Wiek: 4-5 lat

Kapitalne zagadki (4-5 lat)
Produkt chwilowo niedostępny

Kapitan Nauka. Kapitalne zagadki 4-5 lat

Ponad 100 kapitalnie ilustrowanych zagadek!

ISBN: 978-83-7788-772-1
Data wydania: 21.09.2016
Stron: 112
Ilustrator: Magdalena Popovics

Opis

Które obrazki stanowią parę? Czym różnią się od siebie dwa rysunki? Który element nie pasuje?

Kapitalne zagadki (4-5 lat) to zwariowana gra obrazkowa dla wszystkich bystrzaków. Ponad 100 wciągających i podchwytliwych zadań ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi i myślenie logiczne, a przede wszystkim gwarantuje świetną, twórczą zabawę!

Wyzwanie można podjąć samemu albo zaprosić do pasjonującej rozgrywki inne dzieci. Wspólna zabawa w duchu grywalizacji będzie wymagać bystrego oka i refleksu, a dodatkowo zapewni wiele godzin wciągającej rozrywki!

Do współpracy przy Kapitalnej serii zagadek i łamigłówek zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy. Kapitalne ilustracje Magdaleny Popovics pobudzają dziecięcą wyobraźnię i uatrakcyjniają zabawę.

Ponad 100 stron spięto plastikową sprężynką, aby umożliwić dzieciom swobodne rozwiązywanie zadań. Wygodny format Kapitalnych zagadek zmieści się w kieszeni i sprawdzi w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, na spacerze czy w poczekalni.

W serii:
Kapitalne łamigłówki (4-5 lat)
Kapitalne łamigłówki (5-6 lat)
Kapitalne łamigłówki (6-7 lat)
Kapitalne łamigłówki (7-8 lat)
Kapitalne zagadki (5-6 lat)
Kapitalne zagadki (6-7 lat)
Kapitalne zagadki (7-8 lat)

 Seria "Kapitalne zagadki" otrzymał wyróżnienie w XV edycji prestiżowego konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Opinie

+ Dodaj opinię

Emma to lubi!

Świetna zabawa i ćwiczenia mózgu razem, idealne na podróży. Córeczka zabrała do samolotu i tak bardzo się zaangazowala, że nie pytała ani raz "Kiedy będziemy?"

- , 2016-11-24

Poręczne i pouczające

Kapitalne zagadki zawierają w sobie ponad 100 zadań, trzech rodzajów:
szukanie pary; szukanie niepasującego obrazka; znajdowanie różnic.
Zadania każdego rodzaju wielokrotnie powtarzają się w pakiecie, nie mniej za każdym razem różnią się przedstawioną grafiką i tym co trzeba znaleźć, dzięki czemu zdecydowanie nie nudzą. Często różnice, czy też podobieństwa, w zależności od zadania, są na pierwszy rzut oka niedostrzegalne. Jednak im oko bardziej wyćwiczone, tym dziecko szybciej znajdzie te drobne niuanse pozwalające na rozwiązanie zadania. Kapitalne zagadki wykonane są z papieru, po którym swobodnie można pisać i zaznaczać kolejne odpowiedzi. Zadania nie są jednak tak trudne, by nie można było ich rozwiązać w pamięci. Także, można sobie pozwolić na wielokrotne rozwiązywanie tego pakietu zadań.
Kapitalne zagadki mają bardzo poręczną formę. Są na tyle małe, że bez problemu mieszczą się w dłoni i można wrzucić je choćby na dno torebki, po to by w nieoczekiwanej chwili nudy wyciągnąć i zapewnić dziecku dobrą zabawę. Karty zagadek połączone są sprężynką, dzięki temu łatwo kolejne zadania rozwiązywać nawet na kolanie. Kapitalne zagadki można rozwiązywać w każdym miejscu, na upartego nawet podczas jazdy samochodem, szczególnie jeśli będzie rozwiązywało się je w pamięci, bez zaznaczania odpowiedzi. Moja córka odpukać ostatnio nie choruje, ale wybierając się do lekarza, na pewno w pierwszej kolejności pomyślałabym o tym, żeby zabrać zagadki ze sobą, tak na wszelki wypadek, gdyby kolejka była długa. Zagadki można zabrać ze sobą również na wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie, gdzie dzieci mogą rozwiązywać je wspólnie, a nawet można potraktować je jako swego rodzaju grę, w której wygrywa ten, kto pierwszy znajdzie prawidłowe rozwiązanie.
Kapitalne zagadki to świetna zabawa, sposób na zabicie nudy oraz na wyćwiczenie refleksu i spostrzegawczości. Kupując je proponuję nabyć od razu Kapitalne łamigłówki, które skupiają się na ćwiczeniu innych rodzajów zadań. Być może nie wszystkie dzieci lubią tego rodzaju zabawy logiczne, jednak myślę, że nawet tym niechętnym maluchom warto spróbować pokazać zagadki, albo łamigłówki, może akurat zainteresują je? Może barwne, wesołe rysunki przyciągną dziecko, a może możliwość rywalizacji z innymi?
Zapraszam na mojego bloga, tam możecie zobaczyć zdjęcia Kapitalnych zagadek, a także przeczytać recenzję Kapitalnych łamigłówek
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/11/kapitalne-zagadki-4-5-lat-kapitan-nauka.html

- , 2016-11-10

Pobierz

Inne formy wydania

Podziel się ze znajomymi