Rozwój umiejętności i zabawa bez końca z serią Gryzmołki

Jak zachęcić dzieci w wieku przedszkolnym do zaangażowania i skupienia się na zadaniach? Mamy na to sposób: wystarczy połączyć naukę z zabawą. Znajomość liter i cyfr, wykonywanie prostych działań matematycznych, przyswojenie podstawowych angielskich słówek, poznanie ciekawostek o zwierzętach z całego świata to tylko niektóre z zalet zabawy z kreatywnymi pakietami z serii Gryzmołki.

Zadbaj o rozwój dziecka z serią Gryzmołki

Edukacja dzieci we współczesnych czasach to duże wyzwanie dla rodziców i opiekunów, ale także konieczność poszukiwania nowych sposobów rozwoju umiejętności. Różnice poziomu wiedzy między dziećmi, krótszy czas poświęcony na wytłumaczenie danych zagadnień oraz brak możliwości bezpośrednich interakcji z rówieśnikami i nauczycielem to tylko niektóre z napotykanych w ostatnich miesiącach trudności.

Do tego uzależnienie od komputera, tabletu czy telefonu przez kilka godzin dziennie, które nie zastąpi zaangażowania przy tradycyjnych formach nauki. Jak więc zadbać o prawidłowy rozwój dziecka? Poznajcie Gryzmołki – zestawy zadań i niezbędniki każdego przedszkolaka, które łączą naukę z zabawą!

Gryzmołki to pakiety kreatywnych zadań dla dzieci
Gryzmołki

Gryzmołki – pakiety pełne zabawy

Zestawy powstały z myślą o potrzebach dzieci w wieku 3-6 lat, które w tym okresie rozwoju szczególnie potrzebują wsparcia podczas edukacji przedszkolnej oraz przed podjęciem szkolnych wyzwań w przyszłości. 

Każdy z 4 zestawów zawiera 60 zadań opracowanych przez ekspertki oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.  Zagadki wspomagają rozwój różnych umiejętności, ale mają także cechy wspólne: rozwiązywanie zadań wspiera spostrzegawczość, koncentrację, myślenie logiczne oraz doskonali pamięć. Pisanie i rysowanie na kartach składa się na skuteczny trening grafopercepcji i grafomotoryki.

Jakie umiejętności rozwijają Gryzmołki?

Zwierzęta. Gryzmołki | Rozwiązuj zagadki o zwierzętach świata!

Gryzmołki. Literki - nauka pisania i czytania

Chcesz ułatwić dziecku poznawanie alfabetu oraz pomóc w nauce pisania i czytania? Wybierz Gryzmołki Literki! Zadaniem najmłodszych będzie m.in. rysowanie po śladzie, łączenie pierwszej litery ze słowem, odnajdywanie wyrazów w wykreślankach, literowanie ze słuchu, dzielenie wyrazów na sylaby i rozróżnianie liter wśród innych symboli. Podczas rozwiązywania zadań dziecko pobudzi wyobraźnię językową

Gryzmołki. Literki - Poznawaj litery, rozwiązuj zagadki i rebusy!
Literki. Gryzmołki

Gryzmołki. Cyferki - wprowadzanie w świat matematyki

Rozpoczęcie przygody z matematyką ułatwią Gryzmołki Cyferki. Łamigłówki wprowadzą najmłodszych w świat liczb i rozwiną umiejętność liczenia, wykonywania prostych działań arytmetycznych: dodawania i odejmowania w zakresie 1-10. Pozytywne skojarzenia z matematyką? Warto zadbać o to już przy pierwszym zetknięciu z cyferkami. To możliwe, dzięki wykonywaniu zadań: porównywaniu obiektów, uzupełnianiu sekwencji, wskazywaniu obiektu niepasującego do pozostałych i zabawie z odbiciami lustrzanymi. Łamigłówki wzbudzą zainteresowanie dzieci i zachęcą do doskonalenia swoich umiejętności. 

Cyferki. Gryzmołki - Poznawaj cyfry, dodawaj i odejmuj!
Cyferki. Gryzmołki

Gryzmołki. Zwierzęta - zagadki o zwierzętach

Chcesz zapoznać dziecko z najpopularniejszymi gatunkami zwierząt? Gryzmołki Zwierzęta sprawią, że bez problemu pozna ulubione aktywności, charakterystyczne zachowania, kryjówki czy pożywienie zwierząt z całego świata. Na małych odkrywców czeka liczenie gatunków, rysowanie po śladzie, wykreślanie nazw, łączenie zwierząt z pierwszą literą nazwy oraz wskazywanie rodzin zwierząt. Rozwiązując zadania, dziecko ma szansę poznać wiele ciekawostek o zwierzętach i poszerzyć wiedzę przyrodniczą.

Zwierzęta. Gryzmołki - Rozwiązuj zagadki o zwierzętach świata!
Zwierzęta. Gryzmołki

Gryzmołki. Angielski - pierwsze angielskie słówka

Skorzystajcie również z szansy na zainteresowanie dzieci językiem obcym z pakietem Gryzmołki Angielski. Praktyczną znajomość angielskiego słownictwa dzieci poćwiczą poprzez wykreślanki, układanie historyjek obrazkowych, rozwiązywanie krzyżówek czy łączenie w pary obrazków. Najmłodsi przyswoją podczas zabawy słownictwo dotyczące kolorów, liczb, nazw zwierząt, sklepów, warzyw czy zabawek i z łatwością dodadzą pojęcia do codziennej komunikacji

Angielski. Gryzmołki - Rozwiązuj zagadki i poznawaj angielskie słówka!
Angielski. Gryzmołki

Niekończąca się zabawa: możliwość wielokrotnego wypełniania

Atutem pakietu są zmywalne strony i flamaster suchościeralny, dzięki którym zadania można rozwiązywać wielokrotnie. Możliwość ponownego wypełniania kart sprawia, że do wspólnej zabawy można zaangażować także rodzeństwo czy rówieśników, a także wykorzystać podczas zadań w przedszkolu. 

Zachętą do pracy z Gryzmołkami są również barwne i wesołe ilustracje autorstwa Dominiki Domaradzkiej i Ewy Brzozowskiej. Przedmioty znane z życia codziennego czy zwierzątka są przedstawione w atrakcyjny sposób, co z pewnością przyciągnie uwagę najmłodszych. 

LiterkiCyferki, Zwierzęta, a może Angielski – który pakiet Gryzmołków wybierzecie do wspólnej zabawy?

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć