• -30%
-30%

Jak zrozumieć dziecko? (e-book)

Jak zrozumieć dziecko? (e-book)

Wpływ ciała i umysłu na dziecięce emocje i zachowania


Darmowa dostawa od 200 zł

Darmowa dostawa od 200 zł
42,76 zł
29,93 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 33,68 zł

Masz czasami wrażenie, że twoje dziecko robi ci na złość? Żadne rozmowy, tłumaczenia, nagrody czy zachęty nie działają, gdy próbujesz nakłonić je do współpracy?

Dr Mona Delahooke, psycholożka kliniczna i terapeutka, wyjaśnia, że za każdym zachowaniem dziecka stoi jakaś konkretna potrzeba i nie zawsze jest ono w stanie kontrolować swoje reakcje ze względu na powoli dojrzewający układ nerwowy. Zamiast więc dyscyplinować dziecko, lepiej skorzystać z podejścia uwzględniającego jego psychologię i biologię – sensoryczne doświadczenia i emocje. 

Z tego poradnika dowiesz się, jak:

  • poznać po zachowaniu dziecka, z czym sobie akurat nie radzi, aby właściwie na to odpowiedzieć,
  • dostrzegać i interpretować sygnały ciała wysyłane przez dziecko, 
  • dbać o dobre samopoczucie malucha z szacunkiem dla jego potrzeb, wspierając jego rozwój emocjonalny i umiejętności społeczne, 
  • w końcu przestać się obwiniać i stresować decyzjami, jakie codziennie podejmujesz w związku z rolą rodzica.

O autorce:

dr Mona Delahooke – licencjonowana psycholożka kliniczna z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i ich rodzinami. Członkini Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka książki Co kryje zachowanie? Prowadzi liczne wykłady, szkolenia i konsultacje dla rodziców, organizacji oraz szkół. Mieszka i pracuje w rejonie Los Angeles.

O książce: 

Jako rodzice często szukamy idealnej instrukcji obsługi dziecka. Tymczasem najskuteczniejszą strategią jest uważna obserwacja sygnałów płynących z jego ciała. Zamiast oceniać, najpierw włączamy ciekawość i jednocześnie dbamy o swój dobrostan. Dopiero wtedy możemy pomóc dziecku wyregulować jego układ nerwowy. Relacja oparta na bezpieczeństwie i miłości tworzy warunki do harmonijnego rozwoju. Dr Mona Delahooke pięknie przypomina o tym, co w rodzicielstwie jest najważniejsze.
Agnieszka Pawłowska, psycholożka, nauczycielka mindfulness i compassion, autorka serii książek Kraina uważności, agnieszka-pawlowska.com.

Warto przeczytać:

  • ISBN: 978-83-67219-66-2
  • Data wydania: wrzesień 2022
  • Stron: 336
  • Autor: dr Mona Delahooke
Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...