- today
- label Dla 2-latka
- favorite 0 polubień
- remove_red_eye 200 odwiedzin
- comment 0 komentarzy
Dwulatek to prawdziwy odkrywca świata. Chłonie informacje jak gąbka i z zapałem poznaje otaczającą go rzeczywistość. Gry planszowe (i nie tylko planszowe!) to doskonały sposób na wsparcie rozwoju malucha w tym kluczowym okresie. 2 latka to idealny czas, w którym możemy zaproponować dziecku pierwszą grę planszową, która stanie się początkiem przygody z innymi rozwijającymi grami i zabawami!
Spis treści:
1. Dlaczego warto sięgać po rozwijające gry edukacyjne?
2. Jakie gry edukacyjne wybrać dla 2-latka?
3. Gra Loteryjka, czyli prosty sposób na rozwój
4. Dla łasuchów pełnych pomysłów - Jedzonko. Układanka kreatywna
W tym artykule dowiesz się: jakie korzyści dają dzieciom gry edukacyjne, jak wybrać pierwszą grę dla swojego malucha, aby była ona jednocześnie rozwijająca i wciągnęła dziecko do zabawy i poznasz 4 rozwijające gry edukacyjne Kapitana Nauki dla 2-latka.
Zobacz ranking najlepszych gier dla dwulatków od Kapitana Nauki!
Dlaczego warto sięgać po rozwijające gry edukacyjne?
• Wspomagają rozwój kluczowych umiejętności. Pomagają rozwijać motorykę małą i dużą, koordynację ręka-oko, pamięć, koncentrację, logiczne myślenie, spostrzegawczość, a także umiejętności językowe i społeczne i wiele innych. Wszystko to w naturalny sposób, czyli podczas zabawy.
• Uczą przez zabawę. Nauka poprzez zabawę jest dla dzieci najbardziej naturalną i efektywną formą zdobywania wiedzy. Zabawy sprawiają maluchom radość, angażują je i motywują do dalszego odkrywania świata.
• Wzmacniają więź rodzic-dziecko. Wspólne granie to świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem, budowanie więzi i tworzenie radosnych wspomnień.
Jakie gry edukacyjne wybrać dla 2-latka?
Przy wyborze pierwszej gry planszowej warto kierować się przede wszystkim prostotą rozgrywki. Zrozumiałe i nieskomplikowane zasady zachęcą dziecko do dalszej gry i sprawią, że maluch będzie chciał sięgać po nie w przyszłości. Ważne jest również, aby gra naprawdę ciekawiła malucha i sprawiała prawdziwą radość! Dobierzmy temat gry do potrzeb i ewentualnych zainteresowań małego odkrywcy.
Ważne również, aby gra zawierała ciekawe elementy graficzne czy zachęcającą kolorystykę. Dzięki temu dziecko chętniej sięgnie po planszę! Co jest jeszcze istotne? Z pewnością to, aby gra miała kilka wariantów rozgrywek, dzięki którym dziecko szybko nie znudzi się zabawą.
W zabawie powinny znajdować się także wyzwania dopasowane do poziomu dziecka. Elementy gry memory, gry logicznej czy gry na czas może sprawić, że czas spędzony na graniu, stanie się jeszcze bardziej emocjonujący i rozwijający! Dobrze, aby gra posiadała również opcje zarówno dla fanów rywalizacji, jak i dla tych, którzy nie lubią przegrywać.
Gra Loteryjka, czyli prosty sposób na rozwój
Seria loteryjek dla 2 latka to zestaw kilku plansz i kilkudziesięciu żetonów. To propozycja dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z graniem.
Zabawa polega na dopasowywaniu żetonów do kolorowych plansz - proste, prawda? Dla tych, którzy szybko się uczą i równie szybko się nudzą każda loteryjka ma po cztery warianty rozgrywki - możecie np. układać żetony na czas lub zabawić się w grę memory, zakrywając wszystkie żetony!
W grze możecie zarówno rywalizować - ścigając się, kto pierwszy dopasuje żetony do plansz, ale możecie też współpracować - wspólnie zastanawiając się, gdzie ułożyć elementy układanki.
Loteryjki to gry, dzięki którym Twoje dziecko będzie trenować: nazywanie poszczególnych elementów, np. kolorów lub zwierząt, pamięć, koordynację oko-ręka, a także refleks czy koncentrację. Poznajcie przykładowe Gry Loteryjka, które poleca Kapitan Nauka:
1. Loteryjka. Kolory. Moja pierwsza gra zabierze was w świat soczystych kolorów. Będziecie szukać ukrytego fioletowego kameleona, wesołych zajęcy ukrytych za głową zielonej sałaty.
2. Loteryjka. Zwierzęta. Moja pierwsza gra to wycieczka do krainy wesołych zwierzaków! Tam dowiecie się, kto mieszka na sawannie, jakie zwierzęta zamieszkują arktyczne krainy lodu i wiele więcej.
3. Loteryjka. Na wsi to podróż na wieś, której towarzyszą bajeczne ilustracje. Sprawdźcie, czy można przestraszyć stracha na wróble albo co obserwuje kot ukryty na dachu!
Dla łasuchów pełnych pomysłów - Jedzonko. Układanka kreatywna
Jedzonko to czwarta pozycja w naszym kapitalnym rankingu gier dla dwulatków. Ta układanka to prawdziwa gratka dla małych łasuchów. Tutaj będziecie trenować kreatywność, komponując różne dania, nauczycie się, co położyć na kanapce, żeby była pożywna i sycąca, będziecie wymyślać nowe połączenia smaków (np. bita śmietana i papryczka chilli), komponować prowiant na górską wycieczkę oraz zastanawiać się, jakby wyglądał wasz najzdrowszy dzień życia!W każdą z przedstawionych gier można zagrać w pojedynkę, ale i większą grupą – wybór należy do Was!
To kreatywna gra, dzięki której dzieci uczą się zasad zdrowego żywienia w sposób naturalny. Jest duża szansa, że po tej rozgrywce maluchy same będą chciały sięgać po rukolę, sałatę czy pomidory! I jeszcze jedna ważna zaleta gry w Jedzonko - czyli brak bałaganu. Tutaj możecie eksperymentować z kuchnią, nie wchodząc do niej, jednocześnie trenując wyobraźnię, kreatywność, motorykę małą i poznawać świat.
Koniecznie zajrzyjcie do oferty Kapitana Nauki, gdzie czekają na was różne niespodzianki! Tam znajdziecie najlepsze gry planszowe dla dzieci w różnym wieku, gry pamięciowe, gry memory i wiele różnych edukacyjnych zestawów gier, które będą uczyć i bawić jednocześnie!
Komentarze (0)