test

Jak zorganizować baby shower? Inspiracje Kapitana Nauki

Oczekiwanie na dziecko to ekscytujący, ale też niepozbawiony obaw czas. Przez 9 miesięcy ciało kobiety zmienia się, aby w końcu dać życie nowemu człowiekowi. Baby shower to wyjątkowa impreza organizowana pod koniec ciąży. Organizują ją zazwyczaj przyjaciółki albo najbliższa rodzina przyszłej mamy. Jest to ważny element rytuału przejścia, jakim jest poród. Świętuje się go głównie przez dawanie prezentów dla przyszłego dziecka i jego mamy, a także miłe spędzanie czasu. W takiej imprezie zwyczajowo biorą udział same kobiety. Dzisiaj poradzimy Wam, jak zorganizować udany baby shower, więc jeśli się nad tym zastanawiacie, zapraszamy do lektury!

Czym jest baby shower i skąd wziął się zwyczaj jego organizowania?

Baby shower w jego obecnej formie to zwyczaj, który narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku. W tamtym czasie trwał tam powojenny baby boom, a młodym mamom często brakowało pieniędzy, aby kupić całe niezbędne wyposażenie dla niemowlaka. Z tego względu pomysł przyjęcia organizowanego na cześć dziecka i mamy był prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Goście przynosili praktyczne prezenty, które później były używane przez maleństwo i jego mamę. W ten sposób pomagali jej przygotować się na jego przyjście na świat.

Okazuje się jednak, że taki rodzaj wspólnej celebracji w oczekiwaniu na pojawienie się na świecie dziecka, był spotykany także dużo wcześniej w różnych częściach świata m.in. w Indiach.

Baby shower – co zrobić, żeby się udało?

Pomysłów i inspiracji na baby shower znajdziecie w Internecie bez liku. My chcemy Wam przede wszystkim poradzić, jak zorganizować takie przyjęcie, żeby było udane. Oto kilka podstawowych rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, przygotowując taką imprezę:

    1. Ustal termin i listę gości. Baby shower powinien odbywać się w ostatnich tygodniach ciąży, a lista gości nie powinna przekraczać kilkunastu osób, dzięki temu impreza będzie miała kameralny charakter.

    2. Ustal miejsce, w którym będzie się odbywać baby shower. Jeśli jest to wiosna lub lato, najlepszym rozwiązaniem jest przyjęcie w ogrodzie.

    3. Przygotuj odpowiednie dekoracje dopasowane do okazji. Świetnie sprawdzają się np.: balony, girlandy czy kolorowa zastawa stołowa.

    4. Zaplanuj przekąski, desery i napoje. Pamiętaj, że wszystkie napoje powinny być bezalkoholowe, a dania lekkostrawne.

    5. Przygotuj atrakcyjne zabawy i gry tematyczne, które urozmaicą Wam czas i będą okazją do śmiechu. Dużą popularnością cieszą się takie zabawy jak np.: przewijanie lalek na czas, malowanie brzucha przyszłej mamy farbkami lub quizy z zakresu wiedzy o macierzyństwie.

Połącz Baby shower z Gender reveal

Jeśli chcesz podążać za trendami i postawić na nowoczesność, możesz również połączyć Baby shower z Gender reveal. To nowa mowa wśród przyszłych rodziców, polegająca na zorganizowaniu specjalnego wydarzenia, podczas którego ujawniają oni płeć swojego nienarodzonego dziecka. Impreza ta pełna jest emocji i kreatywnych pomysłów, takich jak eksplozje kolorowych konfetti, torty z różowym lub niebieskim wnętrzem oraz balony wypełnione karteczkami. Gender reveal party często łączy się z baby shower, co pozwala na podwójne świętowanie w gronie rodziny i przyjaciół, tworząc niezapomniane wspomnienia.

Baby shower – co kupić w prezencie?

Wybierając się na baby shower, musisz kupić prezent dla przyszłej mamy i jej dziecka. Wiemy, jak trudno jest dokonać wyboru, dlatego podpowiemy Ci, jakie podarki z pewnością przydadzą się w pierwszych miesiącach życia maluszka. Idealną propozycją jest np. zestaw Cześć, maluszku! Paka niemowlaka. Znajdziesz w nim zarówno karty, na których można uwiecznić najważniejsze momenty w życiu malucha, jak i zabawy przeznaczone dla najmniejszych dzieci (np. karty czy książeczki kontrastowe). 

Kolejnym dobrym pomysłem może być zakup samych kart kontrastowych, które świetnie stymulują wzrok maluchów. Do wyboru masz zestawy kart kontrastowych malucha O+ miesiącakart kontrastowych malucha 3+ miesiąca albo kart kontrastowych malucha 6+ miesiąca. Możesz też kupić je wszystkie, tworząc w ten sposób oryginalny zestaw zabaw na pierwsze pół roku życia dziecka. 

Możesz też wybiec w przyszłość i pomyśleć o zaawansowanym rozwoju maluszka, a jednocześnie o bardziej uniwersalnym prezencie, np. o puzzlach rozwijających mowę, polecanych do zabawy już od 12 miesiąca życia dziecka. Pierwsze puzzle Auta oraz Pierwsze puzzle Zwierzęta wprowadzą dziecko w świat dźwięków i nauczą rozpoznawania oraz naśladowania odgłosów z otoczenia. 

Organizacja baby shower to wyjątkowa okazja, aby celebrować nadchodzące narodziny dziecka w gronie najbliższych. Pomysły na dekoracje, gry, prezenty i przekąski mogą uczynić tę imprezę niezapomnianą. Od tematycznych aranżacji, przez kreatywne zabawy, aż po smaczne przekąski – każda detal może dodać magii temu wyjątkowemu dniu. Mamy nadzieję, że nasze inspiracje pomogą Wam stworzyć wspaniałe wspomnienia, które przyszli rodzice będą pielęgnować przez całe życie.

Aldona Bielska - mama Jagny i Kaliny

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...