test

Top 6 prezentów na Mikołajki i Gwiazdkę dla dzieci w wieku 3-5 lat

Poszukiwanie pomysłów na prezent dla przedszkolaków to nie lada wyzwanie. Zobacz nasze propozycje gier i zabaw, które nie tylko zapewnią wspaniałą zabawę i spodobają się dzieciom, ale również zadbają o rozwój kluczowych umiejętności.

1. Gry Loteryjki - pierwsze gry dla trzylatków i czterolatków

Wśród przedszkolaków nie brakuje miłośników Loteryjek! Jedną z naszych nowości w serii jest Loteryjka Dinozaury, która pojawiła się nieprzypadkowo. Najmłodsi wprost szaleją za dinozaurami, a tu mają idealną okazję, aby je poznać i lepiej im się przyjrzeć. Podczas zabawy poszerzą wiedzę o ich zachowaniu, zwyczajach i obszarach Ziemi, które zamieszkiwały. Dowiedzą się, jak rozpoznać triceratopsa czy diplodoka, a oprócz tego poćwiczą spostrzegawczość, myślenie logiczne i koordynację oko-ręka. Wystarczy odnaleźć i dopasować 36 żetonów do 6 plansz, a układanie można powtarzać wielokrotnie.

Sprawdźcie też inne Loteryjki i weźcie udział w fascynującej kosmicznej wyprawie (Kosmos), poznajcie zasady sortowania śmieci i dbania o środowisko (Czysta planeta) lub sprawdźcie, czy znacie wszystkie (Pojazdy). Możecie także przećwiczyć Pierwsze słówka z Loteryjką do nauki podstaw angielskiego.

Top 6 prezentów dla dzieci na Święta
Loteryjka. Dinozaury

Gry Loteryjki - idealny prezent dla dzieci
Loteryjka. Pojazdy

Nauka pierwszych angielskich słówek z grą Loteryjka
Loteryjka. Angielski. Pierwsze słowa

2. Domino obrazkowe dla dzieci od 3 lat

Domino to gra, którą zna każde pokolenie. Czas aby poznało ją i Twoje dziecko! A do tego w atrakcyjnej, barwnej wersji z ilustracjami i ulubionymi tematami współczesnych przedszkolaków. Domino Jakie to zwierzę? to logiczna gra dla miłośników zwierzaków. Jej celem jest dopasowanie kafelków z głowami i tułowiami zwierzaków oraz jak najszybsze ułożenie ich tak, aby wykorzystać wszystkie elementy. Rozpoznajcie zwierzątka ukryte na kafelkach. Gdzie podziała się głowa leniwca, a gdzie ogonek małpki? Dzięki grze w Domino, dziecko uczy się rozpoznawać zwierzątka i zwraca uwagę na charakterystyczne cechy, jak ułożenie ciała, sierść czy kolor różnych gatunków. Podczas zabawy dzieci ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację oraz myślenie logiczne.

Miłośnikom Domino polecamy również inne warianty zabawy: Jaka to litera?Kolory oraz Znasz to zwierzę?

Prezenty dla dzieci w wieku 3-6 lat
Domino Jakie to zwierzę?

Nauka alfabetu z grą domino
Domino obrazkowe

3. Memory - popularna gra pamięciowa dla dzieci od 3 lat

Memory to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych gier, która ćwiczy pamięć i koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację, spostrzegawczość i refleks. Zapamiętajcie ułożenie elementów i znajdźcie jak najwięcej par kafelków. Co powiecie na zabawę z uroczymi Lamami i alpakami? Ciekawe świata, radosne i uśmiechnięte zwierzątka występują w roli pirata, baletnicy czy zmotywowanej sportsmenki. Inni też są chętni do zabawy, zagrajcie również w Memory Owady i robaczkiDinozaury czy Kociaki. Wspólna zabawa połączona z treningiem pamięci daje najlepsze efekty.

Gry dla dzieci - prezenty na Święta
Memory. Lamy i alpaki

Memory - prezent na święta dla dzieci od 3 roku życia
Memory. Ocean

Memory dinozaury - gra dla dzieci
Memory. Dinozaury

4. Droga - duże puzzle dla dzieci

Wspólną i niekończącą się zabawę gwarantują także duże puzzle Droga z grą. Dajcie się ponieść wyobraźni i zbudujcie wymarzoną, nawet 3-metrową trasę. Zdecydujcie, czy będzie prosta czy pełna zakrętów. Zaplanujcie gdzie powstanie parking, stacja benzynowa i ścigajcie się do mety! Wykorzystajcie dołączone pionki z samochodami lub skorzystajcie ze swoich resoraków, a jeśli chcecie stworzyć jeszcze dłuższą trasę, to wystarczy połączyć kilka zestawów puzzli. Układajcie drogi, wybierajcie auta i ruszajcie do mety!

Duże Puzzle z grą Droga - propozycje prezentów dla dzieci

Droga - puzzle z grą dla dzieci na Święta
Duże puzzle z grą Droga

5. Leśny bal - gra logopedyczna dla dzieci

Wspólnymi siłami możecie również zawalczyć o zwycięstwo w logopedyczno-ruchowej grze Leśny bal. Zapraszamy na przyjęcie, na którym można skakać, tańczyć, mlaskać i wydawać śmieszne odgłosy. Szybko wykonajcie wszystkie wyzwania językowe i ruchowe, doskonaląc koncentrację i wyobraźnię przestrzenną. To gimnastyka buzi, ciała i języka, która gwarantuje wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Przedszkolaki nie rywalizują ze sobą, a współpracują, wykonując zadania językowe i ruchowe.

Leśny bal - gra logopedyczna dla dzieci

Prezent dla dziecka - gra Leśny bal
Leśny bal. Gra logopedyczna

6. Smart Bingo - gry z kołem losującym

Zakręć kołem, odszukaj obrazek i krzyknij Bingo! Tak zaczyna się wspaniała zabawa z grą Smart Bingo. Zostańcie bacznymi obserwatorami przyrody w wariancie Na tropie zwierząt i wyruszcie na przyrodniczą wycieczkę. Sprawdźcie, kogo można spotkać w lesie, w parku, ogrodzie, idźcie po śladach i zwracajcie uwagę na szczegóły, aby wytropić zwierzęta i zwiększyć swoją szansę na wygraną.

Także podczas emocjonujących rozgrywek z Bingo Koty oraz Alfabet, dzieci nauczą się działać strategicznie i zawalczą o zwycięskie trofeum. Co najlepsze, w grę można zagrać zarówno samodzielnie, jak i w gronie rówieśników czy rodziny.
Smart bingo. Na tropie zwierząt


Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...