Z pomocą dla dzieci z Ukrainy – materiały do pobrania

Wśród przybywających z Ukrainy są tysiące dzieci, które najbardziej potrzebują teraz naszego wsparcia i zrozumienia, a przede wszystkim oderwania od trosk i powrotu do normalnego dzieciństwa na tyle, na ile jest to możliwe. W geście solidarności podejmujemy szereg działań, które sprawią, że nasi przyjaciele poznają polskie wsparcie oraz gościnność i poczują się bezpiecznie. Wspólnie zadbajmy o to, aby na twarzach naszych najmłodszych sąsiadów znowu pojawił się uśmiech! 

Gościsz u siebie rodzinę z Ukrainy lub pomagasz w miejscach, gdzie przebywają dzieci? 

Skorzystaj z bezpłatnych materiałów i pobierz instrukcje do naszych gier w języku ukraińskim.

Wszystkie materiały dostępne są na stronie www.kapitannauka.pl/bezkoshtovni-materiali-dlya-skachuvannya

Instrukcje do gier Kapitana Nauki w języku ukraińskim można wydrukować ze strony www.kapitannauka.pl/instrukcje-do-gier-pravila-igor

Kolorowanki do pobrania

Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy darmowe kolorowanki do pobrania. Jak zawsze dbamy o rozwój zainteresowań dzieci, dlatego wśród różnorodnych propozycji znalazły się pakiety jednorożców, pojazdów i robotów w formacie A4, a także kolorowanka przedstawiająca miasto w dużym formacie A2, która świetnie sprawdzi się podczas wspólnego malowania z rówieśnikami. Jeszcze tylko kolorowe kredki i dzieci mogą nadać światu wesołych barw! 

 Bezpłatne kolorowanki dla dzieci z Ukrainy
Wydrukuj kolorowanki > 

Karty obrazkowe - pierwsze słowa po polsku i ukraińsku

We wspólnej zabawie bez barier językowych pomogą również specjalnie przygotowane karty obrazkowe z pierwszymi słówkami przetłumaczonymi na język polski i ukraiński. Na 140 kartach znajdziecie aż 70 słówek, które ułatwią najmłodszym swobodną komunikację i poznanie niezbędnego słownictwa polskiego dzieciom z Ukrainy, a także słownictwa ukraińskiego dzieciom z Polski. 

Pierwsze słowa w obrazkach dla dzieci | Pomoc uchodźcom z Ukrainy
Pobierz karty >

Wsparcie dla instytucji i fundacji

Ruszamy z akcją, podczas której przekażemy gry i zabaw Kapitana Nauki do placówek, w których przebywają dzieci z Ukrainy oraz do fundacji zajmujących się rozdysponowaniem pomocy dla najmłodszych.

W związku z ogromnym zapotrzebowaniem wszystkie nadesłane prośby będą indywidualnie rozpatrywane i przekażemy książki do wybranych organizacji. Zainteresowanych prosimy o przesłanie wiadomości na adres mailowy: pomoc@edgard.pl

Uniwersalne zabawki, które umożliwią zabawę bez barier

Wiemy, jak bardzo potrzebujecie teraz i poszukujecie produktów do zabawy dla dzieci z Ukrainy, dlatego dla ułatwienia zebraliśmy wszystkie uniwersalne produkty na dedykowanej stronie.

To produkty obrazkowe z prostymi intuicyjnymi zasadami, z których może swobodnie korzystać każde dziecko, niezależnie od języka. Dla najmłodszych przygotowaliśmy czarno-białe karty kontrastowe, a dla starszych duży wybór gier, puzzli i książeczek.

Wierzymy, że nasze propozycje pomogą przenieść się do świata beztroskiej zabawy, a także ułatwią wspólną zabawę dzieci z Polski i Ukrainy.

Zobacz produkty obrazkowe Kapitana Nauki >

 Uniwersalne zabawki dla dzieci z Ukrainy

Gry Kapitana Nauki z ukraińską instrukcją

Do Waszej dyspozycji oddajemy instrukcje w języku ukraińskim do ulubionych gier: Gotowanie, Zakupy, Zegar, Co za emocje!, Logika, Zakodowany zamek i wielu innych! Mamy nadzieję, że to będzie ułatwienie dla rodziców i dzieci z Ukrainy, ale też szansa na wspólną zabawę z dziećmi z Polski oraz pomoc dla nauczycieli i pedagogów.

Już wkrótce instrukcje w języku ukraińskim pojawią się także w pudełkach gier Kapitana Nauki, które oznaczymy specjalną nalepką!

Bezpłatne materiały do zabawy

Zachęcamy do pobierania bezpłatnych materiałów dla dzieci!

Pobierz kolorowanki i karty obrazkowe >

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć