Zabawki edukacyjne dla dzieci - top 10 prezentów świątecznych, które bawią i uczą

10 pomysłów na edukacyjne prezenty dla dzieci:

Wyjątkowy czas Mikołajek i Bożego Narodzenia już coraz bliżej! Aby nic nie zakłócało magicznej atmosfery warto rozpocząć przygotowania dużo wcześniej. Dotyczy to również wyboru prezentów dla dzieci, którym świąteczne podarunki sprawiają najwięcej radości. Zanim rzucimy się w wir zakupów, warto zastanowić się, jaki prezent będzie najlepszy dla dziecka. Rozwijający kompetencje, umiejętności, zainteresowania, a może łączący naukę z zabawą? Wszystkie te cechy znajdziecie w propozycjach od Kapitana Nauki, przygotowanych dla dzieci w każdym wieku. Zadbaj o to, aby prezent służył najmłodszym przez cały rok, a nie tylko od święta!

1. Do rozpoczęcia przygody z czytaniem, idealnym wyborem będzie seria książeczek sensorycznychDotknij natury”. Wzruszające historie połączone z kolorowymi ilustracjami oraz okienkami, dziuplami i elementami do dotykania, pobudzą wyobraźnię najmłodszych i zachęcą do zabaw z książeczką. Każda z pozycji opowiada inną, równie wspaniałą historię o świecie natury. W serii ukazały się: Witaj, motylku!; Witaj, ptaszku!Witaj, żabko! oraz Witaj, zajączku! Książeczki są odporne na zniszczenia i idealne do małych rączek.

2. Znajomość słów przez maluszka warto poćwiczyć z serią książeczek obrazkowych 100 pierwszych słówek. To doskonały sposób na poznanie pojęć związanych z najbliższym otoczeniem dziecka, pomocny w rozwoju mowy i tworzeniu pierwszych zdań. Kolorowe ilustracje sprawią, że dziecko zapamięta najważniejsze pojęcia z kategorii: Zwierzęta, Pojazdy, W domu i w ogrodzie, Na spacerze, Moje ciałoKolory oraz do nauki angielskiego: Mój świat.

Kapitan Nauka - prezenty na święta 2019

3. Układanki malucha to propozycja pierwszych puzzli dla najmłodszych. 2- lub 3-elementowe układanki pełne wesołych i barwnych ilustracji przyciągną uwagę dziecka i pobudzą jego wyobraźnię, a dopasowywanie puzzli pomoże w koordynacji oko-ręka. Poszczególne warianty pomogą rozwinąć umiejętność matematyczne: Liczymy warzywa i owoce, Kształty; naukę angielskiego: Angielski Zwierzęta, Angielski KoloryAngielski Liczby lub ogólną wiedzę o świecie: Na łące, Dżungla, Zwierzęta morskie, Co pasuje, Znajdź zwierzę.

4. Wyjątkowym pomysłem na wsparcie rozwoju poznawczego dzieci w wieku przedszkolnym jest Domino. Każda z gier umożliwia ćwiczenie spostrzegawczości, logicznego myślenia, a do tego gwarantuje świetną zabawę! Do połączenia 24 elementów z kolorowymi obrazkami można zaangażować rówieśników, rodzeństwo, a nawet całą rodzinę. Proste zasady i krótkie rozgrywki sprawiają, że nie ma czasu na nudę, tym bardziej, że do wyboru są aż 4 kategorie: Alfabet, LiczbyZabawki i Zwierzęta!

5. Nie bez powodu Memory to jedna z najbardziej lubianych gier na świecie. Odkrywanie elementów z podobnymi ilustracjami ćwiczy pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową i refleks u najmłodszych graczy. Dodatkowo dzieci uczą się cierpliwości i zasad zdrowej rywalizacji. Co sprawia, że gra jest tak popularna? Niezliczona liczba rozgrywek, z których każda jest zupełnie inna! Na bajecznych ilustracjach znajdziecie: Pojazdy, OceanDinozaury oraz krajobraz Na wsi.

6. W grze Loteryjka, zadaniem malucha jest dopasowanie 36 żetonów do 6 plansz. Podczas zabawy dziecko rozwija wiedzę o świecie oraz uczy się nazywać i rozpoznawać przedmioty w życiu codziennym. Najmłodsi ćwiczą pamięć wzrokową, spostrzegawczość i poprawiają umiejętność skupienia się na zadaniu. Tematy Loteryjek zostały dopasowane do wieku dzieci i ich zainteresowań. Do wyboru dla 2-latków: Kolory i Zwierzęta, dla 3-latków Ubrania i Świat, dla 4-latków: Kosmos, Pory roku, Rodzinka, Recykling. Gry Loteryjki zostały wyróżnione w konkursach „Świat Przyjazny Dziecku” oraz „Zabawka Roku 2017”.

7. Zabawy nigdy za wiele, więc świetnym rozwiązaniem dla dzieci będą kreatywne pakiety 100 zabaw. W zestawie książka oraz flamaster z zestawem kart pełnymi zadań, które można rozwiązywać wielokrotnie. Zabawy doskonalą kompetencje logiczne, matematyczne, przyrodnicze i językowe, a wszystkie zadania można rozwiązywać z kangurem Arturem, mewą Ewą, bocianem Stefanem, robotem Eliotem, królikiem Kazikiemkoparką Barbarką i detektywem Motywem, fanom sportu z pewnością spodoba się zestaw zabaw z piłką nożną. Zestawy zostały wyróżnione w konkursach „Świat Przyjazny Dziecku" oraz „Zabawka Roku 2017”.

8. Koniec z nudnymi puzzlami, czas na Puzzle obserwacyjne! Dopasowywanie elementów jeszcze nigdy nie było tak fascynujące, a zabawa niekończąca! Po ułożeniu, dziecko może rozpocząć poszukiwanie elementów z ramki otaczającej ilustrację i wskazania ich na obrazku. Zabawa rozwija spostrzegawczość, koncentrację oraz wrażliwość estetyczną. Kolorowe i pełne ciekawych szczegółów ilustracje na puzzlach: 54 elementy dla dzieci 4+ oraz 104 elementy dla dzieci 6+ zostały przygotowane według zainteresowań dzieci: Pojazdy, W domu, Zwierzęta leśne, Na wsiRycerze oraz Koty i Zwierzęta dzikie. Puzzle obserwacyjne zdobyły wyróżnienie w konkursie „Zabawka Roku 2018” oraz „Świat Przyjazny Dziecku 2019”. Do każdego z zestawów dołączono plakat XXL, który może posłużyć, jako wzór do układania puzzli lub ozdoba dziecięcego pokoju.

9. Najlepsze efekty daje połączenie nauki z zabawą, co świetnie udowadniają gry edukacyjne Kapitana Nauki. Każda z nich rozwija najważniejsze umiejętności dla rozwoju dziecka: o matematyczne kompetencje zadba gra Piraci do nauki dodawania i odejmowania, Żaby czy kraby do nauki mnożenia oraz Potwory i głodomory do nauki liczenia i początkowych działań. Zwierzaki Świata to rozgrywki o zwierzętach z 6 królestw: ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i owadów. Ciało człowieka dostarczy niezbędnych informacji o częściach ciała i pozwoli zrozumieć funkcjonowanie organizmu. Wprowadzeniem do świata kulinarnych umiejętności i zdrowego żywienia jest rodzinna gra Gotowanie. Wspólne rozgrywki również gra Polska pełna ciekawostek, zagadek i informacji o polskich miastach, zabytkach i atrakcjach turystycznych w kraju.

10. W nowej ofercie Kapitana Nauki, obok puzzli, gier i zestawów edukacyjnych, pojawiły się także książki dla przedszkolaków i uczniów. Książki dla dzieci dopasowane są do różnych grup wiekowych, poruszają aktualne tematy i rozwijają wiele kompetencji. Dla każdego znajdzie się coś wartościowego! Pięknie ilustrowane książki takie jak: Mela i Kostek czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków oraz Kosmiczne śledztwo Heweliusza Kwazara na pewno przypadną do gustu młodym czytelnikom!Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć