Rozwijające prezenty dla dziewczynek i chłopców

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami - zadbaj o wyjątkowe prezenty pod choinkę! Kapitan Nauka przygotował dla Was pomysły na najciekawsze prezenty dla dzieci – maluchów, przedszkolaków i uczniów. Podarujcie swoim pociechom chwile wartościowej zabawy z najpiękniejszymi puzzlami, książeczkami i grami od Kapitana Nauki!

Prezenty dla malucha

Małe dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądają i poznają świat. Znajdź prezent na mikołajki, który umili Wasz wspólny czas, rozbudzi ciekawość dziecka i pomoże ćwiczyć sprawność rączek.

Książeczki kontrastowe z czarno-białymi uproszczonymi ilustracjami to idealne rozwiązanie dla niemowlaków, które w chwili narodzin widzą trzydzieści razy słabiej niż dorośli. Noworodki najlepiej widzą kontrastowe zestawienia: czerń i biel, ale tylko pod warunkiem, że wzory są wyraźne. Książeczki i karty kontrastowe to idealny pomysł prezent dla malucha i... dla rodzica! Dziecko rozwija wzrok, a Ty cieszysz się wspólnymi chwilami spędzonymi podczas zabawy i edukacji!

100 pierwszych słówek to wyjątkowa seria książeczek dla najmłodszych dzieci już od 1. roku życia! Bajecznie ilustrowane książeczki wspomagają rozwój mowy i naukę pierwszych słów związanych z najbliższym otoczeniem malucha. Książeczki 100 pierwszych słówek Kapitana Nauki to fantastyczny pomysł na mikołajkowy prezent dla ciekawych świata dzieciaków. Wspólna zabawa gwarantowana!

Podaruj pierwsze puzzle od Kapitana Nauki swojemu maluchowi! Układanki malucha polubią nie tylko dzieci. Wyjątkowe i różnorodne ilustracje docenią także rodzice! Podczas zabawy z kolorowymi, 2- i 3 - elementowymi puzzlami maluchy ćwiczą koordynację oko-ręka, spostrzegawczość i koncentrację. Układanki można także wykorzystać do nauki cyfr i oswajania dziecka z językiem angielskim.

Prezenty dla przedszkolaka

Dzieci w wieku przedszkolnym to niesforni tropiciele zafascynowani otaczającym światem. Pomóż zaspokoić odkrywcze potrzeby swojego przedszkolaka i podaruj mu kapitalne gry i zabawy!

Dla uwielbiających bazgrać dzieciaków doskonałym pomysłem na prezent będą Bazgraki. Cztery zeszyty ze zmywalnymi kartami i suchościeralnym flamastrem gratis zagwarantują chwile niezapomnianej zabawy dziecku, a rodzicowi - moment odpoczynku. Mały perfekcjonista? To nic, na kartach Bazgraków może ścierać i poprawiać do woli!

Dzieci uwielbiają układać puzzle i obserwować, jak powstaje nowy fascynujący obrazek. Z ramką w Puzzlach obserwacyjnych od Kapitana Nauki zabawa będzie trwała jeszcze dłużej! Ramka z elementami do wyszukania na ilustracji wspomaga rozwój spostrzegawczości i koncentracji u dziecka. Puzzle obserwacyjne to doskonały pomysł na mikołajkowy prezent dla każdego przedszkolaka.

Dla małych bystrzaków przygotowaliśmy kapitalną serię Loteryjek. Bajecznie kolorowe, tematyczne gry planszowe z żetonami pomagają ćwiczyć spostrzegawczość i wzbogacać zasób słownictwa. Niezwykle proste zasady gry – dopasuj obrazek na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy - doskonała zabawa murowana!

Pomysł na nudę w długie jesienno-zimowe wieczory? 100 zabaw na co najmniej 100 dni dla każdego przedszkolaka. Kapitan Nauka prezentuje kreatywne pakiety z kartami zmywalnymi, książką i flamastrem gratis, które wspierają wszechstronny rozwój przedszkolaków. Rozwijające zabawy z sympatycznymi bohaterami doskonalą kompetencje logiczne, matematyczne, przyrodnicze i językowe!

Prezenty dla ucznia

Jak sprytnie przemycić uczniom ciekawostki edukacyjne i dodatkowo dostarczyć dobrej zabawy? Najlepiej w formie wciągającej zabawy. Znajdź pomysł na prezent dla ucznia szkoły podstawowej!

Małym pasjonatom polecamy serię SuperQuiz. To popularnonaukowe książeczki z ciekawostkami i wciągającymi pytaniami quizowymi, wzbogacone o kolorowe zdjęcia, ilustracje i rozwijają zainteresowania, wzbogacają wiedzę i umiejętność aktywnego czytania ze zrozumieniem!

Myślenie logiczne i umiejętność skoncentrowania się na wykonywanym zadaniu są bardzo ważne, zwłaszcza w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Kapitalne Zagadki dla Bystrzaków i Spryciarzy to doskonały pomysł na prezent, który przy okazji rozwiązywania wciągających łamigłówek pomoże także ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość i umiejętności matematyczne. Zrozumiałe polecenia, kolorowe ilustracje, sympatyczni bohaterowie i blisko 100 podchwytliwych zagadek i łamigłówek!

Gry edukacyjne są doskonałym sposobem na wartościową rozrywkę i wspólne spędzenie czasu. Kapitan Nauka przygotował proste i wciągające gry planszowe dla całej rodziny, oparte na uwielbianych przez dzieci aktywnościach i zabawach. Trenują pamięć, spostrzegawczość, umiejętność współdziałania i zdrowej rywalizacji.

Prezenty do nauki języka angielskiego dla dzieci

Dzieci szybko przyswajają wiedzę i chłoną nowe słówka. Warto to wykorzystać, aby zachęcać je do nauki języków obcych.

Księgi słówek to doskonały pomysł na prezent dla małego wielbiciela języków obcych. Bogato ilustrowane słowniki obrazkowy dla dzieci od 7 lat to przyjemny sposób na pierwsze kroki z językiem obcym. Przejrzyste, wieloelementowe ilustracje zabiorą dzieci w wyjątkową podróż do Anglii, Francji, Hiszpanii i Niemiec! Podczas wyprawy mali odkrywcy polecą samolotem, zjedzą smaczny obiad w restauracji, zobaczą z bliska tygrysa i zawitają na rodzinne przyjęcie. Przy okazji poznają słówka i wyrażenia przydatne w codziennych sytuacjach!

Dla dzieci, które lubią recytować po angielsku polecamy Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki, a dla małych wokalistów Angielski dla dzieci. Piosenki. Słuchanie i powtarzanie wierszyków oraz wspólne śpiewanie piosenek w języku angielskim pomaga rozwijać intuicję językową i oswaja dzieci z językiem angielskim. 

Nauka języka angielskiego może być świetną zabawą, a także okazją do tego, aby rozbudzać w dzieciach spostrzegawczość i wrażliwość estetyczną. Z wyjątkową wielkoformatową książką Na tropie angielskich słówek dziecko uczy się słówek i zwrotów podczas wciągających zabaw obserwacyjnych. Zachwycające, niebanalne ilustracje znakomitych polskich ilustratorów zabiorą małych tropicieli w intrygującą podróż w poszukiwaniu angielskich słów.


Mądre i niedrogie prezenty dla dzieci

Książeczki obrazkowe, układanki dla malucha, puzzle, zagadki, gry planszowe i książki edukacyjne – zainspirujcie się i wybierzcie kreatywny i rozwijający prezent gwiazkowy dla swojego dziecka!