• -30%
-30%

Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?

Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?

FPoradnik dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, którzy szukają sprawdzonych metod!


Darmowa dostawa od 200 zł

Darmowa dostawa od 200 zł
38,00 zł
26,60 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 29,93 zł

Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu to poradnik dla rodziców, nauczycieli i pedagogów. Lektura przedstawia sposoby, jak pomóć dziecku w adaptacji w nowej rzeczywistości szkolnej i przezwyciężać nieśmiałość. Jak chwalić je i motywować do nauki, nauczyć radzenia sobie z agresją rówieśników oraz konstruktywnego wyrażania własnych emocji?

Ten poradnik to obowiązkowa lektura dla zaangażowanych i świadomych rodziców, których dzieci wkrótce rozpoczną obowiązek szkolny lub wchodzą w okres dorastania, a także dla pedagogów i psychologów dziecięcych pracujących z uczniami w każdym wieku. Pomoże zrozumieć potrzeby dziecka, rozwijać jego możliwości i wiarę we własne siły, przeciwdziałać wielu problemom, a także budować wzajemne porozumienie.

W poradniku znajdziesz:

  • przykłady scenek i możliwych sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach, np. gdy nauczyciel nie reaguje w ważnej sprawie, gdy dziecko spotyka się z niesprawiedliwą krytyką lub jest świadkiem przemocy w szkole
  • kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować
  • szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dziecka w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym

O autorkach:

Monika Gregorczuk - psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego PTP. Prowadzi zajęcia na Wydziale Psychologii UW oraz szkolenia dla edukacji i biznesu.

Barbara Kołtyś - psycholog i psychoterapeutka, prowadzi warsztaty, szkolenia oraz grupy wsparcia dla dzieci, rodziców i nauczycieli oraz psychoterapię indywidualną.

  • ISBN: 978-83-67215-87-9
  • Data wydania: wrzesień 2015
  • Stron: 312
  • Autor: Monika Gregorczuk, Barbara Kołtyś
Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...