test

Dzień Świętego Patryka w przedszkolu – poznaj wesołe zabawy i pobierz darmowe karty pracy!

17 marca swój dzień obchodzi Święty Patryk, patron Irlandii. Dzień Świętego Patryka to doskonała okazja, aby zapoznać najmłodszych z tradycjami innych krajów i zaznajomić z różnorodnością kulturową. Jest to bezcenna lekcja dla dziecka, które uczy się, że to co inne, jest równie wartościowe jak to, co dobrze znane!

Jak wprowadzić przedszkolaki w magiczny świat Zielonej Wyspy i zorganizować dla nich pełne radości zabawy? Poznajcie kapitalne pomysły na zabawy dla przedszkolaków!

Kreatywne zabawy na Dzień Świętego Patryka

  •  

         1. Poszukiwanie skarbu Leprechauna, czyli irlandzkiego skrzata

Przyda Wam się kreatywność i trochę papieru. Ukryjcie w sali „złote monety” (np. z żółtego papieru) i stwórzcie mapę prowadzącą do skarbca. Zadaniem dzieci będzie znaleźć wszystkie monety! Podczas poszukiwań mali odkrywcy mogą rozwiązywać proste zagadki związane z Irlandią. Zabawa zaangażuje dzieci i dodatkowo pomoże im w rozwoju umiejętności współpracy i rozwiązywania problemów.

  •    

        2. Tor przeszkód z tęczy

Ta zabawa może wymagać trochę logistyki, ale jest tego warta! Przygotujcie taśmę malarską. Przyklejcie ją na podłodze, tworząc ścieżkę z różnymi sekcjami. Podzielcie ścieżkę na 7 części i wykorzystajcie kolorowe kartki, aby oznaczyć każdą część jako inny kolor tęczy (od zielonego do fioletowego). Wymyślcie przeszkody dla każdej sekcji tęczy, na przykład: przeskok z nogi na nogę przez zieloną strefę, czołganie się przez "niebieską rzekę" z koców, czy rzucanie żółtych piłeczek do celu. Na końcu trasy możecie ukryć "skarb Leprechauna" z drobnymi nagrodami dla każdego, kto przejdzie całą trasę i ukończy każde zadanie.

Zabawa świetnie zadba o aktywność fizyczną dzieci, będzie ćwiczyć koordynację ruchową i zręczność, a także pomoże zapamiętać lepiej nazwy kolorów!

Pobierz darmowe kolorowanki i karty pracy na Dzień Świętego Patryka

Jeśli chcesz jeszcze bardziej urozmaicić ten dzień swoim małym odkrywcom, już teraz możesz pobrać bezpłatnie materiały edukacyjne! Znajdziesz w nich kolorowanki i zadania, które będą ćwiczyć koncentrację, koordynację oko-ręka czy myślenie logiczne Twojego dziecka!

Dzień Świętego Patryka w przedszkolu to nie tylko zabawa, ale również okazja do poznania innej kultury i tradycji. Pozwólmy dzieciom zanurzyć się w magicznym świecie Irlandii i przeżyć dzień pełen zielonej radości.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...