test

Najlepsze książki dla dzieci na wakacje. Zobacz nowości Kapitana Nauki!

Wyobrażacie sobie wakacje bez książek? Absolutnie nie! Oto nasze propozycje książek dla dzieci, które warto zabrać ze sobą na wakacje.

W nowej ofercie Kapitana Nauki, obok puzzli, gier i zestawów edukacyjnych, pojawiły się także książki! Dzieci stają się coraz bardziej wymagającymi odbiorcami i z przyjemnością podejmujemy wyzwanie, jakim jest sprostanie ich czytelniczym oczekiwaniom. Nowości książkowe dopasowane są do różnych grup wiekowych, poruszają aktualne tematy i rozwijają wiele kompetencji. Dla każdego znajdzie się coś wartościowego!

Książki dla najmłodszych dzieci do 3 lat

Z myślą o najmłodszych, polecamy książeczki sensoryczne Witaj, ptaszku! i Witaj, motylku! Bogato ilustrowane wnętrze wypełnione jest okienkami, dziuplami i wypukłymi elementami, których dotykanie i obserwowanie wspiera rozwój maluszka.

Dwie wzruszające historie: o nowonarodzonych rudzikach, które zaczynają poznawać las oraz o małej gąsieniczce, która zmienia się w okazałego motylka, wzruszają, zaskakują i pobudzają wyobraźnię maluszków, pozwalając im na pierwsze zetknięcie z naturą. Wysoka jakość wykonania, wzmocnione strony i odporność na zniszczenia gwarantują wiele godzin wspólnej zabawy. Zajrzyjcie do środka i razem z dzieckiem odkrywajcie fascynujący świat przyrody! 

                                                                                                 Witaj Ptaszku - Kapitan Nauka

                                                    Witaj ptaszku - książeczka dla dzieci

                                                                                                Witaj motylku - książka dla dzieci

                                                    Kapitan nauka-  książka dla dzieci 2+

Książki dla dzieci od 3 do 6 lat

Pepe to ciekawy świata bohater, któremu nie brakuje odwagi i śmiało stawia czoła nowym wyzwaniom. Szybko odnajduje się w nowych sytuacjach, dając rówieśnikom dobry przykład i pokazując, jak poradzić sobie z lękiem przed nowymi doświadczeniami. Z Pepe będzie raźniej odkrywać tajniki otaczającego świata i poszerzać wiedzę o codzienności.

W książeczce Pepe idzie do kina, towarzyszymy bohaterowi w procesie przygotowań, od wyjścia do kina w deszczowy dzień, przez wybór filmu, aż po pierwszy seans w kinie i obserwację emocji towarzyszących temu wydarzeniu.

                                                                                               pepe idzie do kina - dla dzieci 3+

      pepe idzie do fryzjera - książka dla dzieci

Pepe idzie do fryzjera  to historia, która wyjaśni wszelkie wątpliwości dziecka odnośnie pierwszej wizyty w salonie fryzjerskim i udowodni, że pobyt u fryzjera może być wspaniałą zabawą. Na końcu książeczek znajdują się kolorowe słowniczki obrazkowe z pojęciami, których dziecko mogło dotychczas nie znać oraz pamiątkowe dyplomy do wypełnienia po pierwszej wizycie w kinie i u fryzjera.

                                                                                           ksiazka do nauki - pepe idzie do fryzjera

pepe idzie do fryzjera - książka dla dzieci

Obowiązkowa pozycja dla miłośników lam oraz fanów łamigłówek to Gdzie jest Lama?  Na każdej z 17 kolorowych ilustracji ukryło się aż 10 lam! Wytężcie wzrok, bo oprócz świetnej zabawy poćwiczycie także koncentrację i spostrzegawczość. Lamy nie dadzą się wcale tak łatwo odnaleźć, szczególnie jeśli schowały się w tłumie na festiwalu muzycznym czy na pokazie mody!

                                                                                               Gdzie jest lama? - Książka dla dzieci

    książka dla dzieci

Mela i Kostek czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków  to nowoczesny silent book, czyli książka bez zapisanej historii, w których mały czytelnik sam może zdecydować, jak potoczą się przygody bohaterów. Dynamiczne ilustracje, posłużą jako baza do opowiadania historii, które można tworzyć w nieskończoność! Jeszcze więcej atrakcji dostarczą polecenia aktywizujące. Dziecko zaangażuje się w wyszukiwanie, liczenie, wskazywanie. Zabawa z książkami rozwinie umiejętność logicznego myślenia, opowiadania, zwiększy kompetencje językowe i rozwinie wyobraźnię.

                                                                                           Mela i kostek - kapitan nauka

      mela i kostek - książka dla 3 latków

Książki dla dzieci od 6 do 9 lat

Niesamowite historie pozwala tworzyć również kolejny silent book: Kosmiczne śledztwo Heweliusza Kwazara. Odczytanie fabuły ułatwią obrazkowe dymki, a jedynym ograniczeniem w wymyślaniu nowych historii jest wyobraźnia! Książka rozwinie kreatywność dziecka, dając mu dużą dowolność w realizacji własnych pomysłów

                                                                                                Kosmiczne śledztwo Kapitan Nauka - książka dla 6 latka

                                                     Kapitan nauka - książka dla dzieci 6+

Cytrynowa bateria i inne eksperymenty zaangażują do aktywności całą rodzinę! Kto powiedział, że nie można stworzyć domowego laboratorium? Wśród zbioru doświadczeń znajdą się m.in. wyjaśnienia jak wyczarować w pokoju tęczę czy zagrać koncert na kieliszkach oraz dlaczego tytułowa cytryna może być źródłem energii. Książka rozbudzi zainteresowanie dziecka nauką, krok po kroku wyjaśni fascynujące zjawiska, odpowiadając na wszelkie nurtujące pytania małych naukowców. Nie ma mowy o nudzie!

                                                                                                Cytrynowa bateria - książka dla dzieci powyżej 6 roku życia

    cytrynowa bateria -książka dla dzieci 6 lat

                                                                                            

Zachęcamy wszystkich rodziców do czytania dzieciom oraz wspólnego opowiadania własnych historii na podstawie pięknych ilustracji zawartych w książkach Kapitana Nauki! 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...