test

Warsztaty z języka angielskiego dla dzieci podczas Targów Przecinek i Kropka

Można powiedzieć, że angielski jest językiem ogólnoświatowym. Na rynku pracy znajomość języka angielskiego to standard. A nauka angielskiego staje się normą już od najmłodszych lat życia.

Dzieci chłoną wiedzę bardzo szybko i efektywnie, ponieważ uczą się w sposób naturalny, bez wkuwania słówek czy uczenia się gramatyki, dlatego ważne jest rozpoczęcie aktywności językowych jak najwcześniej. 

Specjaliści opracowali wiele ciekawych metod, dzięki którym mali uczniowie mogą w łatwy i przyjemny sposób przyswoić obce słowa. Jedną z najskuteczniejszych jest muzyka, nauka piosenek oraz praca z obrazkami i różnorodnymi wizualizacjami. Dzieci mogą poznawać i utrwalać informacje kilkukrotnie je powtarzając, by wkrótce samodzielnie zastosować je w odpowiednim kontekście.

W trosce o edukację językową najmłodszych, zespół Kapitana Nauki postanowił zorganizować warsztaty z języka angielskiego dla dzieci podczas Targów Przecinek i Kropka 2019, odbywających się 6 i 7 kwietnia. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Marlenę Kubelczuk - autorkę bloga Nauczycielka angielskiego. Z wykształcenia jest magistrem filologii angielskiej, od 7 lat zajmuje się pracą z dziećmi i tworzeniem pomocy dydaktycznych do nauki języka angielskiego.

Początek warsztatów zapowiadał się bardzo przyjemnie, ponieważ małych uczestników przywitał sam Kapitan Nauka. Potem nastąpiła właściwa część warsztatów. Na początku została wprowadzona piosenka The Bus Song z książki Angielski dla dzieci. Piosenki. Dzieci śpiewały wspólnie z prowadzącą, zapamiętywały nowe zwroty w towarzystwie rytmu i wpadającej w ucho melodii. Kolejna aktywność nosiła nazwę What`s in the magic bag?. Najmłodsi mogli wyczarować karty z magicznego worka. Zabawa dała im dużo radości. Do zadania zostały wykorzystane karty obrazkowe Angielski dla malucha. Kolejną czynnością było zgadywanie elementów znajdujących się na podanych obrazkach. Dodatkową uwagę dzieci podczas ćwiczenia przykuły packi na muchy oraz chusty. Po wykonaniu zadania przyszła pora na aktywność ruchową, czyli zabawę, a zarazem odpoczynek. Następnym punktem programu było układanie puzzli Układanki Malucha, a następnie omawianie tego, co znajduje się na ilustracji. Najmłodsi świetnie poradzili sobie z tym etapem.

Na koniec części warsztatowej dzieci miały okazję jeszcze raz zaśpiewać i utrwalić piosenkę The Bus Song.

Po udanych zajęciach i dzielnych zmaganiach z zadaniami, młodzi uczestnicy dostali upominki od naszego Kapitana Nauki.


Cieszymy się, że sprawiliśmy dzieciom tyle radości, ucząc je, a zarazem bawiąc.


Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...