TOP 15 prezentów na Dzień Dziecka - najlepsze gry i zabawki edukacyjne

Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja, która pozwala nagrodzić najmłodszych wymarzonym prezentem.

W obecnej sytuacji poszukiwania niepowtarzalnej zabawki mogą być utrudnione, dlatego Kapitan Nauka służy pomocą i listą produktów, które nie tylko spełnią wymagania rodziców, ale również przypadną do gustu dzieciom i dostarczą im wiele radości!

Wśród naszych propozycji znajdziecie produkty o wysokich walorach edukacyjnych, które wspomagają dziecko w rozwoju kluczowych kompetencji, w tym m.in. komunikacji, wiedzy, treningu umysłu, nauki matematyki czy języków obcych.

Nasz ranking najlepszych prezentów na Dzień Dziecka

Poznaj nasze pomysły na najlepsze prezenty, wybierając wśród gier i zabawek edukacyjnych rekomendowanych przez nauczycieli, pedagogów i ekspertów Kapitana Nauki. Zaufaj rekomendacjom specjalistów i zrób udane zakupy bez wychodzenia z domu. 

1. Układanki malucha

ukladanki-malucha-ksztalty-1-3-lata-puzzle-dwuelementowe
Układanki malucha >

Jeśli szukasz dla swojego dziecka pierwszych puzzli, to koniecznie musisz poznać Układanki malucha.

Dopasowywanie dwóch lub trzech elementów pozwoli ćwiczyć koordynację oko-ręka, spostrzegawczość oraz koncentrację. Na kolorowych obrazkach kryje się mnóstwo zwierzątek i przedmiotów z życia codziennego, które najmłodsi nauczą się rozpoznawać i utrwalą w pamięci.

Maluch pozna m.in. zwierzęta morskie, zwierzęta żyjące na łące i dowie się, jak wygląda dżungla. Układanki posłużą również do rozpoczęcia nauki matematyki (Liczymy warzywa i owoce) i słówek w języku angielskim (Angielski Kolory, Liczby, Angielski Zwierzęta)

2. Memory - gry pamięciowe

Memory na 3 sposoby - gra memory dla dzieci
Memory - gry pamięciowe dla dzieci >

Na rozpoczęcie kreatywnej zabawy z najmłodszymi wcale nie trzeba długo czekać, a do twórczych rozgrywek można zaangażować już nawet kilkulatków. Dzień Dziecka to okazja, aby przypomnieć sobie swoje ulubione zabawy i razem z dzieckiem zagrać w klasyczne gry, które towarzyszą nam od pokoleń.

Przedszkolakom z pewnością spodoba się gra Memory, która nie bez powodu cieszy się tytułem jednej z najbardziej lubianych gier na świecie. Podczas rozgrywek dziecko ćwiczy pamięć, refleks i koordynację wzrokowo-ruchową. Proste zasady i szybkie rozgrywki sprawią, że gra sprawdzi się podczas rodzinnych spotkań z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem.

Jaki wariant wybrać? Do wyboru, do koloru! Mamy coś dla fanów dinozaurów: Memory Dinozaury, pojazdów: Memory Pojazdy i mieszkańców wodnych głębin: Memory Ocean.

3. Domino obrazkowe

domino-angielski-pierwsze-slowa
Domino obrazkowe dla dzieci >

W domowym zbiorze gier nie może zabraknąć także znanej i lubianej gry Domino.

Rozpoznawanie, odszukiwanie i dopasowywanie elementów to twórczy proces podczas którego dziecko rozwija spostrzegawczość i koncentrację oraz poznaje zasady zdrowej rywalizacji. Dziecko może poćwiczyć liczby, alfabet i poznać pierwsze angielskie słówka, a to wszystko podczas wesołej zabawy!

4. Gry z serii Loteryjka

gra_loteryjka_swiat_3_lata

Gry z serii Loteryjka >

Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszą się również gry z serii Loteryjka. Zabawa polega na wyszukiwaniu żetonów i dopasowaniu ich do plansz.

Gry mogą towarzyszyć dzieciom przez całe dzieciństwo, najmłodszym na pewno przypadną do gustu Kolory i Zwierzęta, a starsi z radością odkryją tajemnice Kosmosu, Pory roku, Świat, Ubrania, czy Recykling.

Loteryjki sprawdzą się zarówno podczas samodzielnych zabaw, jak i w większym gronie, zawsze dbając o rozwój najważniejszych kompetencji dziecka, jak spostrzegawczość czy myślenie logiczne.

5. Puzzle obserwacyjne 

kapitan-nauka-puzzle-obserwacyjne-zwierzeta-lesne-4-54-elementy-plakat-xxl
Puzzle obserwacyjne dla dzieci >


Dzieci powyżej 4 roku życia z pewnością ucieszą się z pierwszego większego wyzwania, jakim będzie układanie puzzli.

Na tę okazję warto wybrać wyjątkowe Puzzle obserwacyjne. Duże elementy pozwolą precyzyjnie dopasować fragmenty i cieszyć się obrazkiem przedstawiającym scenki W domu, Zwierzęta leśne, czy Koty. To nie koniec zabawy! Po ułożeniu, dziecko może wziąć udział w grze obserwacyjnej i rozpocząć poszukiwania elementów z ramki na obrazku.

Barwne ilustracje inspirują do snucia opowieści, pobudzają wyobraźnię i rozwijają wrażliwość dziecka na otoczenie. Do wyboru puzzle dostosowane poziomem do umiejętności dziecka. Dla młodszych dzieci (4+) polecamy 54 elementy, a dla starszych (6+) 104 elementy. Do każdego zestawu został dołączony plakat XXL, które może być wzorem podczas układania elementów lub ozdobić dziecięcy pokój. 

6. Seria Rysuję i zgaduję

Rysuje-i-zgaduje-z-kangurkiem-arturem
Seria Rysuję i zgaduję - zabawy grafomotoryczne >

W wyborze prezentów na Dzień Dziecka warto posłuchać najlepszych doradców, czyli właśnie najmłodszych! A ci wyjątkowo upodobali sobie serię Rysuję i zgaduję.

W pakiecie znajduje się wszystko to, co potrzebne do niesamowitej zabawy, a w tym książeczka i zmywalne karty z zadaniami i flamaster suchościeralny. Dzięki temu zabawa trwa w nieskończoność, a dzieci mogą do woli rozwiązywać i zmazywać zadania, bawiąc się wspólnie z rodzeństwem czy rówieśnikami.

Wśród 100 zabaw znalazły się zadania, które pomogą przećwiczyć m.in. liczenie, pisanie, porównywanie wielkości. Ilość i zróżnicowanie zadań pobudzi kreatywność i wyobraźnię najmłodszych, zapewni rozwój podstawowych kompetencji, jak ćwiczenie spostrzegawczości, koncentracji czy pamięci.

W wykonywaniu zadań, dzieciom będą towarzyszyć sympatyczni bohaterowie: kosmiczne zagadki rozwiążą z robotem Eliotem, łamigłówki dla miłośników pojazdów przedstawi koparka Barbarka, a morskie opowieści poznają z mewą Ewą. 

Gry edukacyjne - idealny prezent na Dzień Dziecka!

Gry edukacyjne Kapitan Nauka
Gry edukacyjne Kapitana Nauki >

Ciężko znaleźć wśród dorosłych kogoś, kto nie lubi gier planszowych. Podobnie jest z dziećmi!

W ramach prezentu na Dzień Dziecka warto sięgnąć do puli gier edukacyjnych Kapitana Nauki i wybrać coś, co dostarczy rozrywki i pozytywnie wpłynie na dziecięcy rozwójGry edukacyjne to zawsze dobry wybór, z którym zgadzają się dzieci, rodzice, a także eksperci Kapitana Nauki. Sprawdź, które z nich są polecane najczęściej. 

7. Gry do nauki czytania

Gry do nauki czytania dla dzieci - Litera do litery, Sylaba do sylaby
Gry edukacyjne: Litera do litery i Sylaba do sylaby

Połączenie świetnej zabawy z nauką czytania? Oczywiście! Przygodę z alfabetem warto zacząć od gry Litera do litery, która może towarzyszyć najmłodszym przez cały okres nauki czytania: dziecko rozpoczyna od rozpoznawania liter, tworząc coraz dłuższe i trudniejsze wyrazy opisujące dołączone obrazki ze zwierzętami. Na podobnej zasadzie opiera się zabawa z grą Sylaba do sylaby, w której dziecko uczy się poprawnie dzielić wyraz na sylaby i poznaje metodę czytania sylabowego.

8. Układanka literowa i sylabowa

Pasjonatom czytania spodobają się również: Układanka literowa i Układanka sylabowa. Główne zadanie to wyszukiwanie i dopasowywanie obrazków do nazw zwierząt, ardziej zaawansowanych możliwość układania dowolnych wyrazów z dostępnych literek i sylab. Kolorowe i bajeczne ilustracje przekonają dziecko do wspólnej zabawy.

Układanki to także niezastąpione narzędzia w kształtowaniu rozwoju mowy, koncentracji i motoryki małej. Rozgrywka po rozgrywce, gry doprowadzą dziecko do perfekcji w tworzeniu wyrazów z liter i sylab.

Czytam i układam sylaby - układanka sylabowa
Czytam i układam sylaby. Układanka sylabowa

9. Gry matematyczne

Gry matematyczne - Kapitan Nauka

Kapitan Nauka zadbał również o naukę matematyki, raz na zawsze łącząc naukę liczb i działań matematycznych tylko z pozytywnymi skojarzeniami. Na początek gra edukacyjna Potwory głodomory, która zamienia naukę liczenia w świetną zabawę wśród kolorowych stworków. Rozgrywki pozwolą zrozumieć proces dodawania i odejmowania w zakresie 1-20.


Potwory Głodomory - gra na liczenie >

Znajomość działań matematycznych jest wyznacznikiem gotowości szkolnej, a tę zapewnią kolejne gry edukacyjne. Piraci zachęcą do udziału w matematycznej bitwie o skarby. Do ich zdobycia konieczna jest umiejętność szybkiego dodawania i odejmowania, więc warto wyćwiczyć te umiejętności do perfekcji.


Piraci - gra matematyczna do nauki dodawania i odejmowania >

To także koniec z uczeniem się tabliczki mnożenia na pamięć! Dzięki grze edukacyjnej Żaby czy kraby, dziecko zrozumie proces mnożenia. To nie jedyny atut matematycznych gier! Gry edukacyjne nauczą dzieci także zasad zdrowej rywalizacji i cierpliwości w oczekiwaniu na swój ruch. Dziecko samo zaobserwuje efekty, co jeszcze bardziej zmotywuje do dalszej nauki


Żaby czy kraby - gra na mnożenie >

10. Gry dla małych podróżników

gra_edukacyjna_świat
Gra Świat >

Ograniczenia w podróżowaniu? Mamy na to radę! Gra Świat oraz Gra Polska pozwolą podróżować w dowolne miejsca na świecie i to bezpiecznie, bez wychodzenia z domu. Najmłodsi w jednej chwili przeniosą się do innego województwa, kraju, czy ruszą na wyprawę między kontynentami.

To wszystko w połączeniu z pulą ciekawostek, zagadek oraz wiadomości przyrodniczych i geograficznych. Dzieci poznają najciekawsze miejsca na ziemi, rozwiną zainteresowania i kto wie, może w przyszłości staną się pasjonatami podróżowania?

W wyścigu po zwycięstwo liczy się refleks, pamięć i spostrzegawczość, ale w grach Kapitana Nauki każdy jest wygrany, a nowa wiedza zapunktuje w życiu codziennym oraz na lekcjach w szkole. 

gra-edukacyjna-polska
Gra Polska >

11. Gotowanie - dwujęzyczna gra edukacyjna

gotowanie-gra-edukacyjna
Gra Gotowanie
 szybko stała się ulubioną rozrywką wielu dzieci. Jeśli jeszcze nie ma jej w domowych zbiorach, to jest okazja, aby nadrobić zaległości. Ogrom wiedzy kulinarnej, tajniki przygotowania najpopularniejszych potraw i poznanie zasad zdrowego żywienia, to tylko niektóre z jej atutów. To jedna z najlepszych gier do wspólnej, rodzinnej zabawy.

Gra przypadnie do gustu zarówno niejadkom, jak i łasuchom, a do tego na pewno zainspiruje graczy do wspólnego gotowania! To nie wszystko, grę można wykorzystać także do nauki języka angielskiego. Służą temu dwujęzyczne podpisy pod składnikami oraz nagrania mp3 z wymową słówek. Gra Gotowanie - dwujęzyczna gra edukacyjna >

12. Gra do nauki angielskich słówek

na-tropie-angielskich-slowek-gra-edukacyjna
Na tropie angielskich słówek - gra do nauki angielskiego dla dzieci >

O tym, jak ważna jest znajomość języka angielskiego, nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego rozpoczęcie nauki języków we wczesnym wieku jest nie tylko niezbędne, ale również bardzo ułatwia dalszy proces nauki.

Dzięki grze Na tropie angielskich słówek, dziecko pozna podstawowe angielskie słówka, rozwijając kompetencje i ćwicząc koncentrację, spostrzegawczość i pamięć. Znajomość języka angielskiego pomoże poprawnie rozwiązać zagadki i dotrzeć aż do mety, zdobywając tytuł zwycięzcy! Poprawną wymowę słówek zagwarantują nagrania profesjonalnego lektora. 

13. Ciało człowieka - gra edukacyjna

gra-cialo-czlowieka
Gra Ciało człowieka >

Jeśli dziecko zadaje mnóstwo pytań o ludzki organizm, na tym etapie sprawdzi się gra Ciało człowieka. Edukacyjna wycieczka po ludzkim ciele pozwala zrozumieć funkcjonowanie organizmu i poszerzyć wiedzę o częściach ciała. Gracze odpowiadają na pytania i poszukują części ciała na planszy i plakacie. Zwycięzcą zostanie osoba, która wykaże się najlepszym refleksem i podejmie wyzwanie rywalizacji. 

14. Zwierzaki świata - gra edukacyjna

Gra_zwierzaki_świata
Gra Zwierzaki świata >

Pasjonatom zwierząt na pewno spodoba się gra edukacyjna Zwierzaki świata. Dziecko pozna zwierzęta z 6 królestw: ssaków, gadów, płazów, ryb i owadów. Dowie się wielu ciekawostek, a dzięki szczegółowym ilustracjom nauczy się rozpoznawać poszczególne gatunki. Najlepszy obserwator ma szansę na zwycięstwo oraz najwyższe oceny na lekcjach przyrody. 

15. Gry rozwijające spostrzegawczość i koncentrację

spostrzegawczość - gra Kapitan Nauka
Spostrzegawczość. Trenuj umysł - zagadki dla dzieci >

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, to najlepszym wyborem będą pakiety Trenuj umysł, łączące ćwiczenie koncentracji, spostrzegawczości i myślenia logicznego. Pakiet Spostrzegawczość zawiera 100 wciągających zagadek związanych z rozróżnianiem figur geometrycznych, obliczeniami matematycznymi, porównywaniem. 

Koncentracja - gra dla dzieci Kapitan Nauka
Koncentracja. Trenuj umysł - zagadki dla dzieci >

Koncentracja pomoże dziecku radzić sobie z rozpraszaczami uwagi i skupić się w każdej sytuacji, co przyczyni się do lepszych wyników w szkole.

Oba pakiety składają się ze zmywalnych kart, poradnika ze wskazówkami dla rodziców i dodatkowymi ćwiczeniami dla dzieci oraz flamastra suchościeralnego. Zestawy pomogą również kształtować umiejętność czytania, pisania i liczenia, a częste wypełnienie ćwiczeń ułatwi efektywną naukę i wyeliminuje trudności wczesnoszkolne.

Mamy nadzieję, że propozycje Kapitana Nauki dostarczyły pomysłów na wymarzony prezent z okazji Dnia Dziecka. Rozejrzyj się również po naszej stronie internetowej, znajdziesz tu mnóstwo inspiracji na rozwój dziecięcych zainteresowań i umiejętności na każdym etapie rozwoju najmłodszych.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć