dla ucznia (od 6 lat)

category product

Kapitalne zagadki dla bystrzaków i Kapitalne zagadki dla spryciarzy to zeszyty ćwiczeń z wciągającymi zadaniami dla uczniów i przedszkolaków. W każdym zeszycie znajduje się ponad 90 fascynujących zagadek, które pomagają ćwiczyć grafomotorykę, skupienie uwagi, umiejętności matematyczne i spostrzegawczość. 

W serii:
Kapitalne zagadki dla Bystrzaków 6+
Kapitalne zagadki dla małych Spryciarzy 6+
Kapitalne zagadki dla małych Bystrzaków 4+
Kapitalne zagadki dla małych Spryciarzy 4+

category product

Seria „SuperQuiz” prezentuje książeczki popularnonaukowe rozwijające pasje i zainteresowania dzieci w wieku 7-12 lat.

Każdy tematyczny zestaw składa się z 55 kart (spiętych miękką spiralą), na których znajdują się liczne ciekawostki oraz ponad 160 zaskakujących pytań quizowych z odpowiedziami.

Kolorowe zdjęcia i ilustracje wspomagają zapamiętywanie nowych informacji napisanych w ciekawy i przystępny sposób, a także pozwalają zrozumieć niezwykłe procesy i zjawiska występujące w otaczającym nas świecie.

SuperQuizy skierowane do fanów piłki nożnej, miłośników zwierząt i roślin oraz małych podróżników rozwijają wiedzę o świecie, a także trenują pamięć, koncentrację i umiejętność samodzielnego czytania ze zrozumieniem.

category product

Gry edukacyjne to twórcza rozrywka dla całej rodziny, doskonaląca spostrzegawczość, koncentrację, refleks i pamięć, a także umiejętność współdziałania.

Różnorodne i atrakcyjne warianty gry są oparte m.in. na uwielbianych przez dzieci aktywnościach i zabawach, a przy okazji wspierają myślenie logiczne, rozwój społeczny i emocjonalny, uczą umiejętności przestrzegania reguł i zdrowej rywalizacji.

Bogata zawartość pakietu (kolorowe plansze, żetony), trwała jakość wykonania oraz fantastyczne ilustracje utalentowanych polskich artystów umożliwiają wiele emocjonujących rozgrywek.

Gry „Gotowanie” i „Zakupy” można wykorzystać również do wczesnej nauki języka angielskiego dzięki dwujęzycznym podpisom i nagraniom wszystkich słówek w formacie mp3 (do pobrania ze strony).

category product

Edukacyjne zestawy i pakiety uczące prawidłowej pisowni języka polskiego oraz zasad ortografii stanowią doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

100 dwustronnych kart obrazkowych pomaga opanować 100 problematycznych słówek, a 10 kart specjalnych w przystępny sposób objaśnia zasady polskiej ortografii.

Poradnik dla opiekunów zawiera propozycje gier i zabaw uczących prawidłowej pisowni z wykorzystaniem kart, różnorodne ćwiczenia ortograficzne oraz teksty dyktand.

W pakietach zamieszczono dodatkowo plakat ortograficzny z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami, pomagającymi utrwalić najważniejsze zasady pisowni wyrazów z „rz” i „ż”, „ó” i „u”, oraz kolorowankę XXL, która ułatwia zapamiętywanie reguł ortograficznych i doskonali koordynację oko–ręka.

 

category product

Seria „Kieszonkowce” obejmuje ilustrowane gry karciane, zagadki logiczne i quizy dla dzieci, młodzieży i dorosłych (7-107 lat).

Każdy zestaw składa się z talii 55 kart z propozycjami różnorodnych wariantów gier edukacyjnych (m.in. memory, klapek, karuzela, szachraj), rozgrywek solo lub towarzyskich pojedynków.

Dzięki tematycznej różnorodności (np. angielskie czasowniki, przymiotniki, idiomy i zwroty konwersacyjne, procenty i ułamki, stolice europejskie oraz zagadki logiczne) „Kieszonkowce” gwarantują idealną edurozrywkę, łącząc praktyczną wiedzę i ciekawostki o świecie z aktywizującymi metodami nauki i zapamiętywania oraz grywalizacją.

Dzięki wygodnemu formatowi kart, które mieszczą się w kieszeni, „Kieszonkowce” sprawdzą się w każdych okolicznościach – w domu, podróży i szkole.

category product

Serie „Kapitalnych zagadek” i „Kapitalnych łamigłówek” przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (4-8 lat).

W każdym zestawie znajduje się ponad 100 wciągających, podchwytliwych zagadek, szyfrów, zabaw logicznych i łamigłówek, które ćwiczą spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi i myślenie logiczne, a przede wszystkim gwarantują twórczą zabawę.

Kapitalne zagadki i łamigłówki sprawdzą się podczas samodzielnej zabawy, jak i rozgrywek z rodzeństwem lub rówieśnikami w duchu grywalizacji, a dzięki poręcznemu formatowi można je zabrać wszędzie.

Kapitalne ilustracje Magdaleny Popovics, Anny Kleszczewskiej, Kamili Kozłowskiej, Ewy O'Neill, Pauliny Zbylut i Macieja Łazowskiego pobudzają dziecięcą wyobraźnię i uatrakcyjniają zabawę.