• Nowy
Wiek: 3-7 lat

Umiejętności:

  • Koncentracja
  • Motoryka mała
  • Spostrzegawczość
  • Wyobraźnia przestrzenna

Puzzle XXl Alfabet

Pierwsze zabawy z alfabetem!

  • ISBN: 590-76-08646-71-3
  • Data wydania: wrzesień 2019
  • Ilustrator: Katarzyna Nowowiejska
40,57 zł

Puzzle XXL Alfabet to wyjątkowa układanka, która wprowadzi dziecko w świat liter. Warto zadbać o to, aby pierwsze zetknięcie z alfabetem było dla najmłodszych przyjemnym i pełnym pozytywnych emocji doświadczeniem. Skojarzenie nauki z kolorowym światem zwierząt sprawi, że dziecko chętnie weźmie udział w zabawach z literkami – nauczy się je rozpoznawać, wskazywać i wymawiać. 

H jak hipopotam, L jak lew, a może Y jak yeti? Którą z liter uda się odnaleźć najszybciej i dopasować do nazwy zwierzątka?  

Barwne ilustracje wesołych zwierzątek autorstwa Katarzyny Nowowiejskiej przyciągną wzrok dziecka i wzbudzą jego zainteresowanie, mobilizując do dalszej nauki. 

Okiem Eksperta:

,,Dostosowane do dłoni przedszkolaka puzzle zachęcają do układania, a zabawa rozwijająca motorykę małą wspomaga naukę liter. Dzięki podpowiedziom pasażerów w wagonikach dziecko łatwo dopasuje pierwszą literę nazwy zwierzęcia do obrazka. Podczas zabawy dzieci uczą się kształtu i nazwy litery oraz wyodrębniają pierwsze litery wyrazów.” 

Anna Jankowska - pedagożka, autorka książek i podcastów dla dzieci i rodziców. Na blogu Tylko dla Mam promuje wychowanie wspierające i aktywne czytanie.

Pomysłów na układanie puzzli jest wiele! Można zacząć od sprawdzenia na plakacie nazwy zwierzaka i dopasowania żetonu z poprawną literą do wagonika, a potem rozpocząć tradycyjne układanie puzzli, łącząc wizerunki wszystkich zwierząt w jeden obrazek. Elementy dostosowane do dłoni przedszkolaków sprawią, że proces układania będzie szybki i sprawny. Z kolorowych żetonów z literkami można również samodzielnie tworzyć proste wyrazy.  

W zestawie jest aż 71 elementów: 48 puzzli, 23 żetony z literami oraz plakat z rysunkiem gratis! Po ułożeniu puzzle tworzą duży obrazek o wymiarach 67 x 48 cm. 

Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć