• -30%
-30%

Wychowanie w duchu prostoty

Wychowanie w duchu prostoty

Poradnik, jak wykorzystać minimalizm w wychowaniu dziecka


Darmowa dostawa od 200 zł

Darmowa dostawa od 200 zł
38,00 zł
26,60 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 29,93 zł

Wychowanie w duchu prostoty to książka, w której zaprezentowano strategie pomagające dzieciom odnaleźć swoje miejsce w natłoku wyboru, a rodziców przekonać do tego, że mniej działań oznacza więcej swobody, która pozwala więcej docenić to co się ma. Nie jest to kolejny poradnik o chwilowych zagrożeniach. Ta książka nakreśla całościowy i uniwersalny obraz życia rodzinnego, pozwalając znaleźć odpowiedź na pytanie, jak szanować dzieciństwo i uczynić je bezpieczną bazą do wzrostu przez całe życie. 

Proces ten oparty jest na czterech filarach upraszczania życia rodzinnego, który najlepiej rozpocząć od uprzątnięcia przeładowanych pokojów dziecięcych, zmiany diety na zbilansowaną i pozbawioną przetworzonej żywności, a także wprowadzenia rytmu do planu dnia. Dzięki regularności życia domowego łatwiej odnaleźć chwile spokoju. To właśnie w czasie takich twórczych i odprężających pauz, gdy pozornie nie dzieje się nic szczególnego, nawiązują się bliskie relacje rodzinne. 

Kim John Payne, pedagog, edukator i międzynarodowy ekspert parentingowy,  przekonuje, że współczesnym dzieciom i ich rodzinom najbardziej potrzeba ograniczenia stresu, rozpraszaczy i liczby podejmowanych decyzji. Wychowanie w duchu prostoty polega na zapewnieniu dzieciom bezpiecznej przestrzeni i swobody niezbędnej do twórczego rozwoju osobowości. Jego głównym celem jest przywrócenie dobrego samopoczucia dzieciom i ich rodziców przez wyeliminowanie szeregu niepotrzebnych, dekoncentrujących i przytłaczających czynników, które rozpraszają uwagę dzieci i negatywnie odbijają się na ich nastroju.

Dzięki lekturze tej książki:

• poznasz cztery stopnie upraszczania życia rodzinnego

• dowiesz się, jak oczyścić środowisko domowe, by wyeliminować przeciążenia sensoryczne u dzieci

• wprowadzisz rytm i rytuały oraz ograniczysz obecność mediów, by przywrócić spokojną atmosferę w domu

ograniczysz rozpraszacze negatywnie wpływające na uwagę i nastrój dzieci

O książce:

Nadmiar dźwięków, zabawek, zajęć dodatkowych, pogoń za rozwojem i stymulacją – to wszystko, w niewłaściwych proporcjach, może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze dzieci. Kim John Payne i Lisa M. Ross w prostych krokach pokazują, jak uprościć rodzicielstwo, stawiając na pierwszym miejscu to, co najważniejsze.

KINGA PUKOWSKA, prezes Fundacji Polekont Istota Przywiązania

Skarbnica praktycznych pomysłów, jak zwrócić dzieciom dzieciństwo i wprowadzić harmonię do życia rodzinnego.

„Publishers Weekly”

Jeśli wychowujesz dziecko w dzisiejszych nerwowych czasach, potrzebujesz tej książki. Zainspiruje cię, doda otuchy i – co najważniejsze – przypomni, że mniej znaczy więcej.

KATRINA KENISON, autorka książki The Gift of an Ordinary Day

O autorze:

Kim John Payne – doradca szkolny i edukator dorosłych. Prelegent na międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli, rodziców i terapeutów. Prowadzi warsztaty i szkolenia na całym świecie. Pomaga rodzinom odkrywać ich miejsce we współczesnym świecie i rozwiązywać codzienne problemy, takie jak trudności w relacjach z rodzeństwem i rówieśnikami czy kłopoty z koncentracją uwagi. Obecnie jest dyrektorem programu Waldorf Collaborative Counseling Program na amerykańskim Uniwersytecie Antioch.

  • ISBN: 978-83-66404-53-3
  • Stron: 280
  • Zawartość: Książka
  • Autor: Kim John Payne, Lisa M. Ross
Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...