Wiek: 6-9 lat

Kapitan Nauka. Ortografia z mrówką i borówką. 6-9 lat (książeczka + karty obrazkowe)

Kapitan Nauka. Ortografia z mrówką i borówką. 6-9 lat (książeczka + karty obrazkowe)

Poradnik dla opiekunów i 110 dwustronnych, ilustrowanych kart uczących ortografii podczas wspólnej zabawy.

ISBN: 978-83-7788-524-6
Data wydania: maj 2015

Opis

Nowość z edukacyjnej serii Kapitan Nauka! Tym razem Kapitan żegluje po morzu podchwytliwych słówek i unika raf błędnej pisowni. Dzięki fantastycznie zilustrowanym kartom obrazkowym ortografia sama wchodzi do główki!

"Karty obrazkowe Ortografia z mrówką i borówką" to poradnik dla opiekunów oraz 110 dwustronnych, ilustrowanych kart wzbogacających słownictwo i uczących prawidłowej pisowni języka polskiego podczas wspólnej zabawy. Całość stanowi doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Kolorowe, zabawne ilustracje stanowią dodatkową zachętę do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Pakiet zawiera 100 specjalnie opracowanych fiszek, dzięki którym dzieci z łatwością przyswajają poprawny sposób pisania aż 100 problematycznych słówek oraz 10 kart specjalnych z zasadami ortografii. Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 6-9 lat, czyli uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.Na awersie karty znajduje się słowo z wykropkowanym miejscem do wstawienia brakującej litery wraz z zabawną ilustracją, a na rewersie – odpowiedź w postaci poprawnie zapisanego wyrazu. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Dzięki temu, karty uczą ortografii globalnie, poprzez zapamiętywanie całych, poprawnie zapisanych wyrazów, a oryginalne ilustracje ułatwiają kojarzenie i utrwalanie prawidłowej pisowni. Fiszki świetnie sprawdzą się w domu, w szkole czy w poczekalni. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie w każdej wolnej chwili!

Poradnik dla opiekunów "Karty obrazkowe Ortografia" (26 str.) prezentuje propozycje gier i zabaw uczących prawidłowej pisowni z wykorzystaniem fiszek, liczne ćwiczenia ortograficzne oraz teksty dyktand.A oto 10 ważnych reguł, których dzieci uczą się z tym zestawem:
- ch po literze s
- ó w cząstce -róż-
- ó w zakończeniach -ów, -ówka, -ówna
- ż wymienia się na z, h, dz, s, ź
- u w zakończeniach czasowników -uje, -ujesz, -uj
- rz po spółgłoskach d, k, w, ch, j
- rz wymienia się na r
- u w zakończeniach -un, -unek, -uszek
- u w zakończeniach -uchna, -uszka, - usia
- ś, ź, ć, dź, ń w zakończeniach wyrazów jednosylabowych

Autorką ilustracji do kart jest Magdalena Popovics

Karty są integralną częścią poradnika „Karty obrazkowe Ortografia” i nie mogą być sprzedawane osobno.

W serii ukazały się także:
Karty obrazkowe Ortografia z muchą i pietruchą

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.

Ortografia z mrówką i borówką czyli nauka przez zabawę

Ortografia to mówiąc najprościej, zbiór pewnych zasad i norm, które regulują sposób zapisu słów w danym języku przy wykorzystaniu liter alfabetu. Niektórzy uważają ortografię języka polskiego za jedną z najtrudniejszych rzeczy na świecie. Ortografię można kochać, albo… szczerze nie znosić! Naszym zdaniem, zasady ortograficzne ojczystego języka należy nie tylko poznać ale przede wszystkim nauczyć się je stosować w praktyce. Jeżeli szukacie skutecznej pomocy jak to zrobić to my szczerze polecamy pakiet edukacyjny Ortografia z mrówką i borówką. Naszym zdaniem to jedna z najciekawszych propozycji pomocy dydaktycznych w nauczaniu wczesnoszkolnym.

Pełną treść recenzji można przeczytać na blogu Zabawy z Archimedesem - https://www.zabawyzarchimedesem.pl/gry/ortografia-z-mrowka-i-borowka/

- , 2017-05-15

Inne formy wydania

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi