test

Czym zająć dziecko w samochodzie? 5 kreatywnych pomysłów na zabawę w trakcie podróży

Wyruszając w drogę z dzieckiem, każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że nie zawsze łatwo jest zapanować nad wszelkimi potrzebami dziecka i jego wybuchową energią. Niezależnie od tego, czy jedziecie 

Na wspólne wakacje zimowe, czy po prostu stoicie w korkach – warto pomyśleć o rozwijających zajęciach, które mogłyby skutecznie zająć naszego maluszka, dostarczyć rozrywki i jednocześnie wesprzeć w rozwoju małego odkrywcę. 

Jeśli Twoje dziecko zdecydowanie nie należy do tych, które śpią jak susły przez całą drogę – to jest artykuł dla Ciebie!

Zabawy samochodowe dla maluchów

    1. Baw się i ucz – zagadki obrazkowe

W opakowaniu, które bez problemu zmieści się w torebce czy plecaku, znajduje się pakiet barwnie ilustrowanych kart. Jak się nimi bawić? Zasady są bardzo proste. Na jednej stronie znajdziecie zadania, a na rewersie – odpowiedzi. 

Zagadki obrazkowe, w wersji dla maluchów (2-4 lata), zawierają łamigłówki dotyczące m.in.  wyszukiwania różnic, porównywania wielkości i szukania niepasujących do całości elementów

Na której półce Piotrek zostawił samochodzik? 
Na czyje ręce będą pasowały te rękawiczki? 
Które zwierzę pasuje do otoczenia? 
A które znosi jajka? 

Na te i inne pytania będziecie szukać odpowiedzi! Gry rozwiną spostrzegawczość, myślenie logiczne i koncentrację oraz pomogą dziecku poznawać świat.

Zagadki obrazkowe są także w wersji dla starszych dzieci! Możecie nauczyć się z nich podstaw kodowania, potrenować myślenie logiczne, czy umiejętności matematyczne!

    2. Wypatruj kształtów 

To niezwykle prosta zabawa, która nie wymaga żadnych narzędzi! Będziecie trenować spostrzegawczość, wyobraźnię i rozbudujecie zasób słownictwa. 

Wybierzcie wspólnie konkretny kształt (np. trójkąt, kwadrat, koło). Każdy gracz ma za zadanie znaleźć w otoczeniu za oknem coś, co pasuje do wymienionego kształtu. Słońce? Znak drogowy? A może żywopłot? Każdy gracz otrzymuje punkt za każde poprawnie zidentyfikowane miejsce. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów do końca podróży.

Zabawy samochodowe dla przedszkolaków i starszych dzieci

    3. Pisz i zmazuj razem z Bazgrakami 

Seria uwielbianych Bazgraków – Piszę i zmazuję – prosto z auta przeniesie was w różne miejsca – poznacie świat zwierząt, dinozaurów czy kosmos, zobaczycie, co robią Bazgraki w przedszkolu czy podczas podróży. Możecie sprawdzić również, jak ciekawy jest świat emocji, potrenować alfabet czy liczby. Możliwości jest naprawdę dużo! 

Książeczki są lekkie, więc nawet nie poczujecie ich w swoim bagażu. Dołączony do nich suchościeralny flamaster sprawi, że zabawy nie będzie końca. Rysujcie, zaznaczajcie, wypełniajcie zadania. Chcecie zacząć od początku? Nic trudnego! Wystarczy zmazać drugą stroną flamastra i gotowe!

    4. Sprawdź swoją wiedzę z Quizami!

To zabawa dla starszych dzieci, które lubią wyzwania i ciekawostki o świecieQuizy to seria kart z pytaniami i dużą dawką wiedzy. Dzięki ich poręcznemu formatowi możecie zabrać je gdziekolwiek chcecie, bo mieszczą się nawet w kieszeni! Czytacie pytania i próbujecie odpowiadać, sprawdzając swoją wiedzę! Jeśli nie znacie odpowiedzi, znajdziecie ją na odwrocie karty.

Dzięki nim poznacie mnóstwo fascynujących faktów o kosmosie, zwierzętach czy Polsce i poćwiczycie myślenie logiczne, czytanie ze zrozumieniem i pamięć.

    5. Stwórz niezwykłą opowieść

Rozpocznijcie od wybrania jednego uczestnika, który zacznie opowiadać historię. Jego zadaniem jest wymyślenie pierwszego zdania (np. "Pewnego dnia na kosmicznej wyprawie..."). Kolejny gracz kontynuuje historię, dodając swoje zdanie, ale musi również wprowadzić magiczny, fantastyczny lub niecodzienny element do opowiadanej historii. Gra przechodzi między uczestnikami, a każdy dodaje nowy element do historii.

Niech uczestnicy starają się budować opowieść w sposób logiczny i kreatywny, jednocześnie współpracując ze sobą. Gra trwa, aż wspólnie stworzycie całą historię. Ta gra nie tylko rozwija zdolności narracyjne, ale również uczy dzieci współpracy i myślenia w sposób zorganizowany. W rezultacie powstaje unikalna i magiczna historia stworzona wspólnie przez wszystkich uczestników.

Znaleźliście coś dla siebie? Zajrzyjcie do naszej oferty i sprawdźcie, co jeszcze może przynieść wam radość!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...