji o ochronie środowiska i zależności człowieka od pór roku.

Logika. Gra edukacyjna 
Logika. Gra edukacyjna

Najmłodsi uwielbiają naśladować rodziców i wykonywać ich dorosłe zadania, stąd popularność gier Zakupy oraz Gotowanie. Dzieci zapoznają się z asortymentem sklepów branżowych np. papierniczego czy ogrodniczego oraz poznają składniki potrzebne do przygotowania wybranych dań. Dodatkowym atutem są nagrania MP3 wszystkich słówek z gier, dzięki którym dziecko pozna wiele nowych słówek i od razu przyswoi ich prawidłową wymowę. 

Zakupy. Gra edukacyjna
Zakupy. Gra edukacyjna

Chcecie ułatwić dziecku wstęp do nauki czytania? Pomocna będzie gra Alfabet na 3 sposoby, która pomaga opanować alfabet jednocześnie w dwóch językach: polskim i angielskim. Z grą nie ma mowy o nudzie, bo umożliwia aż 3 warianty rozgrywek z literami: puzzle, memory oraz układanki wyrazowe. W pudełku znajdziecie także dwustronny plakat z alfabetem, którym można ozdobić dziecięcy pokój.

Alfabet na 3 sposoby. Gra edukacyjna
Alfabet na 3 sposoby. Gra edukacyjna

W nauce czytania przydadzą się również układanki: Litera do litery oraz Sylaba do sylaby. Pierwsza z gier sprawdzi się przez cały okres nauki czytania, od poznania pierwszych liter aż do osiągnięcia perfekcji w tworzeniu prostych wyrazów. Druga pomoże w tworzeniu 2-, 3- i 4-sylabowych wyrazów, także z wykorzystaniem trudniejszych głosek języka polskiego. Taka forma zabawy utrwali kierunek czytania od lewej do prawej strony, a w nauce pomogą również kolorowe i wesołe ilustracje, które przyciągną uwagę dziecka. Gracze mogą układać z elementów liter i sylab dowolne wyrazy, co gwarantuje trening słownictwa i zapewnia twórczą rozrywkę na wiele godzin.

Układanki: Litera do litery oraz Sylaba do sylaby
Układanki: Litera do litery oraz Sylaba do sylaby.

Nasze gry edukacyjne dla dzieci wyróżnia łączenie zabawy z nauką, co szczególnie przyda się w edukacji matematycznej. Możecie zebrać całą kolekcję gier ułatwiających to zadanie. Poznanie kolorów i kształtów przez radosną zabawę będzie możliwe dzięki grze Psi wyścig, wraz z ulubionymi pupilami dziecko poćwiczy także spostrzegawczość, koncentrację i koordynację oko-ręka. Przy rozpoczęciu przygody z liczbami niezastąpione są Potwory głodomory do nauki dodawania i odejmowania w zakresie 1-20. Działania w towarzystwie kolorowych i uśmiechniętych potworów od razu staną się bardziej zrozumiałe.

Psi wyścig. Poznaj kształty i kolory! Gra edukacyjna
Psi wyścig. Poznaj kształty i kolory! Gra edukacyjna

Na kolejnym etapie nauki pomogą Piraci, z którymi dziecko poćwiczy umiejętność szybkiego rozwiązywania działań poprzez poszukiwanie i zbieranie skarbów. W zrozumieniu abstrakcyjnego pojęcia czasu pomoże gra Zegar. Gracze nauczą się odczytywać godziny z zegara analogowego i cyfrowego oraz określać pory dnia.

Piraci. Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie
Piraci. Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie

Zegar. Gra edukacyjna
Zegar. Gra edukacyjna

Kim dziecko zostanie w przyszłości? Na tym etapie ciężko to stwierdzić, ale warto zadbać o rozwój współczesnych umiejętności już we wczesnym dzieciństwie. Przyszłym programistom obowiązkowo przyda się gra do nauki kodowania. Zakodowany zamek sprawdzi się nawet przy grze jednoosobowej, a szczególnie spodoba się graczom, którzy nie lubią przegrywać i rywalizować. W tej grze wszyscy tworzą jedną drużynę, która opracowuje strategię, aby uniemożliwić złemu duchowi ucieczkę z wieży. Rozwój kompetencji społecznych i cyfrowych zgodny z ideą STEM został doceniony w prestiżowych konkursach, a gra otrzymała tytuł Perełka 2020 i główną nagrodę Świat Przyjazny Dziecku. 

Zakodowany zamek. Gra na kodowanie
Zakodowany zamek. Gra na kodowanie

Chcecie zabrać dzieci na wspaniałą wyprawę przez kontynenty, wyspy i oceany? To możliwe z grą Świat, która z pewnością rozbudzi zainteresowanie geografią. Podczas wyścigu po mapie czeka wiele pytań oraz elementów do wypatrzenia podczas gry obserwacyjnej. Na każdym etapie gry kryje się nowa porcja informacji o świecie, które zaprocentują w życiu codziennym oraz na lekcjach przyrody i geografii. Miłośnikom podróży po kraju, spodoba się gra Polska. Wśród opisów atrakcji z każdego województwa, ciekawostek z historii i geografii, czeka emocjonująca rozgrywka, dzięki której dzieci poznają tajemnice polskich miast bez wychodzenia z domu. W wyścigu po zwycięstwo nie zabraknie zdrowej rywalizacji, a oprócz szczęścia przyda się również spostrzegawczość, refleks i wiedza. 

Znane już dzieciom Loteryjki, także zwiększają swoją trudność wraz z wiekiem. Starsze dzieci zaangażują się w podczas gry w naukę segregacji śmieci i poznają ciekawostki o ochronie środowiska z Loteryjką Czysta planeta, poznają elementy przestrzeni kosmicznej z Loteryjką Kosmos, a nawet poćwiczą znajomość angielskiego z Loteryjką Pierwsze słowa

Angielski. Pierwsze słowa. Gra Loteryjka 
Angielski. Pierwsze słowa. Gra Loteryjka

Gra Loteryjka. Kosmos 4+ (plansze + żetony)
Gra Loteryjka. Kosmos

Aż 100 edukacyjnych zabaw rozwijających kompetencje czeka w pakietach Rysuję i zgaduję. Atutem zestawów są karty do wielokrotnego wypełniania oraz suchościeralny flamaster. Dodając do tego wciągające zadania z różnych kategorii może oznaczać tylko jedno: nieskończoną zabawę z rówieśnikami czy rodzeństwem. Co czeka w pakietach? Kosmiczne zagadki z robotem Eliotem, morskie łamigłówki z mewą Ewą, a nawet gimnastykę języka z pakietem Zabaw logopedycznych.


Rysuję i zgaduję z mewą Ewą

W żadnej domowej kolekcji nie powinno też zabraknąć Domino, czyli znanego w każdym pokoleniu dopasowywania obrazków, która pomaga ćwiczyć logiczne myślenie oraz jednej z najbardziej lubianych gier na świecie: Memory, która cieszy się popularnością za sprawą prostych zasad i szybkich rozgrywek, w których trzeba znaleźć jak najwięcej par. 

Jeśli dziecko nie zna jeszcze Bazgraków, to czas na zaproszenie ich do wspólnej zabawy! Różnorodne ćwiczenia w towarzystwie wesołych i psotnych stworków przygotowują do nauki pisania, liczenia, ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość oraz pamięć wzrokową, możliwość zmazywania i poprawiana odpowiedzi to gwarancja niekończącej się zabawy.

Bazgraki - łamigłówki dla przedszkolaków, zagadki dla dzieci
Autor: ANN/ www.zaraz-wracam.pl
Bazgraki

Gwarantujemy, że hitem okażą się także puzzle i to nie zwykłe, a obserwacyjne! Na czym polega ich fenomen? Podczas układania, oprócz głównego obrazka powstaje także ramka z pojedynczymi elementami, które trzeba odszukać i wskazać na obrazku. To wspaniały sposób na rozwój wrażliwości estetycznej, pobudzenie wyobraźni oraz kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat oglądanych ilustracji, a wśród nich m.in. Dzikie zwierzęta, Leśne zwierzętaNa wsi czy W domu


Koty. Puzzle obserwacyjne

Prezenty dla dzieci od 6 lat

Każdy przedszkolak powinien poznać Pepe, ciekawego świata chłopca, który wiele rzeczy robi po raz pierwszy w życiu, nigdy nie brakuje mu odwagi i szybko odnajduje się w nowych sytuacjach. Wspólnie z Pepe, dzieci pierwszy raz pójdą do kinazasiądą na fotelu fryzjerskim oraz polecą samolotem czy odbędą pierwszą samodzielną przejażdżkę na rowerze. Książeczki są bogato ilustrowane, a na końcu każdej z nich czeka słowniczek obrazkowy z najważniejszymi pojęciami oraz pamiątkowa strona do spersonalizowania: np. z pierwszej wizyty u fryzjera z miejscem na wklejenie ściętych włosów czy pierwszej jazdy rowerem z ramką do wklejenia zdjęcia roweru. Dzieci ucieszą się również na widok wyszukiwanki Gdzie jest Lama? Pocieszne zwierzątka ukrywają się na szczegółowych planszach i czekają na odnalezienie np. na festiwalu muzycznym czy podczas pokazu mody, czyli w najbardziej zatłoczonych miejscach. Trening spostrzegawczości gwarantowany, a lamy już nie mogą się doczekać, aż zostaną odnalezione!

Kolekcję starszych dzieci warto uzupełnić o kolejne gry, szczególnie te, które skupiają się na rozwijaniu konkretnych umiejętności i zainteresowań. Pakiet zabaw Koncentracja zapewnia trening umysłu połączony z kreatywnymi zabawami, dzięki którym dziecko skutecznie poradzi sobie z rozpraszaczami uwagi i skupi się w każdej sytuacji. Uczniom pierwszych klas szkół podstawowych przyda się również pakiet Spostrzegawczość. Zadania z pakietów pomogą dziecku wykonywać proste obliczenia matematyczne, rozróżniać figury geometryczne oraz rozwijać umiejętność czytania, pisania i liczenia.

Koncentracja. Trenuj umysł
Koncentracja. Trenuj umysł

Spostrzegawczość. Trenuj umysł!
Spostrzegawczość. Trenuj umysł!

Nabyte już umiejętności matematyczne warto rozwijać dalej z grą Żaby czy kraby, która udowodni, że nawet już nieco bardziej skomplikowanych działań, jak mnożenia w zakresie 100, można nauczyć się poprzez zabawę. Po rozgrywkach dzieci z łatwością poradzą sobie przy przeliczaniu składników, porcji czy podczas zakupów w sklepie.

Żaby czy kraby? Gra matematyczna na mnożenie
Żaby czy kraby? Gra matematyczna na mnożenie

Zauważacie już dominujące zainteresowania u swojego dziecka? Zabierzcie go na fascynującą przygodę ze Zwierzakami świata, wtórej pozna przedstawicieli 6 królestw: gadów, płazów, ssaków, ptaków, ryb i owadów o dowie się wielu ciekawostek przydatnych na lekcjach przyrody. Edukacyjną wycieczkę po ludzkim ciele zapewni gra Ciało człowieka. Dzieci poszerzą wiedzę o częściach ciała i zrozumieją funkcjonowanie organizmu, wyścig po ludzkim ciele poszerzy też wiedzę o ludzkim mózgu, sercu i innych częściach ciała.

Gra edukacyjna. Zwierzaki świata
Gra edukacyjna. Zwierzaki świata

Gra edukacyjna. Ciało człowieka
Gra edukacyjna. Ciało człowieka

Fani Historii Polski z przyjemnością wezmą udział w drodze po zwycięstwo przez stulecia i poszerzą swoją wiedzę dzięki nowoczesnemu sposobowi nauki, poprzez odpowiadanie na pytanie oraz wyszukiwanie elementów w grze obserwacyjnej.  

Miłośnicy historii będą zachwyceni także wielkoformatową książką Polska. Na tropie historii ze szczegółowymi ilustracjami najważniejszych okresów historycznych w Polsce oraz audioprzewodnikiem z opowieściami o dziejach naszego kraju. Dziecko pozna szczegóły wydarzeń od dynastii Piastów do życia w PRL-u. Barwne, panoramiczne ilustracje pobudzą wyobraźnię najmłodszych i zachęcą do wspólnego spędzania czasu oraz dyskusji z rodzicami i dziadkami. 

Historia Polski. Gra edukacyjna 
Historia Polski. Gra edukacyjna

We współczesnym świecie, nie można zapomnieć o znajomości języków, w czym pomogą ilustrowane słowniczki z najważniejszymi słówkami. Księgi słówek dostępne są w językach: angielskim, niemieckich, hiszpańskim i francuskim. Hitem podczas nauki na pewno okaże się również wielkoformatowa książka do nauki angielskiego z 12 rozkładówkami przygotowanymi przez 12 utalentowanych ilustratorów, każda ze stron ma inny styl, stąd nie ma mowy o nudzie! Dziecko może oglądać, czytać i opowiadać o wszystkim co widzi, a przy tym ćwiczyć umiejętność mówienia po angielsku w praktyce, dzięki nagraniom MP3.

Matematyczne umiejętności utrwalą też Rymowane zagadki matematyczne i zabawne wierszyki i łamigłówki. Materiał w książce urozmaici naukę, a zasady liczenia staną się bardziej zrozumiałe i zachęcą najmłodszych do poszukiwania rozwiązań. 

W ekscytującą przygodę dla każdego młodego naukowca zafascynowanego chemią i fizyką zabierze Cytrynowa bateria i inne eksperymenty. Każde dziecko będzie mogło otworzyć domowe laboratorium i odkrywać, jak działa świat. Szczegółowe opisy i barwne zdjęcia zachęcą do wspólnego i bezpiecznego eksperymentowania.

Ebook w prezencie do każdego zamówienia w sklepie Kapitana Nauki!

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi pomogą w dokonaniu najlepszego wyboru i zainspirują Was do wręczenia dzieciom prezentów łączących zabawę z edukacją. Zapraszamy też do buszowania po sklepie Kapitana Nauki, w którym znajdziecie mnóstwo promocji, okazji dnia i niespodzianek. Jedną z nich jest ebook Kompetencje przyszłości. Jak rozwijać zdolności dziecka? pełen merytorycznej wiedzy ze wskazówkami rozwoju dla rodziców i opiekunów oraz pomysłami na stymulujące gry i zabawy w domu – dodajemy go do każdego zamówienia! 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć