Wiek: 4-8 lat

Umiejętności:

  • -20%
  • Top
-20%

Sylaba do sylaby. Gra edukacyjna

Wiek: 4-8 lat

Umiejętności:

Sylaba do sylaby. Gra edukacyjna

Sylabowy wyścig umiejętności!


Darmowa dostawa od 200 zł

Darmowa dostawa od 200 zł
36,50 zł
29,20 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 31,43 zł

Rozwój słownictwa oraz wyobraźni językowej

Gra edukacyjna Sylaba do sylaby to układanka obrazkowa doskonaląca analizę i syntezę sylabową, czyli umiejętność sylabizowania, której opanowanie bywa jednym z etapów nauki czytania – w zależności od przyjętej metody. Zabawy sylabami rozwijają percepcję wzrokową, słownictwo oraz wyobraźnię językową.

W zabawach z żetonami dzieci rozpoznają sylaby i łączą je w 2-, 3- i 4-sylabowe wyrazy, także takie, które zawierają trudniejsze głoski języka polskiego. Najprostszy wariant polega na nazywaniu ilustracji, tworzeniu ich nazw za pomocą sylab i układaniu w ten sposób wyrazu. W trudniejszych wariantach dziecko może komponować wyrazy bez pomocy ilustracji lub skorzystać z podpowiedzi, jaką jest kolor tła. Zaawansowani gracze mogą grać wszystkimi żetonami i układać z sylab dowolne wyrazy. W wybranych wariantach rozgrywek liczą się koncentracja, refleks i pamięć, ponieważ zwycięża ten gracz, który pierwszy ułoży z żetonów swoje wyrazy.

kapitan nauka; sylaba do sylaby; gra edukacyjna; gra obrazkowa

Gra Sylaba do sylaby angażuje zmysły dziecka: wzrok, słuch oraz dotyk, a także utrwala kierunek czytania od lewej do prawej strony.

Kolorowe ilustracje Magdaleny Popovics przedstawiają przedmioty z najbliższego otoczenia dziecka oraz uwzględniają jego wiedzę o świecie.

Okiem Eksperta

Zabawy z sylabami ułatwiają naukę czytania, ponieważ dziecko najpierw rozpoznaje cząstki wyrazu (sylaby), a dopiero potem łączy je z pozostałymi elementami, ostatecznie składając je w wyraz. To trochę jak z budowaniem domu z kilku większych elementów zamiast kilkudziesięciu drobnych – jest łatwiej. Do zabaw sylabami można zachęcać dzieci już w wieku przedszkolnym. Z taką grą nauka czytania przychodzi o wiele łatwiej.

Anna Jankowska, pedagog, autorka blogów Tylko dla mam oraz Aktywne czytanie

Sylaba do sylaby. Gra edukacyjna. Kapitan Nauka - zawartość gry

Gra Sylaba do sylaby zawiera:

  • 144 żetony z sylabami
  • 48 żetonów z obrazkami 
  • instrukcję z opisem wszystkich wariantów gry. 

Elementy wykonane są z grubej tektury, która gwarantuje wytrzymałość podczas wielu rozgrywek. 

W serii:

  • ISBN: 590-36-99821-94-7
  • Data wydania: kwiecień 2022
  • Ilustrator: Magdalena Popovics
Przeczytaj 4 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...