test

Gry na kodowanie jako inwestycja w przyszłość. Poznaj gry Kapitana Nauki, które uczą dzieci podstaw programowania

Kodowanie, oprócz tego, że przyda się na rynku pracy w przyszłości, rozwija logiczne myślenie, umiejętności rozwiązywania problemów i kreatywność, stymulując również zdolności matematyczne, czy wytrwałość w poszukiwaniu rozwiązań.

Kapitan Nauka dobrze wie, że są to istotne kompetencje, które są kluczowe w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie. Dlatego przygotował dla was gry, które uczą kodowania i zapewniają dawkę świetnej zabawy jednocześnie. 

Gry i zabawy, o których przeczytacie poniżej, wykorzystują metodę STEM, która polega na uczeniu rozwiązywania różnych problemów i zdobywaniu wiedzy o świecie metodą prób i błędów, łącząc ze sobą nauki ścisłe (Science), nowoczesne technologie (Technology), inżynierię (Engineering) oraz matematykę (Mathematics). 

Zgaduj, koduj i baw się, czyli kodowanie dla ucznia i przedszkolaka

Kodowanie dla ucznia (7–8 lat)kodowanie dla przedszkolaka (4-6 lat) to książeczki, w których znajdziecie szereg różnorodnych ćwiczeń do wypełniania długopisem lub ołówkiem. Zadania zachęcają do wyznaczania tras, tworzenia kodów, co wprowadza najmłodszych w tajniki kodowania. 

Wnętrze książeczek jest wypełnione kolorowymi, pięknymi ilustracjami, zachęcającymi do zabaw. Znajdziecie tam również zestaw naklejek, które przydadzą wam się w trakcie rozwiązywania łamigłówek i poznawania algorytmów.

Czego się nauczycie? Oprócz wiedzy o podstawach kodowania rozwiniecie myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, będziecie poszerzać zasób słownictwa i utrwalać zdolności matematyczne! 

Koduj z wesołymi stworkami - Bazgrakami!

Bazgraki kodują (3-6 lat) to książeczka z zabawami dla przedszkolaków do wypełniania suchościeralnym flamastrem. Nie dość, że wesołych psot z programowaniem nie będzie końca, to jeszcze towarzyszyć wam będą wesołe stworki – Bazgraki!  

Szyfry, rebusy i zagadki zawarte w książeczce pokażą wam, jak radzić sobie z prostymi algorytmami, sekwencjami czy kodami. Rozkodujcie, o czym marzy Bazgrak i otoczcie pętlą właściwy rysunek. A może połączycie za pomocą symboli Bazgraki bliźniaki? 

Bazgraki nie tylko kodują, lecz także uczą grafopercepcji, spostrzegania wzrokowego czy koncentracji! Wszystko to podczas świetnej zabawy!

Rozwiązuj zagadki i koduj razem z robotami! 

Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe (5–7 lat) to zestaw kart, które zawierają aż 55 zaskakujących zagadek o różnym stopniu trudności. Ich niewielki format pozwoli wam wziąć karty w podróż i zabić czas w trakcie długich przejażdżek czy oczekiwania w kolejce do lekarza!

Ile nakrętek zbierze robot, poruszając się zgodnie z kodem? Które figury geometryczne spotkał Koduś? Twórzcie rakietę, sprawdźcie, co znajduje się na planecie kolorów, szukajcie błędów w kodzie i poznawajcie świat!

Jakich umiejętności nauczycie się z zestawem zagadek? Twórcza zabawa sprawi, że poćwiczycie kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, wytrwałość w rozwiązywaniu problemów. 

Nauka kodowania na wesoło  

Kodowanie na wesoło. Rysuję i zgaduję (4-7 lat) to zestaw 100 zabaw zamknięty w poręcznej walizeczce, który zabierze was w świat matematyki, robotyki i informatyki. Będziecie rozwiązywać łamigłówki, odkrywać algorytmy, czy sekwencje, wypełniając zadania na kartach i w książeczce. W walizeczce znajdziecie również flamaster suchościeralny, dzięki któremu będziecie mogli bawić się bez końca!

Razem z zestawem będziecie na wesoło kształtować myślenie logiczne, grafomotorykę czy kreatywność!

Zakodowane gry planszowe. Odkryj tajemnice Zamku, Wieży i… Kosmosu! 

W serii zakodowanych gier planszowych dzieci w różnym wieku wcielają się w niezwykłe role i próbują odnaleźć drogę do mety. W jaki sposób? Przygotujcie się na magiczną podróż, gdzie nauka staje się przygodą.

W Zakodowanym zamku (4-10 lat) na czas gry stajecie się czarodziejami. Układacie sekwencje kart, aby wydostać się z labiryntu do ukrytych skarbów. Musicie zrobić to, zanim duch wyjdzie z zamkowej wieży i was ubiegnie!

Gra rozwija nie tylko umiejętności planowania i logicznego myślenia, ale również uczy tworzenia zrozumiałych komunikatów oraz algorytmów. 

Zakodowana wieża(5+) to gra kooperacyjna, w której główną rolę również gra czarodziej. 

Dzięki rozgrywce będziecie eksperymentować, doskonalić umiejętność strategicznego myślenia, pomysłowość, ciekawość, a przy okazji także koncentrację, cierpliwość i wytrwałość.

Ostatnia z zakodowanych gier to pozycja nie tylko dla starszych, ale także dla tych najwytrwalszych! Poznajcie Zakodowany kosmos (8+). Tym razem wejdziecie w skórę pilotów statków kosmicznych i będziecie zdobywać bazy swoich przeciwników. 

Rywalizując i kodując, ćwiczcie orientację przestrzenną, myślenie logiczne i koncentrację. Kto jest gotowy do wyścigu?

Która zabawa w kodowanie spodobała wam się najbardziej? 

Zachęcamy do przeglądania oferty Kapitana, w której znajdziecie jeszcze wiele pomysłów na rozwój innych umiejętności dziecka!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Loading...