Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami! To już ostatni moment, aby wybrać odpowiedni prezent i sprawić najmłodszym niespodziankę. Książki, puzzle, gry, memory, domino, pakiety ze ścieralnym flamastrem to propozycje mądrych i niedrogich upominków, które naszym zdaniem są najlepszym prezentem dla dzieci i zapewnią im wszechstronny rozwój.

Kapitan Nauka dobrze wie, jak wywołać uśmiech na twarzach dzieci i sprawić, aby gościł na nich nie tylko od święta. Wśród kolorowych, przyciągających wzrok ilustracji w naszych książeczkach kryją się bohaterowie, gotowi zapoznać dziecko z otaczającym światem. W grach i zestawach edukacyjnych pełno też zadań rozwijających koncentrację, spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. A za tym wszystkim kryje się jeszcze większa idea, bo Kapitan Nauka zadbał o odpowiednie proporcje w zawartości naszych produktów i umieścił w nich - tyle samo nauki, co zabawy! 

Gdzie jest Lama? To pytanie dla małych odkrywców, którzy są gotowi wytężyć wzrok i wyszukać lamy na 17 planszach w książce. Każda ze scenerii jest równie kolorowa i pełna szczegółów, co sprawia, że wcale nie tak łatwo odnaleźć kryjówki lam – bez koncentracji i spostrzegawczości się nie obędzie. Książka angażuje do zabawy całą rodzinę, jesteście ciekawi jak pójdą Wam poszukiwania wspólnymi siłami?

Jeśli Wasze dzieci mają przed sobą pierwszą wizytę u fryzjera, koniecznie zapoznajcie go z Pepe. To ciekawy świata bohater uniwersalnych historii, któremu nie brakuje odwagi do odkrywania nowych rzeczy. Książeczka Pepe idzie do fryzjera szczegółowo opisuje jego pierwszą wizytę w salonie fryzjerskim, odkrywając przed czytelnikami tajniki nieznanych sytuacji.

O tym, że raźniej poznawać świat z Pepe, przekonuje także druga propozycja w serii: Pepe idzie do kina. Perypetie bohatera potwierdzają, że nawet zwykłe wydarzenia w oczach dziecka mogą być niezwykle ekscytujące! Na końcu książeczek czekają dodatkowe niespodzianki - dyplomy upamiętniające pierwszą wizytę u fryzjera i w kinie.


Każdy chciałby wiedzieć, jak potoczy się Kosmiczne śledztwo Heweliusza Kwazara, ale wszystko zależy od czytelnika! Książka w formie silent book, dzięki której dziecko ma możliwość całkowitego decydowania o elementach opowieści. W odczytaniu fabuły pomagają ilustracyjne dymki, dzięki którym przygoda może potoczyć się inaczej. Proces wymyślania każdej nowej historii rozwija umiejętność tworzenia logicznego ciągu zdarzeń i doskonalenia umiejętności opowiadania. To książka idealna dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych, w końcu kto nie chciałby przeżyć kosmicznej przygody w towarzystwie detektywa Heweliusza?

Kosmiczne śledztwo Heweliusza Kwazara - Kapitan Nauka

Z tą parą uroczych bliźniaków nie sposób się nudzić. Mela i Kostek udowadniają, że nawet niezwykły dzień może przekształcić się w niesamowitą przygodę, której przebieg zależy od decyzji małego czytelnika! Silent book z pięknymi ilustracjami z życia rodzeństwa zainspiruje dziecko do tworzenia własnej wersji zdarzeń, głośnego opowiadania i ćwiczenia umiejętności logicznego myślenia. Dzieci mają pełną dowolność, mogą stworzyć opowieść o czym tylko chcą. Każda nowa przygoda rozwija wyobraźnię i kompetencje językowe, a bliźniaki już nie mogą się doczekać, aż dołączy do nich nowy kompan codziennych przygód.

Mela i Kostek - Kapitan Nauka

Zapewniamy, że intrygujący tytuł: Cytrynowa bateria i inne eksperymenty, to tylko wstęp do ekscytującej przygody dla młodych odkrywców. Dokładne opisy widowiskowych, a jednocześnie w pełni bezpiecznych doświadczeń zostały opracowane do wykonania w domu pod okiem rodziców lub nauczycieli w szkole. Teraz dzieci znajdą odpowiedź na każde nurtujące je pytanie i będą mogły aktywnie zdobywać wiedzę w niebanalny sposób. Jak założyć miniszklarnię, jak sprawić, że cytryna będzie źródłem prądu oraz jakie tajemnice skrywają gwiazdy na niebie? Na szczęście dla małych naukowców – w naszej książce jest tyle samo pytań, co odpowiedzi.

Cytrynowa bateria i inne eksperymenty - Kapitan Nauka

Witaj, ptaszku!i Witaj, motylku! to starannie wykonane książeczki dbające o prawidłowy rozwój sensoryczny maluszków. Wzruszające historie przedstawiają fascynujący świat natury i ukazują piękno przyrody na ilustracjach obrazujących otaczający nas świata i pobudzających wyobraźnię maluszków. Na każdej stronie czekają niespodzianki – dziuple, okienka, elementy o różnych kształtach, których dziecko może dotknąć i poznać zachwycający świat natury! Twarda oprawa i wzmocnione strony gwarantują wysoką jakość wykonania i odporność na zniszczenia, a także bezpieczeństwo podczas zabawy.

Książki do zabaw sensorycznych - Kapitan Nauka

W zestawie zagadek edukacyjnych Sokole oko znalazły się zadania rozwijające umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczości u dziecka. Połączenie wielu rodzajów zabaw umieszczonych na dwustronnych, zmazywalnych kartach wielokrotnego użytku zagwarantuje niekończącą się rozrywkę, którą w każdej chwili można rozpocząć od nowa. Polecenia ułożone są w sposób różnorodny, aby nie znudzić się małemu odkrywcy i połączyć zabawę z nauką, rozwijając przy tym umiejętność logicznego myślenia.

Sokole oko - pakiet edukacyjny dla uczniów od 6 do 9 lat

Każde dziecko chciałoby wziąć udział w kreatywnym treningu uwagi, szczególnie jeśli efekty miałyby przełożyć się na wyniki w nauce! W zestawie edukacyjnym Koncentracja ukryliśmy to co najlepsze: pakiet krzyżówek, wykreślanek i wielu innych angażujących łamigłówek rozwijających możliwości percepcyjne dziecka. Zdradzimy Wam, że tu także skorzystaliśmy ze znajomości tajemnicy niekończącej się zabawy - ścieralne karty umożliwiają wielokrotne wypełnianie za pomocą dołączonego flamastra. Oprócz tytułowej koncentracji, dzięki rozwiązywaniu zadań dziecko zyska również swobodę w pisaniu, czytaniu i liczeniu.

Koncentracja - pakiet dla dzieci od 6 do 9 lat
Jeśli poszukujesz pierwszych puzzli dla dziecka, to służymy pomocą! Układanki malucha Dżungla i Na łące to proste puzzle, dzięki którym dziecko nauczy się rozpoznawać i dopasowywać kształty. Ćwiczenie koordynacji oko-ręka oraz pierwsze zetknięcie maluszka z egzotycznymi zwierzętami oraz roślinami i zwierzętami żyjącymi na łące, to wszystko czeka na dwu- i trzyelementowych puzzlach. Gotowe dzieło nie tyko będzie dumą dla malucha, ale również powodem do uśmiechu!

Układanki malucha - puzzle dwuelementowe dla dzieci

Śmiechu i radości nie zabraknie także podczas zabawy z Domino! Dostrzeganie powiązań między obrazkami i łączenie ich ze sobą, to wyzwanie, które z przyjemnością podejmie każdy ciekawy świata maluch. Przyglądając się uważnie kolorowym ilustracjom dziecko ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację, a z każdą nową grą poprawia umiejętność logicznego myślenia. Domino Alfabet i wzbudzą zainteresowanie literkami i cyferkami, a także będzie jest idealnym wstępem do nauki języka polskiego i matematyki. Dzięki Domino Zabawki, Domino Liczby i Domino Zwierzęta dziecko może bawić się i uczyć wśród postaci znanych mu ze swojego otoczenia.

Domino - prezent na Dzień Dziecka

Zabawa w mieszkańcami podwodnych głębin, a może z bohaterami prehistorycznych opowieści? Z Kapitanem Nauką wszystko jest możliwe! W obie te scenerie błyskawicznie przeniosą maluchów Memory Ocean i Memory Dinozaury. Jedna z najprostszych i najbardziej lubianych gier, w której dziecko może bawić się samodzielnie lub wspólnie z rówieśnikami i rodziną, ćwicząc przy tym cierpliwość i umiejętność komunikacji w grupie. Z takim treningiem umysłu, dziecko szybko zostanie mistrzem spostrzegawczości i wyćwiczy swój refleks do perfekcji!

Memory Dinozaury i Memory Ocean
Wyobraźnia dziecka nie zna granic, dlatego tak bardzo dbamy o to, aby nieustannie pobudzać ją i inspirować. Puzzle obserwacyjne to wieloetapowa zabawa oparta na poszukiwaniu i układaniu elementów, opowiadaniu sytuacji na ilustracjach i dostrzeganiu szczegółów na ramce. Układanie 54 puzzli pełnych szczegółów, ćwiczy również małą motorykę i sprawność palców. Do każdego zestawu został dołączony plakat, który może zostać ozdobą dziecięcego pokoju i przenieść do scenerii W domu, Na wsi lub do rzeczywistości, w której główną rolę odgrywają Pojazdy, Zwierzęta leśne lub Rycerze.

Puzzle obserwacyjne - Kapitan Nauka

Gra Loteryjka Kosmos to gwarancja niekończącej się kosmicznej zabawy! Do dyspozycji graczy są kolorowe plansze z żetonami, które trzeba dopasować do fascynujących ilustracji przedstawiających kosmos. Poziom trudności gry można zwiększać wraz ze wzrostem umiejętności dziecka, a dostępne cztery warianty są zależne od zaangażowania. Każda rozgrywka to nowa przygoda pełna ćwiczeń refleksu, spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo – ruchowej, jednocześnie zwiększająca wiedzę dziecka o wszechświecie.

Kosmos - gra dla dzieci

Skorzystaj z promocji -20% na całą ofertę w sklepie Kapitan Nauka, aby podarować swojemu dziecku mądry upominek na Dzień Dziecka! Promocja trwa do 31.05.2019 i nie łączy się z innymi promocjami i kodami rabatowymi.