Wiek: 5-7 lat

Umiejętności:

  • -20%
-20%

Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe

Wiek: 5-7 lat

Umiejętności:

Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe

Podstawy programowania bez komputera


Darmowa dostawa od 200 zł

Darmowa dostawa od 200 zł
28,48 zł
22,78 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 20,93 zł

Zagadki i łamigłówki dla małych mistrzów kodowania

„Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe” (5–7 lat) to bogato ilustrowana książeczka pełna ciekawych zadań wprowadzających w świat kodowania, robotyki i informatyki. Dzięki niej dziecko  wraz z robotami stworzy rakietę i odwiedzi planetę kolorów, figur geometrycznych i zwierząt. Nauczy się przy tym tworzenia algorytmów, rozpoznawania uzupełniania i kontynuowania sekwencji oraz odnajdywania i naprawiania błędów w instrukcji kodowania.

Aż 55 wciągających zagadek rozwijających myślenie logiczne!

  • Sprawdź kod i odkryj, które figury geometryczne spotkał robot Koduś w drodze do rakiety.
  • Ile nakrętek zbierze robotyczny łazik, poruszając się zgodnie z kodem?
  • Rakieta nie może wystartować, ponieważ ma usterkę. Znajdź błąd w kodzie.

Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe - wizualizacja

Zagadki o różnym stopniu trudności zostały oznaczone symbolami żarówek. Jedna żarówka to łatwe zadanie, dwie – trudniejsza łamigłówka, trzy żarówki to wyzwanie dla mistrzów kodowania. Na awersie umieszczono odpowiedzi, by dziecko mogło samodzielnie sprawdzić umiejętność kodowania.

Zagadki opracowane przez nauczycielkę i autorkę bloga o kodowaniu i programowaniu dla dzieci

Zagadki zostały opracowane przez Annę Świć, nauczycielkę, edukatorkę oraz autorkę jednego z najpopularniejszych blogów o kodowaniu i programowaniu dla dzieci „Kodowanie na dywanie”, któremu zaufało prawie 50 tys. rodziców i nauczycieli.

Ciekawe polecenia i zabawne ilustracje angażują uwagę dziecka oraz zachęcają do nauki zgodnie z ideą STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Maths), rozbudzając zainteresowania nowymi technologiami, robotyką i programowaniem. 

Książeczka z zaokrąglonymi rogami została wyprodukowana w Polsce z troską o bezpieczeństwo dzieci. Dzięki poręcznemu formatowi sprawdzi się podczas zabaw w domu, podróży czy w szkole.

Zagadki poleca:

Kodowanie na dywanie - logo

Autorzy

Anna Świć – autorka pomocy dydaktycznych i książek z zakresu nauki kodowania dla dzieci. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „Kodowanie na dywanie”. Prezeska Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji Cyfrowej. Ambasadorka CodeWeek. Honorowa laureatka listy 100 osób szczególnie zasłużonych w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych w Polsce.
Aleksandra Bartosik – z zawodu pedagog resocjalizujący, z pasji grafik, ilustrator i rękodzielnik. Na zabój zakochana w klimatach śródziemnomorskich. Tworzy grafiki dla małych i dużych firm, ale ilustracja dziecięca niezmiennie sprawia jej najwięcej radości – jej marzeniem jest połączenie miłości do morskiego rękodzieła i do ilustracji dla dzieci.

W serii:

  • ISBN: 978-83-67663-06-9
  • Data wydania: marzec 2023
  • Stron: 96
  • Autor: Anna Świć
Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...