test

Najlepsze prezenty świąteczne dla dzieci w wieku 6-9 lat

Szukasz mądrego prezentu dla dzieci w wieku 6-9 lat? Polecamy gry edukacyjne! To duża porcja nauki oraz rozwijania umiejętności, ale jeszcze większa porcja twórczej zabawy. A jak wiadomo, takie połączenie daje najlepsze efekty.

Zakodowany zamek - podstawy kodowania dla dzieci

Nikt nie lubi przegrywać, dlatego jeśli wolicie, aby wspólnej zabawy nie przerwała przegrana jednego z uczestników, to koniecznie wypróbujcie gry kooperacyjne, w których nikt nie przegrywa, a wszyscy gracze grają w jednej drużynie.

O tym, że współpraca się opłaca, przekonacie się w Zakodowanym zamku. Poznajcie tajniki kodowania i ułóżcie odpowiednią sekwencję kart, która poprowadzi do skarbów i zatrzyma ducha w zamkowej wieży. To gra, która wprowadzi dzieci w podstawy kodowania w wersji offline, bez użycia komputera. Poznają podstawy programowania, wcielając się w sprytnego czarodzieja i będą mieli za zadanie prześcignąć ducha, który chce uciec z zamkowej wieży. Aby go zatrzymać, ułóżcie odpowiednią sekwencję kart, dzięki której wspólnymi siłami powalczycie o wygraną. Gra wykorzystuje STEM - nowe podejście do uczenia się, łączące zagadnienia z różnych obszarów: nauk ścisłych, nowoczesnych technologii, inżynierii i matematyki.

Prezenty dla uczniów - gry pod choinkę

Kodowanie dla dzieci - Zakodowany zamek
Zakodowany zamek. Gra na kodowanie

Co za emocje - nauka rozpoznawania i nazywania emocji

Macie ochotę na emocjonujące rozgrywki? Spróbujcie swoich sił w grze Co za emocje!, która nauczy dzieci rozpoznawania 10 podstawowych emocji oraz nazywania i okazywania ich na różne sposoby: słowami, mimiką, ruchem czy dźwiękami. To również doskonały trening komunikacji i dużo śmiechu oraz zabawy. Możecie wyśpiewać złość lub wytańczyć radość, wspierając jednocześnie rozwój emocjonalny dziecka. Gra świetnie sprawdzi się jako pomysł na zabawę w grupie rówieśników.

Co za emocje - gra rozwijająca kompetencje emocjonalne

Gry edukacyjne na prezent
Co za emocje. Gra edukacyjna

Gry rozwijające codzienne umiejętności

Najmłodsi uwielbiają podpatrywać dorosłych i naśladować ich codzienne czynności. Nic dziwnego, że gra Gotowanie cieszy się niesłabnącą popularnością. Rozgrywki to nie tylko pretekst do rozwijania kulinarnych umiejętności, ale również szansa na zapoznanie dziecka z zasadami zdrowego odżywania. Szybkie i apetyczne rozgrywki pozwolą poznać składniki i proces przygotowania najpopularniejszych dań. Każda kulinarna rozgrywka to szansa na poprawę umiejętności logicznego myślenia, a także zachęta do rozpoczęcia przygody z gotowaniem. Dodatkowo wszystkie słówka z gry poznacie także w wersji angielskiej, a dzięki nagraniom MP3 poćwiczycie ich poprawną wymowę.

Więcej zabawy połączonej z nauką domowych obowiązków? Zagrajcie również w grę Zakupy, wykorzystującą znaną i lubianą zabawę w sklep oraz Sprzątanie, gdzie zadaniem dzieci jest ujarzmienie psotnych kłębków kurzu!

Najlepsze gry pod choinkę dla ucznia

Gra Gotowanie - nauka codzienych czynności dla dzieci
Gotowanie. Gra edukacyjna

Piraci - nauka dodawania i odejmowania

Chcesz pomóc dziecku w pierwszych krokach z matematyką i ułatwić mu naukę podstawowych działań? Matematyczne przygody gwarantuje gra Piraci, dzięki której uczniowie wezmą udział w emocjonującej bitwie o skarby i poćwiczą umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 20. Im więcej rozgrywek, tym dziecko dojdzie do większej wprawy w dodawaniu i odejmowaniu, co zaprocentuje umiejętnością zastosowania wiedzy matematycznej w codziennych sytuacjach. Najmłodsi nauczą się też zasad rywalizacji i cierpliwości w oczekiwaniu na swój ruch.

Piraci - rozwijająca gra dla dzieci na Święta

Gra na dodawanie i odejmowanie dla dzieci

Piraci - gra dla uczniów
Piraci. Gra na dodawanie i odejmowanie

Czytam i układam - nauka czytania przez zabawę

Chcesz ułatwić dziecku początki w nauce czytania? Kolorowe gry Kapitana Nauki służą pomocą i zamieniają proces nauki w kreatywną zabawę. Czytam i układam słowa to układanka, która pomaga w poznawaniu liter przez doświadczenie i zabawę, a dzięki prostym zasadom można od razu rozpocząć układanie podstawowych słów. To także świetne narzędzie, które połączy układanie nazw zwierzątek z ich rysunkami i jednocześnie pomoże w kształtowaniu poprawnego kierunku czytania od lewej do prawej oraz kształtowania rozwoju mowy, koncentracji i motoryki małej. Spróbujcie swoich sił, także w wyzwaniu z sylabami w układance Czytam i układam sylaby.

Nauka czytania przez zabawę - Czytam i układam

Prezenty rozwijające umiejętność czytania
Czytam i układam słowa. Układanka literowa

Zabawy logiczne dla uczniów

Zabawy logiczne dla ucznia to pakiet 100 atrakcyjnych łamigłówek i angażujących zagadek o różnej trudności. Wszystkie zadania zostały opracowane przez psychologów i nauczycieli pracujących z dziećmi na co dzień. Oprócz zadań dla najmłodszych, w zestawie znalazł się również poradnik dla rodziców i opiekunów. Na zmywalnych kartach znajdują się ćwiczenia rozwijające czytanie, pisanie i liczenie wzbogacone kolorowymi ilustracjami, które zachęcą dzieci do aktywnej zabawy z łamigłówkami. Dołączony flamaster suchościeralny pozwoli na wielokrotne ścieranie i uzupełnianie kart, co gwarantuje niekończącą się zabawę.

Zabawy logiczne dla ucznia - nauka przez zabawę

Pomysły na prezenty pod choinkę - zabawy dla ucznia
Zabawy logiczne dla ucznia

Więcej pomysłów na mądre prezenty dla uczniów 

Po więcej inspiracji do twórczej zabawy dla uczniów zapraszamy do sklepu Kapitana Nauki, gdzie dostępna jest cała oferta gier dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Loading...