Uczeń (od 6 lat)

Gry i zestawy edukacyjne

Gry i zestawy edukacyjne

Gry edukacyjne to twórcza rozrywka dla całej rodziny, doskonaląca spostrzegawczość, koncentrację, refleks i pamięć, a także umiejętność współdziałania.

Różnorodne i atrakcyjne warianty gry są oparte m.in. na uwielbianych przez dzieci aktywnościach i zabawach, a przy okazji wspierają myślenie logiczne, rozwój społeczny i emocjonalny, uczą umiejętności przestrzegania reguł i zdrowej rywalizacji.

Bogata zawartość pakietu (kolorowe plansze, żetony), trwała jakość wykonania oraz fantastyczne ilustracje utalentowanych polskich artystów umożliwiają wiele emocjonujących rozgrywek.

Gry „Gotowanie” i „Zakupy” można wykorzystać również do wczesnej nauki języka angielskiego dzięki dwujęzycznym podpisom i nagraniom wszystkich słówek w formacie mp3 (do pobrania ze strony).

SuperQuiz

SuperQuiz

Seria „SuperQuiz” prezentuje książeczki popularnonaukowe rozwijające pasje i zainteresowania dzieci w wieku 7-12 lat.

Każdy tematyczny zestaw składa się z 55 kart (spiętych miękką spiralą), na których znajdują się liczne ciekawostki oraz ponad 160 zaskakujących pytań quizowych z odpowiedziami.

Kolorowe zdjęcia i ilustracje wspomagają zapamiętywanie nowych informacji napisanych w ciekawy i przystępny sposób, a także pozwalają zrozumieć niezwykłe procesy i zjawiska występujące w otaczającym nas świecie.

SuperQuizy skierowane do fanów piłki nożnej, miłośników zwierząt i roślin oraz małych podróżników rozwijają wiedzę o świecie, a także trenują pamięć, koncentrację i umiejętność samodzielnego czytania ze zrozumieniem.

Ortografia

Ortografia

Edukacyjne zestawy i pakiety uczące prawidłowej pisowni języka polskiego oraz zasad ortografii stanowią doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

100 dwustronnych kart obrazkowych pomaga opanować 100 problematycznych słówek, a 10 kart specjalnych w przystępny sposób objaśnia zasady polskiej ortografii.

Poradnik dla opiekunów zawiera propozycje gier i zabaw uczących prawidłowej pisowni z wykorzystaniem kart, różnorodne ćwiczenia ortograficzne oraz teksty dyktand.

W pakietach zamieszczono dodatkowo plakat ortograficzny z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami, pomagającymi utrwalić najważniejsze zasady pisowni wyrazów z „rz” i „ż”, „ó” i „u”, oraz kolorowankę XXL, która ułatwia zapamiętywanie reguł ortograficznych i doskonali koordynację oko–ręka.

 

Zagadki i łamigłówki

Zagadki i łamigłówki

Zagadki i łamigłówki obrazkowe to wciągające zadania dla uczniów, przydatne w pierwszych latach nauki w szkole podstawowej. 

W każdym zestawie znajdują się wciągające, podchwytliwe zagadki, zabawy logiczne i łamigłówki, które ćwiczą spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi i myślenie logiczne, a przede wszystkim gwarantują twórczą zabawę.

Zagadki i łamigłówki sprawdzą się podczas samodzielnej zabawy, jak i rozgrywek z rodzeństwem lub rówieśnikami w duchu grywalizacji, a dzięki poręcznemu formatowi można je zabrać wszędzie.

Zeszyty Kapitalne zagadki dla bystrzaków i Kapitalne zagadki dla spryciarzy zawierają ponad 90 fascynujących zagadek, które pomagają ćwiczyć skupienie uwagi, umiejętności matematyczne, spostrzegawczość i grafomotorykę. 

Kapitalne ilustracje Magdaleny Popovics, Anny Kleszczewskiej, Kamili Kozłowskiej, Ewy O'Neill, Pauliny Zbylut i Macieja Łazowskiego pobudzają dziecięcą wyobraźnię i uatrakcyjniają zabawę.

Kieszonkowce - quizy i gry karciane

Kieszonkowce - quizy i gry karciane

Seria „Kieszonkowce” obejmuje ilustrowane gry karciane, zagadki logiczne i quizy dla dzieci, młodzieży i dorosłych (7-107 lat).

Każdy zestaw składa się z talii 55 kart z propozycjami różnorodnych wariantów gier edukacyjnych (m.in. memory, klapek, karuzela, szachraj), rozgrywek solo lub towarzyskich pojedynków.

Dzięki tematycznej różnorodności (np. angielskie czasowniki, przymiotniki, idiomy i zwroty konwersacyjne, procenty i ułamki, stolice europejskie oraz zagadki logiczne) „Kieszonkowce” gwarantują idealną edurozrywkę, łącząc praktyczną wiedzę i ciekawostki o świecie z aktywizującymi metodami nauki i zapamiętywania oraz grywalizacją.

Dzięki wygodnemu formatowi kart, które mieszczą się w kieszeni, „Kieszonkowce” sprawdzą się w każdych okolicznościach – w domu, podróży i szkole.

Książki

Książki

Książki Kapitana Nauki dopasowane są do różnych grup wiekowych, poruszają aktualne tematy i rozwijają wiele kompetencji.

W ofercie m.in.:
- "Na tropie angielskich słówek" oraz "Księgi słówek" - barwne słowniki obrazkowe do nauki języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego,
- silent booki: "Mela i Kostek czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków" oraz „Kosmiczne śledztwo Heweliusza Kwazara”, które rozbudzą dziecięcą wyobraźnię i kreatywność, a także zachęcą do opowiadania własnych historii,
- „Cytrynowa bateria i inne eksperymenty” to książka z ciekawymi doświadczeniami dla dzieci, które w prosty i bezpieczny sposób można przeprowadzić w domu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć