Wiek: 4-8 lat

Umiejętności:

  • -30%
  • Top
-30%

Litera do litery. Gra edukacyjna

Wiek: 4-8 lat

Umiejętności:

Litera do litery. Gra edukacyjna

Literkowe wyzwania w nauce czytania!


Darmowa dostawa od 200 zł

Darmowa dostawa od 200 zł
36,50 zł
25,55 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 31,43 zł

Rozwój słownictwa oraz wyobraźni językowej

Litera do Litery to gra edukacyjna dla najmłodszych, wspomagająca naukę czytania. To nie tylko gwarancja świetnej zabawy, ale także wyzwanie dla dziecka, które podczas rozgrywek rozwija koncentrację i uczy się rywalizacji. Gra sprawdzi się w edukacji przez cały okres nauki czytania, od poznania pierwszych liter, doprowadzając do perfekcji w tworzeniu wyrazów.

Gra Litera do litery to idealny wybór na rozpoczęcie przygody z czytaniem. Rozgrywki polegają na układaniu żetonów, za pomocą których można tworzyć wyrazy 3-, 4- i 5-literowe, z uwzględnieniem trudniejszych głosek w języku polskim. Dzieci, które stawiają pierwsze kroki w nauce czytania mogą zacząć od najprostszego wariantu: nazywania ilustracji i przyporządkowania liter, tworząc w ten sposób wyraz opisujący obrazek. W trudniejszej wersji dziecko komponuje wyrazy już bez pomocy ilustracji.

gra edukacyjna, litera do litery, gra obrazkowa, kapitan nauka; kapitan nauka

Zaawansowani gracze mogą układać z dostępnych żetonów dowolne wyrazy, co zapewnia nieograniczone możliwości zabawy na wiele godzin i gwarantuje prawdziwy trening słownictwai rozwój wyobraźni językowej. Zwycięzcą zostanie ten, kto pierwszy ułoży wszystkie swoje wyrazy.
Gra sprawdzi się w edukacji przez cały okres nauki czytania, od poznania pierwszych liter, doprowadzając do perfekcji w tworzeniu wyrazów.

Gra edukacyjna ma atrakcyjną formę układanki obrazkowo-literowej. Lis, tort, żaba, motyl - na żetonach pojawiają się zwierzęta i przedmioty znane z życia codziennego. Kolorowe ilustracje Magdaleny Popovics zachęcają do zabawy, która angażuje wzrok, słuch i dotyk.

Litera do litery. Gra edukacyjna | Literkowe wyzwania w nauce czytania!

Okiem Eksperta:

Nauka czytania przez zabawę świetnie wspiera rozwój dziecka. Dodatkową pomocą w osiągnięciu tej umiejętności jest stopniowanie trudności wyrazów – od łatwiejszych do tych składających się z większej liczby liter – oraz podział na kolory, który sygnalizuje dziecku, że właśnie przeszło do kolejnego, trudniejszego poziomu. Małe, ale samodzielne kroki najlepiej zachęcą do nauki czytania.

Anna Jankowska, pedagog, autorka blogów Tylko dla mam oraz Aktywne czytanie

Gra Litera do litery zawiera 144 żetony z literami, 36 żetonów z obrazkami oraz instrukcję wyjaśniającą zasady gry. Żetony wykonano z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę i wytrzymałość podczas emocjonujących rozgrywek. Wszystkie elementy gry wyprodukowano w Polsce

W serii:

  • ISBN: 590-36-99821-95-4
  • Data wydania: kwiecień 2022
  • Ilustrator: Magdalena Popovics
Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi
Loading...