Seria książeczek o Pepe – bohaterze, który oswoi dzieci z lękiem

Szukasz mądrych książek dla dzieci w wieku 3-6 lat? Poznaj Pepe!

Pepe to kilkuletni, dociekliwy bohater, który wiele rzeczy robi po raz pierwszy w życiu, jednak wcale nie brakuje mu odwagi! Śmiało odkrywa nieznane miejsca, dopytuje dorosłych i nie boi się wygłaszać własnego zdania. Cieszy się, że może poznawać świat i dzięki swojej ciekawości, z każdym dniem wie o nim coraz więcej. Mali czytelnicy towarzyszą mu w jego poczynaniach i uczą się, jak zachowywać w podobnych sytuacjach, biorąc dobry przykład z Pepe. 


W części
Pepe idzie do fryzjera, bohater stoi przed wielkim wyzwaniem - swoją pierwszą wizytą u fryzjera. Od pewnego czasu, coś przysłania mu otoczenie... To jego włosy, które urosły tak bardzo, że utrudniają spojrzenie na świat! Nie ma rady, włosy trzeba skrócić. Bohater jest taki podekscytowany, że może zobaczyć salon fryzjerski od środka, usiąść na fotelu, być w centrum uwagi i podjąć bardzo poważną decyzję o wyborze swojej fryzury! Nie ma powodów do strachu, fryzjerka Funia zadbała o to, aby Pepe czuł się podczas pierwszej wizyty swobodnie, był zadowolony i dumnie opuścił salon z wymarzoną fryzurą!

pepe idzie do fryzjera - książka dla dzieci

Nic nie jest w stanie popsuć dobrego humoru Pepe, nawet brzydka pogoda. Na zewnątrz wciąż pada, ale kto by się tym przejmował, gdy na horyzoncie widać już nową przygodę! Właśnie w ten deszczowy dzień, Pepe idzie do kina po raz pierwszy! Wybiera film, dostaje bilet, popcorn i w końcu razem z mamą może zająć miejsce w największym pokoju, jaki widział – sali kinowej. Tyle emocji jeszcze przed seansem. Wszystkie światła gasną i robi się ciemno, ale nie ma się czego bać, bo film jest ciekawy i wspaniale ogląda się go na wielkim ekranie. Nic dziwnego, że Pepe jest bardzo podekscytowany, w końcu to jego pierwsze kinowe doświadczenie!

pepe leci samolotem- książka dla dzieci 3-6 lat

Bohater wyrusza z mamą na wakacje i po raz pierwszy Pepe leci samolotem! Bacznie obserwuje wszystko co dzieje się przed wylotem, bo najpierw trzeba zważyć bagaż, sprawdzić paszport i przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Samolot jest ogromny, największy jaki Pepe do tej pory widział! Bohater ma własny fotel, okno, stolik, a nawet lampę i wentylator. Śmiało korzysta ze wszystkich udogodnień, a na pokładzie zamawia jedzenie, ucina sobie drzemkę i ogląda świat przez okno. Teraz nie ma już wątpliwości, że nie ma się czego bać, a latanie samolotem to świetna zabawa!

pepe leci  samolotem - książka dla najmłodszych

Pepe idzie z mamą do sklepu, aby wybrać swój pierwszy rower. Wśród tylu modeli ciężko się zdecydować… Jeden za duży, drugi za mały, ale w końcu, z pomocą sympatycznej sprzedawczyni wybiera dla siebie idealny rower. Czas na pierwszą przejażdżkę! Mama biegnie obok, tłumaczy i pomaga, aż w końcu Pepe sam potrafi jechać w górę, w dół, w obie strony i na wprost. Mama przypomina: hamulec! Ale bohater już nie chce się zatrzymywać, co za wspaniałe uczucie: Pepe jeździ na rowerze!

Seria książeczek o Pepe to proste historie z kolorowymi ilustracjami, które nie tylko pozwolą małemu czytelnikowi poznać sympatycznego i zawsze uśmiechniętego bohatera, ale również zachęcą dzieci do opowiadania i dopowiadania szczegółów historii! Obrazkowy słowniczek umieszczony na końcu książek tłumaczy charakterystyczne dla danej historii pojęcia, z którymi dzieci mogły się dotychczas nie spotkać. Dodatkową atrakcją są elementy personalizacji w każdym z tytułów: dyplom do uzupełnienia po wizycie u fryzjera, miejsce na wklejenie zdjęcia pierwszego roweru czy biletów z kina, a także uzupełnienie danych z pierwszej podróży samolotem.Książeczki z Pepe w roli głównej to uniwersalne opowieści dla wszystkich małych dziewczynek i chłopców, którzy chcą uczyć się nowych rzeczy. Każda pełna humoru historia rozbawi zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy zrozumieją, jak ekscytujące mogą być codzienne sprawy widziane oczami dziecka. Seria sprawdzi się podczas rodzinnego czytania i zachęci do wspólnego spędzania czasu oraz dyskusji, a dzięki poznaniu Pepe, dziecko pozbędzie się lęków związanych z nowymi sytuacjami.

W serii: Pepe idzie do fryzjera, Pepe idzie do kina, Pepe leci samolotem, Pepe jeździ na rowerze.

O autorce:

Anna-Karin Garhamn – szwedzka ilustratorka i projektantka tkanin, studiowała projektowanie tkanin w Konstfack oraz art & design w Sztokholmie. Obecnie mieszka w Gent w Belgii. Jako autorka ilustracji dla dzieci współpracuje m.in. z wydawnictwami Rabén & Sjögren, Bonnier Carlsén, Egmont Kärna.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć