test

Prezenty dla dzieci do 1 roku życia

Święta już tuż tuż, ale jeszcze nie masz pomysłu na prezent dla niemowlaka? Kapitan Nauka spieszy z pomocą! W tym artykule poznasz ciekawe propozycje na prezent dla maluszka, które będą wspierać jego rozwój

Paka niemowlaka – prezent na święta dla dziecka i dla rodzica

Ta poręczna, zgrabna i estetyczna walizeczka zawiera coś dla wyjątkowego nie tylko dla maluszka, lecz także dla rodziców. Jej zawartość łączy praktyczne rozwiązanie z pamiątką na lata, dbając o rozwój niemowlęcia i wspierając rodzica w budowaniu bliskości z dzieckiem. 

Paka niemowlaka - Książeczka kontrastowa

W prezentowej walizeczce znajdziesz:

• Książeczkę z kartami kontrastowymi, która rozwija wzrok, koncentrację czy koordynację wzrokowo-ruchową maluszka.
Karty do pamiątkowych zdjęć i dokumentowania najważniejszych momentów w życiu dziecka. 

Cześć, maluszku! Paka niemowlaka | Rodzinne zabawy na cały rok!

Karuzela do zawieszania kart, która stymuluje rozwój zmysłów. Do karuzeli możesz przyczepić karty i powiesić w odpowiedniej odległości od łóżeczka dziecka. W ten sposób zaangażujesz malucha w zabawy polegające na chwytaniu i obracaniu kart i próbach nazywania tego, co widać na obrazkach, co będzie kształtować motorykę małą oraz stymulować rozwój mowy. 

Do Paki niemowlaka możesz dołączyć także karty kontrastowe z naszych innych zestawów i rozszerzyć zabawę o nowe wzory!  

Karty kontrastowe malucha – prezent, który uczy i bawi!

Poznaj 3 zestawy kart dla maluszków. W każdym z nich znajdziesz po 10 kart z kontrastowymi wzorami. Dołączony do nich jest poradnik dla opiekunów ze wskazówkami terapeutki widzenia i optometrystyki, jak dbać o rozwój małego człowieka w pierwszym roku życia.

Karty kontrastowe malucha (0+ mies.)

Na kartach znajdziemy różnorodne grafiki z prostymi kształtami. Dla noworodków, które widzą świat jako rozmazany i bez kolorów, karty są czarno-białe, a dla nieco starszych niemowląt – mogą to być także wzory kolorowe. Zabawa z nimi pomaga najmłodszym wyodrębniać kształty, poznawać otoczenie, a także uczy koncentracji i kształtuje motorykę małą.

1. Karty kontrastowe malucha 0+ mies. to zestaw dla niemowlaków, który pomaga pobudzić wzrok maluszka, który widzi świat jako zamazany i czarno-biały i wspiera jego rozwój społeczno-emocjonalny. Dzięki dużemu formatowi kart oraz wyraźnym wzorom noworodek uczy się rozpoznawać kształty i ćwiczy koncentrację.


2. Karty kontrastowe malucha (3+ mies.). Ten zestaw zabaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 do 6 miesięcy. Właśnie od 3. miesiąca życia maluszek zaczyna rozróżniać kolory: czerwony, żółty, zielony i niebieski. Takie też barwy, wraz z kolorami czarnymi i białym, znajdziecie na kartach! Podczas aktywnej zabawy wesprzesz malucha w rozwijaniu różnych umiejętności: skupiania w wzroku, rozróżniania kolorów i kształtów a także pomożesz mu aktywnie poznawać świat

Karty kontrastowe malucha (3+ mies.) | Zabawa, która rozwija spostrzeganie barw

 3. Karty kontrastowe malucha (6+ mies.). Ostatni z serii zestaw dla dzieci od 6 do 12 miesięcy. W tym wieku dziecko widzi już obiekty z każdej odległości i umie skupić wzrok na szczegółach. Karty rozwijają jego percepcję wzrokową i koordynację oko-ręka poprzez zabawy z oglądaniem i chwytaniem kolorowych kart. Znajdziecie tam aż 6 kolorów w kreatywnych konfiguracjach: czarny, biały, czerwony, żółty, zielony, niebieski. Karty rozwijają mowę oraz rozbudzają ciekawość świata.  

Karty kontrastowe malucha (6+ mies.) - zestaw zabaw stymulujących wzrok dzieci

Szukasz więcej inspiracji prezentowych dla dziecka? Zapraszamy do bogatej oferty Kapitana Nauki, w której znajdziesz mnóstwo propozycji edukacyjnych gier, zabaw czy książeczek dla dzieci w różnym wieku! 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...