test

Gry edukacyjne o Polsce - poznaj swój kraj w ciekawy sposób!

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko w przyszłości nie żyło w myśl znanego polskiego przysłowia „cudze chwalicie, a swego nie znacie”, powinnaś zadbać o to, aby już od wczesnego dzieciństwa poznawało swój kraj. Ważnym elementem takiej edukacji jest zabieranie malucha na wakacje w różne ciekawe przyrodniczo czy historycznie regiony Polski. Niezwykle istotne jest wspólne uważne spacerowanie po lasach, łąkach, brzegach jezior czy rzek i docenianie wszystkich uroków danej okolicy. Podczas roku szkolnego przyda się natomiast wciągająca gra edukacyjna o Polsce, dzięki której Twoja pociecha nauczy się przez zabawę wielu ciekawostek o swojej ojczyźnie.

Dlaczego docenianie własnej ojczyzny i jej uroków jest ważne?

Nauczenie zauważania i doceniania piękna własnej ojczyzny jest bardzo ważnym elementem wychowania dziecka. Oprócz szeroko pojętego patriotyzmu umiejętność ta pozwala bowiem czuć się szczęśliwym w miejscu swojego zamieszkania, a to niezwykle cenna rzecz. Zdawanie sobie sprawy z tego, w jak wyjątkowym miejscu żyjemy, wpływa bezpośrednio na nasz dobrostan.

Uważność oraz wrażliwość odgrywają w tym procesie kluczowe role. Dzięki nim możemy zauważyć piękno nawet w pozornie zwyczajnych miejscach, które nie olśniewają od pierwszego wejrzenia, natomiast przy głębszym poznaniu odkrywa się ich niepowtarzalny urok. Warto więc uwrażliwiać dzieci na szczegóły, które można zaobserwować w lasach, na polach czy nawet w przydomowych ogrodach, a także pokazywać im polskie miasta i zabytki. W ten sposób zdobędą wiedzę poprzez własne doświadczenie, a także zorientują się, w jak ciekawym kraju przyszło im żyć.

Jakie są korzyści z grania w gry edukacyjne o Polsce?

W czasie roku szkolnego, gdy nie ma za dużo czasu na podróżowanie, warto skorzystać z gier edukacyjnych o Polsce. Dzięki nim dzieci, nie wychodząc z domu, będą mogły poznawać rodzimą przyrodę, geografię czy historię. Doskonałym przykładem takiej gry jest np. Gra edukacyjna Polska przeznaczona dla dzieci od 5. roku życia. Podczas pasjonującej rozgrywki ćwiczącej spostrzegawczość i refleks gracze poznają wiele ciekawostek o różnych miastach, zabytkach czy regionach naszego kraju.

Dla dzieci od 7. roku życia powstała Historia Polski. Gra edukacyjna. Jest ona rewelacyjnym źródłem wiedzy historycznej, którą przyswaja się bez bólu, gdyż jest podana w przystępny i interesujący sposób.

Rozgrywka jest więc polecana zarówno pasjonatom historii, którzy chcą poszerzyć swoje historyczne horyzonty, jak i dzieciom, które nie lubią uczyć się historii w szkole. Ta gra edukacyjna jest także świetnym treningiem pamięci i spostrzegawczości. Gracze poruszają się po planszy, odpowiadając na pytania z historii Polski, wykonując zadania lub starając się wypatrzeć różne elementy.

A jeśli to wciąż za mało dla odkrywców… koniecznie poznajcie grę edukacyjną Polska przyroda! Z tą planszówką wyruszycie w podróż po polskich parkach narodowych, poznacie ich największe skarby i przekonacie się, co w trawie piszczy.

Wystarczy rzut kostką i ruch pionkiem, aby znaleźć się na drugim końcu naszego pięknego kraju, podziwiać jego przyrodnicze zabytki i może zainspirować się do kolejnej podróży? Ta gra planszowa to również idealny trening spostrzegawczości, myślenia i pamięci.

Mimo, że grę polecamy od 6. roku życia – ale bawi i uczy również dorosłych. Idealny pomysł na wiosenne i letnie wakacje, wyjazdy czy domowe wieczory.

Aldona Bielska - mama Jagny i Kaliny

Poznaj gry i zabawy dla dzieci, które poszerzą wiedzę o Polsce!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...