Pomysły na rozwijające prezenty od Zajączka

Do Świąt Wielkanocnych pozostało bardzo niewiele czasu. Oprócz niepowtarzalnej atmosfery i rodzinnych spotkań przy stole, to także czas podarunków od Zajączka. W najbliższych dniach z pewnością pochłoną Was przedświąteczne przygotowania, dlatego stworzyliśmy poradnik z pomysłami, który może być dla Was inspiracją.


Wspomagamy wszechstronny rozwój dzieci

Kapitan Nauka jest zwolennikiem mądrych i przemyślanych prezentów, które posłużą dzieciom przez dłuższy czas. Większość naszych produktów sprawdzi się zarówno w samodzielnej zabawie, jak i podczas aktywności w gronie rodziny czy rówieśników. Priorytetowo myślimy o rozwoju dzieci, dlatego poniższe zestawienie przygotowaliśmy w oparciu o kompetencje. Wybierzcie dla najmłodszych produkty związane z ich zainteresowaniami lub kompetencjami, które chcecie rozwinąć. Wiele propozycji skupia w sobie kilka różnych kompetencji, co jeszcze bardziej podnosi ich rangę jako edukatora najmłodszych.

Języki obce

W serii Układanki Malucha. Angielski znajdziecie puzzle z podstawowymi słówkami w języku angielskim. Ich ułożenie nie powinno sprawić problemu nawet najmłodszym dzieciom. Przy okazji dopasowywania puzzli, dziecko rozwinie słownictwo i wejdzie w świat pierwszych angielskich wyrażeń, które rozbudzą jego zainteresowanie językiem obcym.

Kontynuacją językowej przygody są wydania z serii Angielski dla Malucha i Angielski dla Dzieci. W każdym zestawie znajduje się poradnik i karty obrazkowe, które idealnie sprawdzą się na początkowych etapach nauki języka angielskiego. Wszystkie słówka pochodzą z najbliższego otoczenia dziecka i kształtują umiejętności codziennej komunikacji.

Starsze dzieci z pewnością docenią Księgi słówek. Bogato ilustrowane książeczki z podziałem na tematy z życia codziennego pomogą w nauce języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego. Nagrania słówek zawartych w książkach umożliwią ćwiczenie poprawnej wymowy i naukę akcentu.

Mali odkrywcy będą zachwyceni książką Na tropie angielskich słówekNauka połączona jest z zabawami obserwacyjnymi, które dzieci uwielbiają. Pełne detali plansze posłużą odkrywaniu bogactwa słówek na każdej ilustracji. Trwała, wielkoformatowa i wytrzymała książka może stać się uczestnikiem wielu językowych zabaw połączonych z nauką słownictwa!

Najprzyjemniej uczyć się, kiedy wiedza sama wpada do głowy, a właśnie tak działają nasze Rymowanki i wierszyki! Każda z zamieszczonych w zbiorze, tradycyjnych brytyjskich rymowanek gwarantuje świetną zabawę. Nagrania native speakera uprzyjemnią ćwiczenia poprawnej wymowy już na początkowym etapie nauki i pozwolą wykorzystywać wierszyki do czytania i recytowania.

W podobny sposób zostały opracowane Piosenki dla dzieci – idealne do słuchania, śpiewania i nauki w gronie całej rodziny. Dodatkowy materiał do śpiewania karaoke sprawdzi się podczas wspólnej zabawy lub jazdy samochodem!

Matematyka

Układanki Malucha. Kształty wprowadzą najmłodszych w świat figur i nauczą rozpoznawania i wskazywania ich w otaczającym świecie. Poprzez dopasowywanie kształtów dzieci poćwiczą logiczne myślenie i rozwiną orientację przestrzenną!

Gry domino pamiętają wszyscy, a trwającą do dzisiaj popularność zawdzięczają przede wszystkim prostocie. Nie inaczej jest w przypadku Domino. Liczby, idealnym dla młodszych dzieci, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z matematyką. Nauka liczenia, to bardzo ważny krok w rozwoju dziecka, w końcu liczby towarzyszą nam przez całe życie!

Małym bystrzakom do gustu przypadnie seria pakietów 100 zabaw. Już samą nazwą zachęcają do aktywności, a w środku jest jeszcze ciekawiej! Na kartach nie brakuje ciekawych zadań, które tylko czekają na rozwiązanie. Wśród łamigłówek dzieci znajdą wiele ćwiczeń z dodawania i odejmowania, które rozwijają umiejętność liczenia i zdolność logicznego myślenia.

Komunikacja językowa

Dla najmłodszych przygotowaliśmy serię książeczek 100 pierwszych słówek, które zapoznają dziecko z otaczającym go światem i nauczą identyfikowania rzeczy z konkretną nazwą. Na kolorowych ilustracjach pojawiły się słowa, od których warto rozpocząć naukę mówienia i czytania.

Puzzle układam i opowiadam łączą w sobie dwie, równie ważne w rozwoju dziecka kompetencje. Trening umysłu podczas poszukiwania elementów, dostrzegania szczegółów i dopasowywania puzzli przeradza się w tworzenie historii o bohaterach z ilustracji i kształtuje umiejętność wyrażania siebie i opowiadania o świecie.

Źródłem niekończącej się zabawy są Bazgraki, książeczki pełne graficznych łamigłówek ze specjalnym flamastrem. Pisanie, zmazywanie i zabawa zaczyna się od nowa! Rozwiązując zagadki, dziecko ćwiczy pisanie i czytanie ze zrozumieniem.

Trening umysłu

W bajecznie ilustrowanych grach z serii Loteryjka kryje się mnóstwo wiedzy, którą dziecko chłonie podczas zabawy. Dopasowując żetony do kolorowych plansz, najmłodsi koncentrują się na zadaniu, trenują spostrzegawczość i ćwiczą koordynację oko-ręka. Kilka dostępnych wariantów gry pozwala dostosować poziom i obserwując postępy, wchodzić na wyższy poziom rozgrywek!

Możliwość wykorzystania jednej z najstarszych i najbardziej lubianych gier do ćwiczenia pamięci i kształtowania umiejętności społecznych to największa zaleta gier Memory. Podczas rozgrywek dziecko nauczy się zasad rywalizacji, współpracy w grupie, jak i cierpliwości w oczekiwaniu na swój ruch.

Wykorzystując Puzzle obserwacyjne, nie ma mowy o nudzie! Kilkuetapowa zabawa skupia się na ćwiczeniu spostrzegawczości dziecka. Kolorowe elementy zachęcają do układania i opowiadania historii wykorzystując ilustracje zamieszczone wokół ramki. Codzienna aktywność z Puzzlami obserwacyjnymi uruchomi dziecięcą kreatywność i pobudzi wyobraźnię!

Wiedza

Gry edukacyjne Zegar, Gotowanie i Polska zaangażują do wspólnej zabawy całą rodzinę. Szansa na wygraną i przejrzyste zasady z pewnością zmotywują uczestników i zaowocują wieloma rozgrywkami. Odczytywanie godzin, nauka gotowania, a może znajomość geografii Polski? Żaden z tych tematów, nie będzie stanowił już problemu dla małych graczy.

Seria SuperQuiz to skierowane do starszych dzieci książeczki z pytaniami, które pozwolą rozwinąć wiedzę w interesującej dziedzinie. Zdobywaniu informacji towarzyszy umiejętność czytania ze zrozumieniem i trening pamięci, który można przeprowadzić włączając do wspólnej zabawy rodzinę i przyjaciół.

Każdy mały odkrywca z przyjemnością poćwiczy Spostrzegawczość z kameleonem Leonem. Karty pełne rozwijających zadań do pobudzenia twórczości i poradnik dla rodziców ze wskazówkami, jak poprawiać dziecięcą koncentrację!

Zabawy edukacyjne Kapitana Nauki rozwijają kluczowe kompetencje Twojego dziecka

Zobacz wszystkie produkty Kapitana Nauki i kompetencje, jakie kształtują:

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Loading...