Pomysły na zabawę z puzzlami dla dzieci

Świętuj Międzynarodowy Dzień Puzzli z Kapitanem Nauką! Sprawdź układanki oraz puzzle dla dzieci młodszych i starszych, które staną się prawdziwą inspiracją do spędzania wspólnie wolnego czasu. 

Międzynarodowy Dzień Puzzli - inspiracje do zabawy z dziećmi

Miłośników puzzli ciągle przybywa, a po kolorowe układanki sięgają coraz to młodsi. Układanki doczekały się nawet własnego święta i tak 29 stycznia świętujemy Międzynarodowy Dzień Puzzli. Poszukiwanie i dopasowywanie do siebie elementów ma nie tylko pozytywny wpływ na mózg dzieci, rozwija również kluczowe umiejętności: koncentrację, spostrzegawczość oraz myślenie logiczne. To również świetny sposób na zabicie nudy oraz zabawę, niezależnie od tego czy układamy samodzielnie czy z rówieśnikami lub rodziną.

Jakie puzzle dla dzieci poleca Kapitan Nauka? Takie, które oprócz wesołej zabawy gwarantują rozwijanie umiejętności i zainteresowań dziecka, są dobrej jakości i przetrwają niejedno układanie, a do tego mają barwne ilustracje, które zaangażują i zainteresują dzieci. Skorzystajcie z naszych inspiracji na zabawę z puzzlami.

Układanki malucha - zaproś maluszka do świata puzzli

Chcesz wprowadzić dziecko do świata puzzli i wzbudzić jego zainteresowanie łączeniem elementów?

Układanki malucha powstały właśnie z myślą o najmłodszych. W każdym zestawie kryją się 2- i 3-elementowe puzzle tematyczne, rozwijające wiedzę o świecie i odpowiadające na potrzeby rozwoju maluchów. Wyszukiwanie i łączenie elementów sprzyja ćwiczeniu sprawności dłoni i palców, koordynacji oko-ręka, koncentracji i spostrzegawczości. Puzzle są wykonane z grubej tektury, aby wygodnie było je chwycić małym rączkom. 

Układanki malucha są przeznaczone dla dzieci 1-3 i każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Miłośnikom zwierzątek przypadną do gustu Co jedzą zwierzęta?, Małe i duże, Rodziny zwierzątDżungla oraz Kotki i pieski. W ćwiczeniu z liczbami przyda się Liczymy owoce i warzywa, Co pasuje, a Alfabet przybliży dziecku wszystkie literki oraz zaczynające się na daną literę wyrazy. Pierwsze słówka pomogą w poznawaniu podstawowych angielskich pojęć. Dla dzieci 2-4 polecamy również Kolorowe przygody, to scenki z życia rodzeństwa w siedmiu kolorach. Podczas zabawy maluchy uczą się kolorów i poćwiczą umiejętność snucia i opowiadania historii. 

Układanki malucha - Kapitan Nauka
Liczymy owoce i warzywa. Układanki malucha

Układanki malucha - wyjątkowa propozycja dla najmłodszych dzieci (od 1 do 3 lat)
Angielski. Pierwsze słówka. Układanki malucha

Układam i opowiadam niezwykłe historie!

Układam i poznaję to zestawy 3-elementowych puzzli dla przedszkolakówEmocje ułatwią rozpoznawanie i nazywanie uczuć, a przede wszystkim zapewnią wsparcie rozwoju emocjonalnego i intelektualnego przez zabawę. Dziecko rozpozna dumę, radość, zachwyt, strach czy smutek w codziennych sytuacjach przedstawionych na barwnych grafikach.

Emocje. Układam i poznaję | Układaj i poznawaj emocje!

Układam i poznaję. Emocje - trzyelementowe puzzle dla przedszkolaków.
Emocje. Układam i poznaję

Zawody umożliwią za to przyjrzenie się przedstawicielom różnych profesji z bliska. Proste scenki ukazują postacie w miejscach, w których wykonują swoją pracę oraz atrybuty, które są im niezbędne. 

Podczas zabawy dzieci dopasują elementy, tak aby tworzyły logiczną całość. Będą także mogły zastanowić się, kim zostaną w przyszłości. Fryzjer, policjant, pielęgniarka, to tylko niektóre zawody, którym można przyjrzeć się z bliska podczas układania puzzli. Wystarczy stworzyć logiczną całość i wykorzystać emocje do rozmowy o przedstawionych sytuacjach. To świetne ćwiczenie wyobraźni, rozwoju mowy i motoryki małej.

Zawody. Układam i poznaję | Układaj puzzle, opowiadaj o zawodach!

Układam i poznaję. Zawody - układanki dla przedszkolaków.
Zawody. Układam i poznaję

Gra Logika - pogłówkuj, porównaj i ułóż!

Jeśli jeszcze nie znacie naszej kolejnej propozycji, to koniecznie nadróbcie zaległości!

Logika to nie jest zwykła gra, to zbiór różnorodnych łamigłówek, które zwrócą uwagę dziecka na rozpoznawanie podobieństw i przeciwieństw, liczenia w zakresie 1-10, pomogą również zrozumieć niezwykłe prawa przyrody oraz określać związki przyczynowo-skutkowe. Układanki 2- i 3-elementowe, zagadki logiczne na kołach – w pakiecie kryje się mnóstwo zabawy!

Dzieci mogą prześledzić rytm dnia bohaterki, uporządkować elementy od najmniejszego do największego lub spróbować swoich sił w wyjściu z labiryntu. Barwne układanki zachęcą do obserwowania i poznawania natury. Dzieci dowiedzą się, jak wygląda przyroda o różnych porach roku, poznają gatunki zwierząt. Zabawa zachęci do dyskusji o ochronie środowiska i zależności człowieka od pór roku. 

Logika. Gra edukacyjna | 3 gry rozwijające myślenie logiczne i wiedzę przyrodniczą!

Logika to gra edukacyjna dla ciekawych świata przedszkolaków.
Logika. Gra edukacyjna

Puzzle Mój dzień - układaj i planuj swój dzień oraz niezwykłe przygody

Chcesz nauczyć dziecko planowania i lepszej organizacji? Dzięki puzzlom Mój dzień samodzielnie stworzy swój własny plan działania. Zrozumie organizację codziennych obowiązków, posiłków i ulubionych zabaw. W pudełku kryje się aż 48 scenek do dyspozycji malucha. Układanki zaspokoją ciekawość dzieci, które chcą wiedzieć co i kiedy się wydarzy oraz mieć wpływ na swój plan dnia i tygodnia.

Podczas zabawy dzieci zrozumieją pojęcie czasu i następstwa zdarzeń, będą mogły zdecydować również, jak ma wyglądać ich zwykły dzień lub nietypowy wyjazd, a także poćwiczyć cierpliwość w oczekiwaniu na ulubione czynności i wydarzenia. O wszystkim będą mogły opowiedzieć, ćwicząc tym samym umiejętność komunikacji, wypowiadania się i tworzenia historii.

Mój dzień. Układam i opowiadam | 3 zabawy z planowaniem czasu!
Mój dzień. Układam i opowiadam

Układam i opowiadam. Mój dzień to wyjątkowe puzzle dla dzieci ukazujące wydarzenia z dnia przedszkolaka.
Autor: ANN/ www.obibooki.pl

Puzzle z grą Droga - zbuduj wymarzoną trasę i ścigaj się do mety

Nie bez powodu stały się bestsellerem już kilka tygodni po premierze!

Droga to duże puzzle z grą, które łączą to, co najlepszego jest w puzzlach z zabawą w postaci dodatkowej gry. 

W pudełku kryją się elementy, z których można zbudować aż 3-metrowy tor, a to nie koniec możliwości, bo łącząc puzzle z kilku zestawów, trasy mogą być nieskończenie długie. Od najmłodszych budowniczych zależy, czy drogi będą proste, pełne zakrętów i gdzie ustawić sygnalizację. To zabawa konstrukcyjna, w której dzieci uczą się planowania i przewidywania swoich działań

Samo układanie sprawia już wiele przyjemności, a to dopiero początek zabawy. Na miłośników szybkiej jazdy czekają wyścigi po zbudowanej trasie. Wesoła zabawa sprzyja rozwijaniu wyobraźni przestrzennej, kreatywności i doskonali kompetencje społeczne podczas wspólnych wyścigów z rówieśnikami.

Droga. Duże puzzle z grą

Zbuduj z puzzli wymarzoną drogę! Stwórz nawet 3-metrową trasę, zaplanuj, gdzie powstanie parking oraz stacja benzynowa, i ścigaj się do mety!
Droga. Duże puzzle z grą

Z Kapitanem Nauką możecie świętować Dzień Puzzli przez cały rok, miłego układania!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć