test

Planszowe gry edukacyjne alternatywą dla komputerów i smartfonów

Jak zadbać o twórczy rozwój dzieci bez wychodzenia z domu? Dowiedz się, co radzą eksperci! Obejrzyj relację z wizyty Kapitana Nauki w studiu "Pytania na śniadanie"!

Co robić z dziećmi w domu w czasie kwarantanny społecznej?

Obecna, trudna sytuacja sprawiła, że nasze życie codzienne przeszło sporą rewolucję. Podobnie jak większość polskich rodzin, bohaterowie felietonu musieli dostosować się do nowych warunków i wziąć sprawy w swoje ręce. 

Julia Trębacz-Mazuruk i Kamil Mazuruk oraz ich dwóch synów tworzą zgraną, radosną i aktywną rodzinę. Dla pasjonatów uprawiania sportu na świeżym powietrzu oraz podróżowania, pozostanie w domu to nie lada wyzwanie! Co zastąpi aktywności w plenerze, a jednocześnie pozwoli oderwać się od komputerów i smartfonów? Alternatywą okazały się planszówki – gry edukacyjne Kapitana Nauki!

Zapraszamy do obejrzenia felietonu! Nagranie dostępne jest pod linkiem: Gry planszowe alternatywą dla komputera i telefonu 

Gry edukacyjne w programie Pytanie na śniadanie

Gry planszowe nie tylko na jesienne wieczory

Do tej pory kojarzyły się z zimowymi wieczorami, ale nic bardziej mylnego! Teraz jest najlepszy czas na odkrycie ich walorów edukacyjnych i wykorzystanie do wspólnej, rodzinnej zabawy! Ćwiczenie umiejętności z pakietem Koncentracja, tabliczka mnożenia w praktyce z grą Żaby czy kraby, poznawanie angielskich słówek z grą planszową Na tropie angielskich słówek, czy bezpieczne podróże bez wychodzenia z domu z grą Świat. Jest tyle możliwości, które pozwolą być spokojnym o zdrowie rodziny, a jednocześnie zadbać o rozwój dzieci. Śmiech, radość i zaangażowanie podczas wspólnych rozgrywek to najlepszy dowód na to, że gry edukacyjne z powodzeniem wypełnią każdą wolną chwilę i pozwolą spożytkować czas, a ich różnorodność zagwarantuje, że w domu nie będzie miejsca na nudę!

Jak twórczo spędzać czas z dzieckiem nie wychodząc z domu?

Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie stało się tematem przewodnim rozmowy w studiu "Pytania na śniadanie". Monika Perkowska – psycholog dziecięcy oraz ekspertka Kapitana Nauki oraz dziennikarka Emka Kowalska podzieliły się swoimi spostrzeżeniami, przekazując wskazówki i inspiracje do wykorzystania gier w codziennej domowej edukacji. 

Przed rodzicami duże wyzwanie, bo muszą teraz szczególnie wspierać rozwój dzieci. Najlepiej sprawdzi się więc połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli połączenie zabawy z nauką. Warto też dobrać gry do poziomu nauczania, a także zainteresowań najmłodszych.

Czy możemy przekazać wiedzę przez gry planszowe?

- Możemy wpleść gry w program nauczania, natomiast gry edukacyjne mają to do siebie, że rozwijają typowe, uniwersalne umiejętności: koncentrację, pamięć, skupienie się na tu i teraz, czego nie da nigdy komputer i żadna elektronika – mówi Monika Perkowska, psycholog dziecięcy.

Ważne, aby włączyć gry w proces nauczania, przyniesie to efekty w ocenach po powrocie do szkoły. Dzięki grom można uczyć się matematyki, geografii, języka angielskiego. Ich atutem jest również to, że rozwijają szereg dodatkowych umiejętności. Nauka poprzez atrakcyjną zabawę ma wiele korzyści, dziecko uczy się i zapamiętuje informacje podczas rozgrywek, a nie wkuwa na pamięć.

Gry planszowe to wspaniała rozrywka dla całej rodziny!

Dziennikarka Emka Kowalska zwraca uwagę, że wprowadzanie elementów edukacyjnych jest możliwe również w domu. W końcu można do woli spędzać czas z rodziną, grać i łączyć to wszystko z edukacją! Co wybrać? Loteryjki, które sprawdzą się w edukacji młodszych dzieci, Gra Gotowanie, która nie tylko uczy zdrowych nawyków żywieniowych, ale również pozwala ćwiczyć pierwsze umiejętności kulinarne i to bez bałaganu w kuchni! Do tego seria gier do nauki czytania: Sylaba do sylaby i Litera do litery!

Proste rozgrywki i zrozumiałe zasady gier sprawiają, że dzieci mogą z powodzeniem grać same czy w towarzystwie rodzeństwa. Ale najwięcej przyjemności sprawia wspólna zabawa dla całej rodziny!

Zachęcamy do obejrzenia programu "Pytanie na śniadanie", w którym gościły ekspertki Kapitana Nauki! Nagranie dostępne jest pod linkiem: Gry planszowe alternatywą dla komputera i telefonu 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...