test

Co robić, gdy dziecko nudzi się w domu?

Twoje dziecko nudzi się w domu? To dobrze. Bo nuda jest ważna dla młodego człowieka. Dzięki niej relaksuje się, rozwija swoją kreatywność i poznaje samego siebie. Dziecko, które nudzi się w domu szuka pomysłu dla siebie, a dzięki temu, tworzy swój własny świat.

Jako rodzic czasami jednak musisz pomóc swojemu dziecku, poszukać odpowiedzi na wiele kwestii, w tym podsunąć wachlarz możliwości, czym zastąpić nudę w domu. 

Kiedy już wyczerpiesz wszystkie swoje pomysły na zabawę z mąką, fasolką, kocami, poduszkami, guzikami i innymi fantastycznymi rozwiązaniami, nie rozkładaj rąk.

2 fantastyczne pomysły, kiedy dziecko nudzi się w domu:

    1. Znajdź to! W domu – 120 zabaw na każdą porę roku

Brzmi fantastycznie, prawda? Wyobraź sobie, że wręczasz swojemu dziecku aż 60 misji, które może wykonać samodzielnie lub z grupą rówieśników. Co ważne, może to  wszystko zrobić we własnym domu! 

Znajdź to! W domu – to gra na logiczne myślenie, która otwiera oczy młodszym i starszym zawodnikom. Mamy w niej podział na strefę żółtą (żółte kartoniki) np. dla przedszkolaków i strefę turkusową dla dzieci w wieku szkolnym.  

Ta gra wymagająca logicznego myślenia dodatkowo jest aktyna ruchowo i sprawi każdemu dużo radości (nawet rodzicom). Wyzwanie typu – znajdź coś co świeci, zbuduj fort, stwórz obrazek z odcisków dłoni pomalowanych farbą, poszukaj coś pomarańczowego i wiele, wiele innych zabaw, które  sprawią bardzo dużo radości i spontanicznych reakcji. Nie ma mowy, żeby dziecko nudziło się w domu!

2. Co za emocje! Gra edukacyjna wspierająca rozwój emocjonalny dziecka 

Pokazywanie różnego typu emocji powoduje, że dziecko otwiera się na otoczenie i staje się bardziej komunikatywne, śmielsze i ufniejsze we własne możliwości. A wszystko to sprawi gra edukacyjna.

Co za emocje! To wspaniała, rozwijająca gra, która odpędzi nudę z domu. Rozgrywka jest zespołowa, ale wystarczą nawet dwie osoby, aby spędzić czas na wesoło. Gra dedykowana jest przedszkolakom i dzieciom w wieku wczesno szkolnym. Jednak i starszaki, a nawet osoby dorosłe będą się przy niej doskonale bawić. Bo jak wiemy z doświadczenia, często nam – rodzicom trudno jest pokazywać emocje, a tu znajdziemy frajdę i odnajdziemy dziecięcą radość. 

Edukacyjna gra to trening komunikacji, empatii i umiejętności społecznych. W zestawie znajdziemy karty, żetony, listę emocji oraz medale. 

Poznaliście 2 rodzaje doskonałych gier, które można wykorzystać w sytuacji, kiedy dziecko nudzi się w domu. Bawcie się samodzielnie lub razem z rówieśnikami. Są to zaledwie 2 propozycje z ogromnej gamy produktów i sposobów na nudę, które znajdziecie u Kapitana Nauki. 

 Joanna Brodzicka, mama trójki i autorka bloga wkawiarence.pl

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...