• -20%
  • Zapowiedź
Wiek: 5-7 lat

Umiejętności:

Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe

Podstawy programowania bez komputeraDarmowa dostawa od 200 zł

Darmowa dostawa od 200 zł
28,48 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 20,93 zł

Wciągające zagadki rozwijające myślenie logiczne!

„Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe” (5–7 lat) to bogato ilustrowana książeczka pełna ciekawych zadań wprowadzających w świat kodowania, robotyki i informatyki. Dzięki niej dziecko  wraz z robotami stworzy rakietę i odwiedzi planetę kolorów, figur geometrycznych i zwierząt.  Nauczy się przy tym tworzenia algorytmów, rozpoznawania uzupełniania i kontynuowania sekwencji oraz odnajdywania i naprawiania błędów w instrukcji kodowania.

Aż 55 zagadek rozwijających myślenie matematyczno-logiczne!

  • Sprawdź kod i odkryj, które figury geometryczne spotkał robot Koduś w drodze do rakiety.
  • Ile nakrętek zbierze robotyczny łazik, poruszając się zgodnie z kodem?
  • Rakieta nie może wystartować, ponieważ ma usterkę. Znajdź błąd w kodzie.

Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe - wizualizacja

Zagadki o różnym stopniu trudności zostały oznaczone symbolami żarówek. Jedna żarówka to łatwe zadanie, dwie – trudniejsza łamigłówka, trzy żarówki to wyzwanie dla mistrzów kodowania. Na awersie umieszczono odpowiedzi, by dziecko mogło samodzielnie sprawdzić umiejętność kodowania.

Zagadki opracowane przez nauczycielkę i autorkę bloga o kodowaniu i programowaniu dla dzieci

Zagadki zostały opracowane przez Annę Świć, nauczycielkę, edukatorkę oraz autorkę jednego z najpopularniejszych blogów o kodowaniu i programowaniu dla dzieci „Kodowanie na dywanie”, któremu zaufało prawie 50 tys. rodziców i nauczycieli.

Ciekawe polecenia i zabawne ilustracje angażują uwagę dziecka oraz zachęcają do nauki zgodnie z ideą STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Maths), rozbudzając zainteresowania nowymi technologiami, robotyką i programowaniem. 

Książeczka z zaokrąglonymi rogami została wyprodukowana w Polsce z troską o bezpieczeństwo dzieci. Dzięki poręcznemu formatowi sprawdzi się podczas zabaw w domu, podróży czy w szkole.

Zagadki poleca:

Kodowanie na dywanie - logo

Autorzy

Anna Świć – autorka pomocy dydaktycznych i książek z zakresu nauki kodowania dla dzieci. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „Kodowanie na dywanie”. Prezeska Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji Cyfrowej. Ambasadorka CodeWeek. Honorowa laureatka listy 100 osób szczególnie zasłużonych w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych w Polsce.
Aleksandra Bartosik – graficzka i składaczka. 

W serii:

  • ISBN: 978-83-67663-06-9
  • Data wydania: marzec 2023
  • Stron: 96
  • Autor: Anna Świć
Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć