Dodaj mi skrzydeł. Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną? (e-book)

Dodaj mi skrzydeł. Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną? (e-book)

Pomóż dziecku wzmocnić wartości i rozwijać jego potencjał! 


Darmowa dostawa od 200 zł

Darmowa dostawa od 200 zł
28,48 zł

Dodaj mi skrzydeł. Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną? to poradnik w wersji (e-book) skierowany jest dla wszystkich, rodziców nauczycieli i wychowawców, którzy szukają efektywnego sposobu na motywacje dzieci lub napotykają trudności w zachęceniu dziecka do podjęcia czynności np. uczenia się, przestrzegania zasad w domu czy sprzątania.

Joanna Steinke-Kalembka, psycholog i trenerka umiejętności psychospołecznych, zamiast typowych rad, jakie można wyczytać w większości poradników wychowawczych, pokazuje, jak tworzyć środowisko, które będzie wspierać rozwój motywacji wewnętrznej u dziecka już od najwcześniejszych lat jego życia. Prezentuje skuteczne, potwierdzone rzetelnymi badaniami naukowymi, narzędzia pomocne przy budowaniu otoczenia rozwijającego naturalny potencjał dziecka i sprzyjającego kształtowaniu jego motywacji wewnętrznej.

Dzięki lekturze poradnika poznasz podejście do wychowania polegające na budowaniu wspierającej relacji z dzieckiem i współdziałaniu, a także dobre sposoby motywowania opierające się na współpracy: szacunku do mądrości i kompetencji drugiego człowieka – bez względu na to, czy jest mały czy duży – oraz na usłyszeniu i zrozumieniu języka dziecka.

Poradnik podpowiada:

  • jak wzmocnić wiarę dziecka we własne umiejętności
  • w jaki sposób mądrze chwalić i krytykować
  • jak pomóc dziecku realizować jego pasje i cele
  • jak budować emocjonalne zasoby małego człowieka
  • jak prowadzić rozmowy nastawione na zmianę zachowania dziecka, tak aby nie kończyły się awanturą

O autorce

Joanna Steinke-Kalembka – psycholog, trenerka umiejętności psychospołecznych, absolwentka licznych szkoleń dokształcających z zakresu psychoterapii. Prowadzi własny gabinet psychologiczny. Pracuje z dziećmi, nastolatkami oraz ich rodzicami, pomaga im  przezwyciężać problemy i budować lepsze relacje. Założycielka i redaktorka bloga psychologicznego Edukowisko.pl oraz ekspertka z zakresu psychologii, współpracuje m.in. z magazynem „Dziecko”.

  • ISBN: 978-83-65884-39-8
  • Zawartość: E-book
  • Autor: Joanna Steinke-Kalembka
Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...