Nowe tytuły, nagrody w konkursach na najlepsze zabawki dla dzieci, wprowadzenie sympatycznej maskotki na targi i festiwale, czy wreszcie obecność w Dzień Dobry TVN – w roku 2018 załoga Kapitan Nauki pracowała na pełnych obrotach. 

Poszerzyliśmy ofertę Kapitana Nauki, nawiązaliśmy współpracę ze znakomitymi autorami oraz ilustratorami, uzyskaliśmy nagrody i wyróżnienia w prestiżowych konkursach, a także uczestniczyliśmy w licznych konferencjach i targach branżowych. W tym wpisie znajdziecie ważne dla nas wydarzenia 2018 roku w pigułce, a także plany na kolejny rok.

Sukcesy wydawnicze 2018 

W ubiegłym roku wzbogaciliśmy uwielbiane przez dzieci serie: 100 zabaw, Loteryjka, puzzle Układam i opowiadam oraz SuperQuiz.

Ponadto w ofercie Kapitan Nauki ukazały się m.in.:

Największym sukcesem wydawniczym ubiegłego roku okazały się gra Polska oraz puzzle obserwacyjne

Współpraca ze uznanymi autorami, twórcami oraz ilustratorami

W 2018 roku poszerzyliśmy także grono autorów o znanych i cenionych twórców. Należą do nich:

  •  Adam Pękalski, uznany twórca ilustracji dziecięcych, od jedenastu lat wykładowca na Uniwersytecie w Ankarze
  •  Nikola Kucharska, której książki podbijają rynki zagraniczne, a zaprojektowana dla nas książka „Mój dom. 100 angielskich słówek” cieszy się wielką popularnością. 

Kontynuujemy współpracę m.in. z Maciejem Szymanowiczem, Pauliną Wyrt, Zuzą Wollny i wieloma innymi autorami, cenionymi przez rodziców.

Jedna z naszych autorek, Anna Grabek, uznana pedagog, Konsultantka Metodyczna ds. Matematyki fundacji Katalyst Education, wystąpiła w programie Dzień Dobry TVN, gdzie w rozmowie z Katarzyną Olubińską opowiadała, jak i po co uczyć dziecko przegrywać. Rozmowa była także okazją do zaprezentowania gier Kapitana Nauki, w tym serię „100 zabaw” autorstwa Anny Grabek.

Kapitan Nauka w Dizeń Dobry TVN

Nagrody i wyróżnienia dla Kapitana Nauki

Wiele gier z serii Kapitan Nauka zostało nagrodzonych w dwóch najważniejszych konkursach branżowych: Zabawka Roku i Świat Przyjazny Dziecku. W konkursie Zabawka Roku, organizowanym przez portal zabawkowicz.pl, nagrodzono:

Był to wybór jury, do której należą znani psychologowie, fizjoterapeuci, dziennikarze i – przede wszystkim rodzice.

Natomiast w kapitule konkursu Świat Przyjazny Dziecku od lat zasiadają wybitni psychologowie, pedagodzy, artyści i dziennikarze, których uwagę zwróciły w tym roku serie: Loteryjka, 100 zabaw, Kieszonkowce, Kapitalne zagadki oraz książka Na tropie angielskich słówek.

kapitan nauka wyróżniony w konkursie Świat Przyjazny Dziecku


Wydarzenia z udziałem Kapitana Nauki

W ubiegłym roku pojawiliśmy się na kilkudziesięciu eventach związanych z rynkiem książki i grami, oraz uczestniczyliśmy w wydarzeniach parentingowych. Jak co roku Kapitan Nauka zaprezentował swoje premierowe produkty na największych Targach Książki w Warszawie i w Krakowie.

Po raz pierwszy pojawiliśmy się na Śląskich Targach Książki oraz zaprezentowaliśmy naszą ofertą na rynku międzynarodowym podczas Spielwarenmesse w Norymberdze. Marka Kapitan Nauka pojawiła się również na głównych wydarzeniach skierowanych do fanów gier, takich jak: Targi Gra i Zabawa oraz Planszówki na PGE Narodowym

Od jesieni 2018 roku na niemal wszystkich imprezach towarzyszy nam sympatyczna maskotka Kapitana Nauki, który doradza i rozdaje kapitańskie drobiazgi maluchom. Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie po raz pierwszy zaprezentował się w pełnej krasie. Dzieci przyjęły go bardzo miło i chętnie robiły sobie wspólne zdjęcia. 


Plany na 2019 rok

W pierwszym kwartale 2019 roku pojawimy się z nowościami m.in. na Międzynarodowych Targach Zabawek w Norymberdze, Targach Kids Time w Kielcach i Festiwalu Przecinek i Kropka. Do tego czasu wzbogacimy ofertę Loteryjek, wydamy nowe Zagadki obrazkowe, Układanki malucha, kilka wersji Domina, Memory obserwacyjne, puzzle i wiele innych. Mamy w planach także wydanie kolejnych książek, w tym opowieść z ilustracjami Anastasii Moshiny. 

Wszystkie publikowane przez nas gry i książki przygotowywane są we współpracy z psychologami, ilustrowane przez znakomitych grafików i oprócz zabawy oferują wartościowe treści i dużą dawkę wiedzy. Gry i książki z serii Kapitan Nauka pomagają rodzicom mądrze wychowywać dzieci i rozwijać kluczowe dla dziecka kompetencje poprzez zabawę.