test

Pomysły na prezenty dla dzieci od 3 do 6 lat

Raz, dwa, trzy… Którą grę matematyczną wybierzesz Ty?

- Licz dobrze, bobrze:

Lubicie liczyć? Gra matematyczna Licz dobrze, bobrze! sprawdzi się zarówno dla młodych odkrywców, którzy nie boją się liczb, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z liczeniem.Dołączcie do wesołych bobrów i budujcie tamę, ścigając się z innymi graczami. Gra oparta jest na metodzie STEM, uczy liczenia od 1 do 20 w trakcie wesołej zabawy i ćwiczy logiczne myślenie

- Potwory głodomory:

Przedstawiamy także inną wesołą ekipę! Potwory i głodomory to wesołe, kolorowe stworki, które przeprowadzą was przez naukę dodawania i odejmowania. Będziecie karmić potwory oraz liczyć, ile mają rąk, głów, oczu i nóg. Kto pierwszy policzy wszystkie?Gra pomaga najmłodszym zrozumieć istotę działań matematycznych, ćwiczy dodawanie w zakresie 1-20, kształtuje spostrzegawczość i koncentrację.

Baw się i koduj – gry na kodowanie jako prezent dla przedszkolaka

Zakodowany zamek (4-10) i Zakodowana wieża (5+) zabiorą was w świat magii i duchów – ale tych przyjaznych. Mali gracze wcielają się w czarodziejów, a ich zadaniem będzie znaleźć ukryte skarby, zanim duch wyjdzie z wieży i pokrzyżuje im plany. Angażująca fabuła gry uczy podstaw kodowania, programowania i tworzenia algorytmów, kształtuje kompetencje przyszłości, a także ćwiczy wytrwałość, koncentrację czy cierpliwość w wykonywaniu zadań. Gry kooperacyjne dla dzieci – prezent dla maluchów, które nie lubią przegrywać

Dla tych, którzy od rywalizacji wolą współpracę mamy grę Miś i pszczoły (3-8), w trakcie której najmłodsi, wcielając się w rolę pszczół, wspólnie zbierają nektar i tworzą plastry miodu. Gra posiada 3 warianty, które można dostosować do wieku i umiejętności. Jeden z nich umożliwia grę w pojedynkę! Gra uczy współpracy, negocjowania, odpowiedzialności, kształtuje kreatywność, logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną.

Prezent świąteczny dla dzieci, które szybko się nudzą 

Dla tych, którzy nie mogą długo usiedzieć w miejscu, Kapitan Nauka przygotował coś specjalnego! Poznaj zabawy, które angażują nie tylko głowę, lecz także całe ciało.  

    1. Leśny bal (3-7) – to planszowa gra logopedyczna, w trakcie której maluchy dołączają do drużyny wesołych leśnych zwierząt. Dzieciaki uczą się poprawnej wymowy, wykonując rozmaite zadania: tańczą, skaczą, mlaszczą, śpiewają, czy wydają śmieszne odgłosy! Wykonajcie wszystkie zadania, zanim leśny bal dobiegnie końca! Rozgrywka uczy współpracy, koncentracji, wyobraźni przestrzennej i wspomaga prawidłowy rozwój mowy.     2. Leśne harce (3-7) – to kontynuacja Leśnego balu. Zestaw kart, które zawierają 70 zabaw logopedycznych i ruchowych sprawią, że nauka poprawnej artykulacji głosek będzie naprawdę świetną zabawą! Będziecie tańczyć z liskiem flamenco, tupiąc i klaszcząc, stepować z zającem lub grać na wymyślonych marakasach z wesołym bobrem. 

    3. Co za emocje! (3-9) – poznaj kreatywną grę, która uczy dzieci rozpoznawać swoje i cudze emocje. Co robisz, gdy jesteś smutny? Jak okazujesz radość? Podczas świetnej zabawy mali odkrywcy opisują lub pokazują za pomocą min czy dźwięków poszczególne uczucia. Kształtują przy tym empatię, umiejętności społeczne a także koncentrację, myślenie logiczne i wyobraźnię.    4. W domu! (4-8) – to zestaw idealny na wieczory spędzone w domu. Zawiera 120 zabaw i aktywności, które zaangażują wszystkich domowników. Kto znajdzie coś pomarańczowego? Kto wymyśli muzyczną zagadkę? Zabaw jest mnóstwo. Dzięki nim maluchy rozwijają kreatywność, myślenie logiczne i wyobraźnię.

  Układaj i baw się! Proste zabawy na prezent dla dziecka 

  Droga (3+)

  Ułóżcie drogę z puzzli, wyznaczcie i przygotujcie się na rozgrywkę! To wy decydujecie gdzie będzie START, a gdzie META, gdzie mają znaleźć się stacja benzynowa, parking czy sygnalizatory.   Gdy ułożycie trasę – czas na wyścig. Używacie dołączonych do zestawu samochodów lub korzystacie ze swoich. Kto pierwszy, ten lepszy! Rozgrywka rozwija wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, planowanie i przewidywanie działań, kompetencje społeczne, myślenie strategiczne czy motorykę małą. Kto rusza w drogę? 

  Prezent dla dzieci, które lubią bazgrać

  Poznaj serie książeczek, które zachęcają do rozwiązywania rozmaitych zadań, mazania i kolorowania!   Zadaniom towarzyszą miłe stworki – Bazgraki, z którymi nauka na pewno nie będzie nudna.

  Z Bazgrakami trenujecie wiele umiejętności, a przede wszystkim przygotowujecie się do nauki pisania i ćwiczycie grafomotorykę

  1. Piszę i zmazuję. W serii Piszę i zmazuję (3-6) znajdziecie suchościeralny flamaster, dzięki któremu zabawom nie ma końca! Bazgraki i dinozaury, Bazgraki i liczby, Bazgraki w kosmosie, Bazgraki w przedszkolu, Bazgraki wśród zwierząt - to tylko kilka książeczek z tej serii. 

  2. Bazgraki i zabawy – Rozwiązując łamigłówki, dzieci rozwijają umiejętność skupienia uwagi, wzmacniają pamięć, a różnorodne zadania graficzne sprzyjają rozwijaniu myślenia logicznego. W tej serii także znajdziecie suchościeralny mazak!

  3.    Bazgraki w walizeczkachBazgraki. Kosmiczna wyprawa (4-5) oraz Bazgraki. Super pojazdy (5-6) to zestawy zabaw, wypełnionych twórczymi i ciekawymi zadaniami. Dzieciaki będą rozwijać umiejętność liczenia, czytania i myślenia logicznego i poznawać tajniki kosmosu i przestrzeni miejskiej.

  4. Bazgraki czekają na święta (3-6). Wyjątkowa książeczka z 24 wyjątkowymi zadaniami na czas oczekiwania na wigilię! Dzieci poznają bożonarodzeniowe tradycje z całego świata.

  5. Bazgraki poznają angielski (3-5). Weźcie udział w zabawach, kolorowankach i labiryntach, przyklejajcie naklejki i rozpocznijcie przygodę z językiem angielskim.

  I jak? Wybraliście już coś dla siebie? Zapraszamy do eksplorowania całej oferty Kapitana Nauki.

  Komentarze (0)

  Brak komentarzy w tym momencie.

  Nowy komentarz

  Loading...