Wiek: 4-5 lat

Kapitan Nauka Kapitalne łamigłówki (4-5 lat)

Kapitan Nauka. Kapitalne łamigłówki 4-5 lat

-50%

Ilustrowane łamigłówki dla bystrzaków!

ISBN: 978-83-7788-783-7
Data wydania: 21.09.2016
Stron: 112
Ilustrator: Ewa O'Neill

Opis

Co nie zgadza się na obrazku? Który element jest jak z innej bajki? Gdzie w tajemnym szyfrze popełniono błąd?

Kapitalne łamigłówki (4-5 lat) to prawdziwa gratka dla małych pasjonatów zabaw logicznych, miłośników główkowania i wielbicieli szyfrów. Ponad 100 wciągających i podchwytliwych zagadek ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi i myślenie logiczne, a przede wszystkim gwarantuje świetną, twórczą zabawę!

Wyzwanie można podjąć samemu albo zaprosić do pasjonującej rozgrywki inne dzieci. Wspólna zabawa w duchu grywalizacji będzie wymagać bystrego oka i refleksu, a dodatkowo zapewni wiele godzin wciągającej rozrywki!

Do współpracy przy Kapitalnej serii zagadek i łamigłówek zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy. Kapitalne ilustracje Ewy O'Neill pobudzają dziecięcą wyobraźnię i uatrakcyjniają zabawę.

Ponad 100 stron spięto plastikową sprężynką, aby umożliwić dzieciom swobodne rozwiązywanie zadań. Wygodny format Kapitalnych łamigłówek zmieści się w kieszeni i sprawdzi w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, na spacerze czy w poczekalni.

W serii:
Kapitalne łamigłówki (5-6 lat)
Kapitalne łamigłówki (6-7 lat)
Kapitalne łamigłówki (7-8 lat)
Kapitalne zagadki (4-5 lat)
Kapitalne zagadki (5-6 lat)
Kapitalne zagadki (6-7 lat)
Kapitalne zagadki (7-8 lat)

 Seria "Kapitalne łamigłówki" otrzymał wyróżnienie w XV edycji prestiżowego konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.

Dobra zabawa i rozwój przy okazji

Kapitalne łamigłówki zawierają w sobie trzy rodzaje zadań:
szukanie obiektu niepasującego do reszty,
szukanie rzeczy, która nie powinna się znaleźć na rysunku,
wykreślanie z szyfrów błędnych elementów.
Zadania mieszczą się po obu stronach kart i jest ich w sumie ponad 100. Wśród nich znajdują się takie, które moja córka od razu rozwiązała, ale zdarzyło się i tak, że musiała dłużej się przyjrzeć ilustracjom by odnaleźć np. niepasujący obiekt. Pierwsze dwa rodzaje zadań można spokojnie rozwiązywać bez użycia ołówka, natomiast coś do skreślania przyda się w trzecim rodzaju zadań. Szyfry zawarte w Kapitalnych łamigłówkach nie są łatwe i bez problemu można się w nich pogubić. Ten rodzaj zadań jest najtrudniejszy, trzeba się skupić na dłużej i kolejno wykreślać poszczególne , niepasujące elementy. W razie braku pewności, czy zadania są dobrze rozwiązane, możecie je sprawdzić na stronie http://www.jezykiobce.pl (na końcu strony jest plik pdf do pobrania)
Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się forma Kapitalnych łamigłówek. Są na tyle małe, że można zmieścić je w kieszeni. Sprężynka łącząca karty sprawia, że rozwiązywanie łamigłówek jest wygodne i można to robić nawet „na kolanie”. Kapitalne łamigłówki nadają się do zabrania w podróż samochodem, czy też innym środkiem lokomocji (oby tylko dziecko nie miało choroby lokomocyjnej ;)) W zasadzie można je nosić w torebce, żeby w razie potrzeby, kiedy dziecko dopadnie nuda zapewnić mu świetną zabawę (np. w poczekalni przychodni, w restauracji podczas oczekiwania na zamówiony obiad, czy też w urzędach, gdzie często załatwienie najdrobniejszej sprawy trwa w nieskończoność). Wydawca, zachęca również do potraktowaniu zadań z Kapitalnych łamigłówek jako pewnego rodzaju grę, to może się sprawdzić w przypadku dzieci w tym samym wieku.
Jak wspomniałam wcześniej, posiadamy również Zagadki Czuczu dla 4 – 5 latków. Wiem, że wiele osób też je ma, więc specjalnie dla Was kilka słów porównania. Zagadki Czuczu zawierają w sobie zadania o wiele bardziej zróżnicowane, mające na celu poszerzenie wiedzy dziecka. Natomiast Kapitalne łamigłówki są ukierunkowane na konkretny typ zadań, który przez wielokrotne powtórzenie ćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz umiejętność skupienia uwagi. Kapitan Nauka oferuje również Kapitalne zagadki, które skupiają się na innych rodzajach zadań (napiszę o nich w przyszłym tygodniu). Myślę, że warto jest zakupić oba zestawy zadań z kapitalnej serii i nie należy myśleć, że produkty te będą powielały to, co jest w Zagadkach Czuczu, bo zdecydowanie tak nie jest.
Zapraszam na mojego bloga, tam znajdziecie zarówno zdjęcia Kapitalnych łamigłówek jak i recenzję Kapitalnych zagadek dla dzieci w wieku 4 -5 lat
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/11/kapitalne-amigowki-4-5-lat-kapitan-nauka.html

- , 2016-11-10

Pobierz

Inne formy wydania

Podziel się ze znajomymi