Prezenty pod choinkę - 25 inspiracji od Kapitana Nauki

Właśnie rozpoczął się sezon przedświąteczny, szczególnie magiczny i wyjątkowy okres w roku, i jak zawsze mamy dla Was propozycje najlepszych prezentów dla dzieci na Mikołajki lub pod choinkę.

Ten rok jest zdecydowanie inny niż poprzednie. Za nami wiele wyzwań i zmian, które wpłynęły nie tylko na edukację dzieci, ale również codziennie życie i relacje rodzinne. Bardziej doceniamy czas spędzony z bliskimi i angażujemy się we wspólne działania. 

Prezenty dla dzieci na Mikołajki i pod choinkę - jakie wybrać?

Wiemy, że wybór wyjątkowych prezentów dla dzieci to duże wyzwanie, dlatego przygotowaliśmy listę 25 pomysłów na prezent gwiazdkowy, która pomoże Wam w podjęciu decyzji. Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, co wybraliście, i podzielcie się Waszą opinią!

Wśród poniższych propozycji znajdziecie wiele gier, zabaw i książek dla dzieci, które sprawdzą się podczas wspólnej, jak i samodzielnej zabawy. Skutecznie rozprawicie się z domową nudą, zorganizujecie dzieciom czas spędzony w domu i zadbacie o rozwój dziecięcych kompetencji, które mogły zostać zaniedbane podczas nauki zdalnej. To wszystko za pomocą metody, która daje najlepsze efekty, czyli połączeniu nauki i zabawy.

Zapoznajcie się z naszymi propozycjami i zajrzyjcie do sklepu internetowego Kapitana Nauki, gdzie obejrzycie rzeczywiste zdjęcia produktów i dowiecie się, jakie kompetencje rozwijają – wszystko to bez wychodzenia z domu! Na zakupach online będzie bezpieczniej, szybciej i pewniej. 

GRY MATEMETYCZNE

Zainteresuj dziecko matematyką, dzięki prostym grom, które zachęcą najmłodszych do rozwijania swoich umiejętności.

1. Psi wyścig - gra do nauki kształtów i kolorów

Na początek polecamy grę Psi wyścig, czyli wesołą gonitwę z pionkami piesków, w której dziecko nauczy się rozróżniania kształtów i kolorów. Zwycięzcą zostanie ten, kto najlepiej poradzi sobie w wyścigu z pupilami i dotrze do mety. 

Psi wyścig. Gra edukacyjna


2. Potwory Głodomory - gra na liczenie

W pierwszym zetknięciu z liczbami pomogą wesołe stworki z gry Potwory Głodomory, które wprowadzą przedszkolaków w świat dodawania i odejmowania, a jak to bywa z głodomorami, mali gracze będą musieli nie tylko je nakarmić, ale i policzyć. 

Potwory Głodomory - prezent pod choinkę - gra na liczenie
Potwory Głodomory. Gra na liczenie

3. Piraci - gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie

Fanom morskich przygód spodoba się gra Piraci. Matematyczna bitwa o skarby to świetna okazja do poprawy płynności w liczeniu i nauki szybkiego wykonywania działań. 

Piraci. Gra edukacyjna


4. Żaby czy kraby? - gra matematyczna na mnożenie

Jeśli zastanawiasz się, jak ułatwić dziecku naukę mnożenia to z pomocą przyjdą Żaby czy kraby. Przekonaj się, że zabawa szybko przerodzi się w efektywną naukę, a dziecko bez trudu opanuje tabliczkę mnożenia w zakresie 100. Poza świetnym przygotowaniem matematycznym, gry nauczą dziecko zasad rywalizacji i cierpliwości w oczekiwaniu na swój ruch. 

Żaby czy kraby. Gra edukacyjna


GRY LOGICZNE

Działania matematyczne to nie wszystko, zachęcamy także do rozwoju umiejętności myślenia logicznego, które przyda się zarówno podczas nauki w przedszkolu i szkole, jak i w codziennych sytuacjach.

5. Zegar - gra do nauki godzin

Gra Zegar pomoże dziecku w zrozumieniu pojęcia czasu, pór dnia, wskazówek, godzin i minut. Szybko nauczy się odczytywać poprawną godzinę z tradycyjnych oraz cyfrowych zegarków. Praktyczne ćwiczenia gwarantują szybkie efekty oraz trening pamięci, koncentracji i spostrzegawczości.

Zegar. Gra edukacyjna


6. Logika - 3 gry rozwijające myślenie logiczne i wiedzę przyrodniczą

Dla dzieci ciekawych świata i miłośników układanek, najlepszym wyborem będzie gra Logika. Podczas rozgrywek nauczą określania następstw czasu, związków przyczynowo-skutkowych, rozpoznawania przeciwieństw czy liczenia w zakresie 1-10. Wszystko to podczas zabawy z niebanalnymi układankami: okrągłymi oraz 2 i 3-elementowymi. 

Logika. Gra edukacyjna


7. Zakodowany zamek - gra na kodowanie

Wychodzimy także naprzeciw przyszłościowym oczekiwaniom i zainteresowaniom najmłodszych, którzy chcą poznać podstawy programowania. Zakodowany zamek to gra pełna wyzwań, aby wygrać trzeba nie tylko zbierać skarby i nie pozwolić duchowi uciec z wieży, ale też opracować własną strategię na wygraną. Dzięki grze, dziecko pozna tajniki kodowania i pomoże rozwijać zainteresowanie programowaniem. 

Zakodowany zamek - prezent pod choinkę dla dziecka - nauka kodowania
Zakodowany zamek. Gra na kodowanie

GRY JĘZYKOWE

Spraw, aby nauka czytania była dla dziecka przyjemnością! 

8. Alfabet na 3 sposoby - gra do nauki czytania

Zabawa z grą Alfabet na 3 sposoby opiera się na poznawaniu liter, łączeniu ich ze znaczeniem słów oraz samodzielnym tworzeniu wyrazów.  Dziecko może wybierać wśród trzech wariantów rozgrywek: puzzli, memory lub układanek wyrazowych. Do pudełka dołączyliśmy także kolorowy, dwustronny plakat z alfabetem polskim i angielskim. 

Alfabet na 3 sposoby. Gra edukacyjna


9. Sylaba do sylaby - gra do nauki sylab i czytania

Pierwsze efekty w nauce czytania, łatwiej będzie osiągnąć także podczas zabawy z grami Litera do litery oraz Sylaba do sylaby. Dzięki kafelkom z literami i sylabami oraz barwnym ilustracjom przedmiotów i postaci znanych z życia codziennego, dzieci nauczą się tworzyć pierwsze słowa. 

10. Czytam i układam - układanki literowe i sylabowe

Podobny model zabawy jest także w układankach: Czytam i układam słowa oraz Czytam i układam sylaby, dzięki którym dzieci odkrywają, że nauka czytania to także komponowanie słów za pomocą znaków. Powyższe gry to także narzędzia do kształtowania poprawnego kierunku czytania od lewej do prawej. Poza tworzeniem gotowych słów, dziecko rozwinie wyobraźnię językową, pamięć oraz koordynację oko-ręka.  

Czytam i układam słowa. Układanka literowa


GRY ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA

Mamy też coś dla dzieci, które chcą rozwijać sprecyzowane zainteresowania, dobrze się przy tym bawiąc.

11. Polska i świat - gry dla małych odkrywców

Do wspólnego podróżowania zapraszamy z grą Polska oraz Świat. Wybierzcie się w dowolne miejsce, lepiej poznając miasta i kraje oraz związane z nimi ciekawostki. To świetny pomysł na rodzinną przygodę pełną przygód i to bez biletu! 

Polska. Gra edukacyjna oraz Świat. Gra edukacyjna 


12. Historia Polski dla dzieci - książka z audioprzewodnikiem i gra planszowa 

Nawet jeśli Twoje dziecko nie jest jeszcze miłośnikiem historii, to zapewniamy, że nasze propozycje nie tylko zainteresują, ale pobudzą ciekawość do dalszego jej odkrywania. Książka Polska. Na tropie historii to wyjątkowy przewodnik po stuleciach, z tekstami, audioprzewodnikiem z opowiadaniami o każdej z epok, szczegółowymi ilustracjami oraz elementami gry obserwacyjnej.

W komplecie z książką sprawdzi się gra Historia Polski, bazująca na znanych z książki ilustracjach. Aby dotrzeć do mety, gracze muszą przede wszystkim wykazać się wiedzą historyczną, odpowiadając na szereg pytań i wyszukując na planszy wskazane elementy. 

Historia Polski. Gra edukacyjna


13. Co za emocje! - gra wspomagająca rozwój emocjonalny dziecka

We wszystkie z naszych gier edukacyjnych można zagrać z rówieśnikami, rodzeństwem lub rodziną. Interakcje mają szczególnie duże znaczenie przy grze Co za emocje! nagrodzonej tytułem Zabawka Roku 2020. Wspieraj rozwój emocjonalny malucha i wspólnie pokażcie, co czujecie!

Podczas rozgrywek dziecko nauczy się rozpoznawania i wyrażania emocji. Wszystko zależy od losowania, po którym czeka zadanie np. wytańczyć radość czy wyśpiewać złość. To także trening umiejętności społecznych, komunikacji i empatii.

Co za emocje! Gra edukacyjna


14. Kalambury dla dzieci - gra rodzinna

Innym pomysłem na kreatywne spędzanie czasu jest gra Kalambury. Karty z postaciami, zwierzętami i przedmiotami to wiele szans na własną interpretację haseł i recepta na dobrą zabawę w rodzinnym gronie. 

15. Gra Gotowanie i Zakupy - dwujęzyczne gry z nagraniami MP3

Nie mogliśmy pominąć także naszych bestsellerowych gier: Zakupy i Gotowanie. To ulubieńcy tysięcy dzieci, które pozwalają odgrywać znane z życia codziennego scenki i wprowadzić najmłodszych w świat zakupów i gotowania. Każda z gier zawiera słówka w języku polskim i angielskim oraz nagrania MP3, które pomogą osłuchać się z językiem i poznać prawidłową wymowę. 

Gra Gotowanie - prezent pod choinkę dla dzieci
Gotowanie. Gra edukacyjna

16. Gry Loteryjka - pierwsza gra dla najmłodszych dzieci

Jeśli szukasz pierwszej gry dla maluszka, to koniecznie musisz poznać Loteryjkę! To tematyczny pakiet z 6 planszami i 36 żetonami, który zachęci najmłodszych do rozpoczęcia przygody z grami. Proste zasady i angażujące zadania pomogą w ćwiczeniu pamięci, koncentracji i spostrzegawczości.

W serii jest już aż 10 gier Loteryjka w różnych kategoriach wiekowych i tematycznych: dzieci mogą szukać żetonów związanych ze zwierzętami, porami roku, a nawet recyklingiem. 

Angielski. Pierwsze słowa. Gra loteryjka


PUZZLE

17. Układanki malucha - pierwsze puzzle dla dziecka

Mamy też coś specjalnego dla miłośników puzzli, dla tych najmłodszych: Układanki malucha, z którymi poradzą sobie już dzieci po 1 roku życia. Dzięki 2- i 3-elementowym puzzlom, poćwiczą koordynację oko-ręka, a zależnie od wybranego wariantu poznają m.in. zasady liczenia, angielskie słówka czy morskie zwierzątka. 

18. Puzzle obserwacyjne - puzzle dla przedszkolaków

Dla starszych proponujemy Puzzle obserwacyjne, które oprócz tradycyjnego układania, pozwolą zagrać w grę obserwacyjną i wyszukiwać na rysunku elementy z ramki. To świetny sposób na pobudzenie wyobraźni, rozwijanie wrażliwości i umiejętności opowiadania o ilustracjach z np. pojazdami, zwierzętami leśnymi czy rycerzami. 

Koty. Puzzle obserwacyjne


19. Zagadki i łamigłówki dla dzieci - Rysuję i zgaduję

Do rozwijającej i kreatywnej zabawy sprawdzą się pakiety z zagadkami Rysuję i zgaduję oraz Zabawy logiczne dla ucznia i Łamigłówki dla przedszkolaka. To kreatywne zestawy z dwustronnymi kartami pełnymi różnorodnych zadań do wielokrotnego wypełniania, książeczka i flamaster. To wszystko czego potrzeba do natychmiastowego rozpoczęcia zabawy! 

Rysuję i zgaduję z mewą Ewą


KSIĄŻKI DLA MŁODSZYCH DZIECI

Nie możemy przejść obojętnie obok dziecięcych biblioteczek! Czas wręczania prezentów to idealny moment na wzbogacenie książkowej kolekcji o kilka wartościowych tytułów. 

20. Dotknij natury - książeczki sensoryczne

Najmłodsze dzieci z pewnością będą zachwycone sensorycznymi książeczkami z serii Dotknij natury. Dziecko może dotykać i spoglądać przez okienka i dziuple, poszerzając swoje zainteresowania fascynującym światem przyrody. Wzruszające historie żabki, zajączka, ptaszka i motylka idealnie sprawdzą się podczas rodzinnego czytania. 

21. Emocje i Strachy - książeczki o emocjach dla dzieci

Inna seria, którą warto poznać to Magiczne koło. Wystarczy zakręcić kołem, aby pobudzić wyobraźnię i obserwować, co dzieje się u bohaterów książeczek: Emocje i Strachy. Wesołe rymowanki wzbudzą zainteresowanie dziecka i zachęcą do okrywania niespodzianek na każdej stronie. 

22. Przygody Pepe - książeczki, które pomogą dzieciom przezwyciężyć lęk przed nowymi doświadczeniami

Jeśli jeszcze nie znacie Pepe, to koniecznie nadróbcie zaległości! Pepe to sympatyczny i rezolutny bohater, który wiele rzeczy robi po raz pierwszy życiu. Towarzyszymy mu w pierwszej wizycie u fryzjera (Pepe idzie do fryzjera), seansie w kinie (Pepe idzie do kina), pierwszym locie samolotem (Pepe leci samolotem) i podczas pierwszej jazdy na rowerze (Pepe jeździ na rowerze). W każdym z tych doświadczeń strach ustępuje miejsca ciekawości i dziecięcej ekscytacji, a Pepe udowadnia, że robienie czegoś po raz pierwszy jest świetną przygodą. Na końcu każdej historii czekają do uzupełnienia pamiątkowe dyplomy.

Prezenty pod choinkę dla dzieci - książeczki o Pepe

23. Pory roku - interaktywna książeczka dla przedszkolaków

Wśród naszych poleceń nie mogło zabraknąć także nowości Pory roku. Dotknij, przesuń, potrząśnij, dzięki której dziecko dołącza do zabawy z bohaterami: Jagódką i Wojtkiem oraz odkrywa uroki pór roku i zmiany zachodzące w każdym sezonie. Na małych odkrywców czeka wiele zadań zachęcających do aktywności, co pozytywnie wpływa na rozwój motoryki małej i ćwiczenie spostrzegawczości dziecka. 

Pory roku. Dotknij, przesuń, potrząśnij - książeczka interaktywna dla przedszkolaków
Pory roku. Dotknij, przesuń, potrząśnij

KSIĄŻKI DLA STARSZYCH DZIECI

Mamy również wiele propozycji dla starszych dzieci, idealnych do czytania w sezonie jesienno-zimowym!

24. Tajemnice Gryzmołkowa - Duch w fabryce krówek i Dentysta ciemności 

Na długie wieczory polecamy szczególnie Tajemnice Gryzmołkowa. Archie McKarmelek to bohater smakowitej historii z dużą ilością tajemnic, nieprzewidywalnych zdarzeń i słodkości! Duch w fabryce krówek i Dentysta ciemności zaskakują równie mocno, ale nie możemy zdradzić Wam zbyt wiele, odkrycie niespodzianek pozostawiamy czytelnikom.

25. O chłopcu, który ujarzmił wiatr - historia, która stała się hitem Netflixa!

W zestawieniu nie mogło zabraknąć powieści O chłopcu, który ujarzmił wiatr. Prawdziwa historia nastoletniego chłopca, który ocalił mieszkańców rodzinnej wioski to inspirująca opowieść o przetrwaniu wbrew przeciwnościom losu i motywacji. Nic dziwnego, że jej ekranizacja stała się hitem Netflixa!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć