Kolejne wyróżnienia dla Kapitana Nauki w konkursie Świat Przyjazny Dziecku!

Gry i książki Kapitana Nauki docenione przez Jury konkursu Świat Przyjazny Dziecku!

Z przyjemnością informujemy, że gry edukacyjne Kapitana Nauki (Piraci, Potwory głodomory, Żaby czy kraby, Na tropie angielskich słówek, Ciało człowieka i Zwierzaki świata) oraz seria książeczek sensorycznych „Dotknij natury” zostały wyróżnione w XVIII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku!

O konkursie

Konkurs Świat Przyjazny Dziecku organizowany jest przez Komitet Ochrony Praw Dziecka od 2002 roku. Kapituła nagradza produkty dla dzieci oraz miejsca i portale internetowe przyjazne dzieciom. Organizatorom konkursu zależy na propagowaniu idei, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka.

Poznaj wyróżnione produkty Kapitana Nauki:

Gry edukacyjne Kapitana Nauki to wciągające gry planszowe dla całej rodziny opierające się na prostych zasadach i uwielbianych przez dzieci aktywnościach. Rozwijają zainteresowania i kompetencje, trenują pamięć, spostrzegawczość i koncentrację, a także rozwijają umiejętność zdrowej rywalizacji. Zdobyte podczas rozgrywek informacje, zaprocentują zarówno w życiu codziennym, jak i podczas zajęć w szkole.

Gra Potwory głodomory otwiera listę naszych matematycznych bestsellerów! To niezbędnik we wczesnej edukacji najmłodszych, który zamieni proste obliczenia w świetną zabawę, pomoże zrozumieć i przećwiczyć dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 1-20.

Do udziału w matematycznej bitwie z grą grą Piraci nawet nie trzeba zachęcać! Dziecko z łatwością opanuje podstawowe działania matematyczne, poprawi umiejętność dodawania i odejmowania, a podczas zabawy wcieli się w pirata i będzie miało szansę zdobyć prawdziwe skarby.

Kolejną zabawą wprowadzającą dziecko w świat matematyki jest gra Żaby czy kraby. Najmłodsi podejmują w niej wyzwanie mnożenia. Opanują umiejętność wykonywania trudniejszych działań matematycznych i zrozumieją tabliczkę mnożenia, bez konieczności uczenia się jej na pamięć. Gra Ciało człowieka to edukacyjna wycieczka po ludzkim ciele, która poszerza wiedzę o częściach ciała i pozwala zrozumieć funkcjonowanie organizmu. To nie tylko świetna zabawa, ale również doskonałe źródło wiedzy o m.in. ludzkim mózgu i sercu.

Gra Na tropie angielskich słówek to propozycja zachęcająca do rozpoczęcia nauki angielskiego. Każda rozgrywka to porcja nowych słówek, a do tego ćwiczenie pamięci, koncentracji i spostrzegawczości. Aktywności w grze wzbudzą pozytywne skojarzenia z nauką angielskiego, a dzięki nagraniom lektora najmłodsi od razu nauczą się poprawnej wymowy słówek.

Gra Zwierzaki świata pozwoli przeżyć fascynującą przygodę w świecie zwierząt. Rozgrywki pełne ciekawostek o zwierzętach z 6 królestw, a także liczne ilustracje, które pozwolą zapamiętać cechy charakterystyczne i nauczyć rozpoznawać wśród innych gatunków.

Seria „Dotknij natury” to wyjątkowe książeczki sensoryczne dla najmłodszych. Na każdej stronie, na maluszka czekają niespodzianki: okienka, dziuple i inne elementy, które skupią uwagę i pobudzą ciekawość. Książeczki można dotykać, oglądać i czytać wspólnie z dzieckiem, każda z nich zawiera wzruszającą historię ze świata natury. To idealne publikacje wprowadzenia najmłodszych w świat czytania. W serii ukazały się: Witaj, ptaszku!; Witaj, motylku!Witaj, żabko! i Witaj, zajączku!Kapitan Nauka zwycięzcą w poprzednich edycjach konkursu Świat Przyjazny Dziecku

Kapitan Nauka ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień z poprzednich edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku:
- XVI edycja  2019 r. wyróżniono Puzzle obserwacyjne, Puzzle układam i opowiadam oraz Księgi słówek
- XVI edycja w 2018 r. główną nagrodę zdobyły: książka Na tropie angielskich słówek oraz serie Loteryjka, 100 zabaw i Kieszonkowce.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć