Serie

A kuku! Kontrastowe  to świetny sposób na stymulowanie wzroku niemowląt już od pierwszych dni życia. Poręczny zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, by wspierać rozwój wzroku swojego dziecka: poradnik dla opiekuna i trwałe, wykonane z grubej tektury karty obrazkowe do zabawy z dzieckiem.

category product

Seria Karty obrazkowe to unikalny pakiet (karty + poradnik), który służy do wczesnej edukacji najmłodszych (dzieci od 1. do 3. roku życia).

Zestaw trwałych, usztywnionych kart obrazkowych służy do kreatywnej nauki i zabawy w czytanie. Na kartach zamieszczono kolorowe rysunki z podpisami (awers) i powtórzonym dużym podpisem (rewers). Karty są doskonałym wstępem do wczesnej edukacji.

Ich konstrukcja oparta jest na metodzie globalnego czytania, opracowanej przez Glenna Domana. Według jej wytycznych uczyć mogą się dzieci w każdym wieku, bez poczucia, że wykonują żmudne ćwiczenia.

Ponadto zabawa z kartami znakomicie wspomaga rozwój mowy, rozbudza w dziecku ciekawość świata i stymuluje pracę jego mózgu.

Metoda Glenna Domana zwana „metodą globalnego czytania”, traktuje naukę czytania jako element dziecięcej zabawy i stanowi ważną rolę w stymulacji rozwoju dziecka. Stąd pochodzi nazwa koncepcji - zabawa w czytanie.

Poradnik Angielski dla malucha (28 str.). Zawiera listę wszystkich angielskich słówek z zestawu, wraz tłumaczeniem i wymową, kilkadziesiąt rozbudowanych zabaw i gier przy użyciu kart oraz informacje o tym, jak wykorzystywać karty do wczesnej nauki języka angielskiego. Dzięki zabawie z zestawem dzieci poznają podstawy angielskiego i wzbogacają swój zasób słownictwa, co ułatwia start w przedszkolu i szkole.

category product

Seria Karty obrazkowe Odkrywam świat to wyjątkowe zestawy (poradnik + karty) wspomagające wczesny rozwój umysłowy dzieci.

W skład serii wchodzi pięć tytułów, które zaspokajają naturalną dla dzieci ciekawość świata, wspierają rozwój mowy i poszerzają zasób słownictwa – a wszystko to podczas wspólnej, fascynującej zabawy!

W skład zestawu wchodzi 17 trwałych kart z kolorowymi ilustracjami, dostosowanych do wieku najmłodszych dzieci.

Poradnik Odkrywam świat autorstwa Natalii i Krzysztofa Minge, psychologów dziecięcych, zawiera pomysły na kilkadziesiąt rozbudowanych zabaw i gier przy użyciu kart oraz rady, jak wspierać rozwój umysłowy dzieci na wczesnym etapie.

category product

Seria Karty obrazkowe Poznaję świat to wyjątkowe zestawy (poradnik + karty) wspomagające rozwój emocjonalny, społeczny i umysłowy najmłodszych dzieci.

W skład serii wchodzą cztery tytuły pomagające dzieciom rozpoznawać i opisywać podstawowe uczucia, kształtujące umiejętność rozpoznawania dźwięków i wspierające rozwój mowy, zaspokajające naturalną ciekawość świata poprzez naukę rozróżniania i nazywania kolorów czy wreszcie osób wykonujących różne zawody.

W skład zestawu wchodzi 17 trwałych, starannie wykonanych kart obrazkowych, na których zamieszczono kolorowe, realistyczne fotografie, dostosowane do percepcji najmłodszych dzieci.

Poradnik Poznaję świat autorstwa Natalii i Krzysztofa Minge, psychologów dziecięcych, zawiera komentarz oraz pomysły na gry i zabawy z kartami.

category product

Puzzle Układam i opowiadam to niezwykłe układanki dla najmłodszych dzieci.Duże, trwałe, wykonane z grubej tektury elementy. Dzięki dużemu formatowi 10-częściowych puzzli zabawa dostarczy dzieciom wiele radości, ćwicząc przy tym motorykę małą, umiejętność rozpoznawania kształtów i dopasowywania elementów.

Seria Puzzle Układam i opowiadam wspomaga rozwój mowy i myślenia przyczynowo-skutkowego, pobudza wyobraźnię, doskonali spostrzegawczość oraz zdolność koncentracji.

Do zestawu puzzli dołączona jest kolorowanka XXL, którą można pokolorować wspólnie z dziećmi i udekorować salę przedszkolną.

category product

Puzzle XXL to wyjątkowe układanki zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach.

Duże, trwałe, wykonane z grubej tektury elementy z łatwością dopasuje do siebie nawet dwulatek.


Dzięki dużemu formatowi i niewielkiej liczbie części układanie puzzli sprawi dzieciom wiele radości, ćwicząc przy tym motorykę małą i rozpoznawanie kształtów, a także rozwijając wyobraźnię, spostrzegawczość i umiejętność koncentracji.

category product

Lotto Zwierzęta i Lotto Kolory to niezwykle proste gry, która polegają na wyszukiwaniu szczegółów i dopasowaniu obrazka na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy. Nieskomplikowane zasady zrozumie nawet dwulatek, a jeśli będzie za łatwo, kolejne warianty gry utrudnią rozgrywkę starszym.

Piękne pudełeczko, które dzięki estetyce i jakości wykonania może być wręczane na prezent bez żadnych dodatkowych opakowań, skrywa 6 bajecznie kolorowych plansz i 36 okrągłych żetonów. Trwałe, wykonane z grubej tektury elementy bez kłopotów chwyci w rączki już dwuletni maluch, ćwicząc przy tym motorykę małą i umiejętność rozpoznawania kształtów.

Wspólna gra zapewni wspaniałą rozrywkę całej rodzinie i będzie doskonałym pretekstem do rodzinnego spędzania czasu. Domownicy sprawdzą swój refleks i spostrzegawczość, odnajdując podobne rysunki. Twórcy proponują cztery warianty gry o różnym stopniu trudności.

category product

Wyjątkowe gry o rosnącym stopniu trudności dla dzieci w różnym wieku: 2+, 4+, 6+, które przy okazji ćwiczą pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację, spostrzegawczość i refleks.

W skład serii wchodzą dwa tytuły: Co robimy i Zwierzyniec. Każda z gier posiada trzy warianty o rosnącym stopniu trudności, które wciągną do zabawy dzieci w każdym wieku i o różnym temperamencie. Młodsze dzieci będą rozwijać umiejętność nazywania codziennych czynności, a starsze nauczą się porównywania i formułowania wniosków przyczynowo-skutkowych.

W skład pakietu wchodzą: 20 usztywnianych i trwałych kart obrazkowych z zaokrąglonymi rogami, co gwarantuje bezpieczną zabawę, oraz instrukcja do gry.

category product

Seria Zagadki obrazkowe to wyjątkowa propozycja na wspólne spędzenie czasu dla Ciebie i Twojego dziecka. Każdy zestaw zawiera ponad 100 różnorodnych zagadek, które uczą języka angielskiego, rozwijają myślenie logiczne i umiejętność kojarzenia, ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość, wprowadzają w świat matematyki, rozbudzają ciekawość świata, a przede wszystkim stanowią świetną zabawę!

W skład serii wchodzą tytuły, które uczą języka angielskiego, koncentracji, logicznego myślenia, matematyki oraz ortografii.

Na zestaw składają się 104 dwustronne karty z kolorowymi ilustracjami, w formie książeczki, dostosowane do wieku dzieci. Po jednej stronie każdej karty książeczki znajdują się zagadki z kolorowymi ilustracjami, po drugiej - odpowiedzi.

category product

Seria 100 zabaw to wyjątkowe zestawy rozwijających zadań dla pięcio- i sześciolatków, które zapewnią tobie i twojemu dziecku wiele godzin wspólnej, twórczej rozrywki.

Inspirujące zagadki zawarte w książce i na 36 dwustronnych, zmywalnych kartach przybliżą dziecku świat leśnych zwierząt oraz świat produkcji i maszyn, wzbogacą słownictwo i pobudzą dziecięcą wyobraźnię.

Zagadki doskonalą kompetencje matematyczne, logiczne i językowe, pozwalają ćwiczyć precyzję i spostrzegawczość. Ćwiczenia przygotowane przez doświadczonych pedagogów wspierają rozwój grafomotoryczny i przygotowują do nauki pisania.

category product

Piszę i zmazuję Litery i Piszę i zmazuję Liczby to zestawy do zabawy oraz samodzielnej nauki pisania  i liczenia.

Każdy z pakietów zawiera ponad 70 ilustrowanych zabaw, które wspierają rozwój grafomotoryczny, rozwijają umiejętności liczenia i pisania oraz przygotowują do nauki w szkole. Proste łamigłówki zamieszczone w książeczce uczą rozpoznawania cyfr i liczenia w zakresie 10, a także ćwiczą myślenie logiczne i koncentrację. Kolorowanki, labirynty i szyfry doskonalą spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową i precyzję.

Wchodzące w skład zestawu dwustronne, zmywalne karty edukacyjne z wzorami cyfr i liczb pomogą dziecku w opanowaniu ich pisowni. Dodatkowe zadania graficzne ćwiczą rękę, uczą łączenia liter w prostych wyrazach oraz rozwijają umiejętność dodawania i odejmowania. Barwne ilustracje uatrakcyjniają zabawę i odnoszą poznawane zagadnienia do świata bezpośrednio znanego dziecku.

Dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu wszystkie zadania na kartach można wykonywać wielokrotnie

category product

Serie Kapitalnych zagadek i Kapitalnych łamigłówek zostały przygotowane z myślą o miłośnikach zagadek, szyfrów i zabaw logicznych. Wersje adresowane do różnych grup wiekowych sprawiają, że w serii znajdzie się coś dla każdego małego bystrzaka!

Ponad 100 wciągających, podchwytliwych zagadek i łamigłówek w każdym zestawie ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi i myślenie logiczne, a przede wszystkim gwarantuje świetną, twórczą zabawę.

Wyzwanie można podjąć samemu albo zaprosić do pasjonującej rozgrywki inne dzieci. Wspólna zabawa w duchu grywalizacji będzie wymagać bystrego oka i refleksu, a dodatkowo zapewni wiele godzin wciągającej rozrywki!

Do współpracy przy serii Kapitalnych zagadek i Kapitalnych łamigłówek zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy: Magdalena Popovics, Anna Kleszczewska, Kamila Kozłowska, Ewa O'Neill, Paulina Zbylut i Maciej Łazowski. Ich kapitalne ilustracje pobudzają dziecięcą wyobraźnię i uatrakcyjniają zabawę.

Ponad 100 stron spięto plastikową sprężynką, aby umożliwić dzieciom swobodne rozwiązywanie zadań. Wygodny format sprawi, że Kapitalne łamigłówki i Kapitalne zagadki zmieszczą się w kieszeni i sprawdzą w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, na spacerze czy w poczekalni.

category product
Poziom: A0-A1

Angielski dla dzieci i Niemiecki dla dzieci to wyjątkowe zestawy dla młodszych dzieci oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej przeznaczone do nauki języka angielskiego i niemieckiego w domu, w przedszkolu i szkole. Zakres słownictwa dotyczy najbliższego otoczenia dziecka oraz czynności jakie codziennie wykonuje.

W skład serii wchodzą dwa tytuły: 100 pierwszych słówek i W domu i w szkole.

W skład pakietu wchodzą:
- książka z pomysłami na gry i zabawy, pomocniczymi zadaniami, transkrypcją słów i tekstów piosenek - z myślą o rodzicach i nauczycielach oraz zagadkami i kolorowankami przygotowanymi dla dzieci
- 104 kolorowe, dwustronne karty z zabawnymi ilustracjami przykuwającymi uwagę dzieci
- płyta CD z nagraniami wszystkich piosenek.

category product

Pakiety Ortografia z mrówką i borówką oraz Ortografia z muchą i pietruchą służą do nauki prawidłowej pisowni języka polskiego oraz zasad ortografii dzieci od 6 do 9 lat. Stanowią doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Kolorowe, zabawne ilustracje stanowią dodatkową zachętę do samodzielnego zdobywania wiedzy. 

Zestaw dwustronnych, ilustrowanych kart służy do nauki prawidłowej pisowni problematycznych słówek oraz zasad ortografii. Na awersie karty znajduje się słowo z miejscem do wstawienia brakującej litery wraz z ilustracją, a na rewersie – odpowiedź w postaci poprawnie zapisanego wyrazu. Dzięki temu, karty uczą ortografii globalnie, poprzez zapamiętywanie całych, poprawnie zapisanych wyrazów.

Poradnik dla opiekunów "Karty obrazkowe Ortografia" (26 str.) prezentuje propozycje gier i zabaw uczących prawidłowej pisowni z wykorzystaniem fiszek, liczne ćwiczenia ortograficzne oraz teksty dyktand.

category product

Seria SuperQuiz to idealna propozycja dla żądnych wiedzy małych odkrywców, miłośników natury, podróżników, kibiców i tropicieli niesamowitych zagadek przeznaczona dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Kolorowe ilustracje i zdjęcia, pytania dotyczące bliskich dzieciom tematów, zaskakujące fakty i ciekawostki zachęcają do samodzielnego czytania. Wiedza podana jest w ciekawy i przystępny sposób, a quizy pozwalają na sprawdzenie, czy została dobrze przyswojona.

Informacje zawarte w zestawach pozwolą poznać fascynujący świat zwierząt, przybliżą funkcjonowanie ludzkiego ciała, odkryją tajemnice Polski i świata oraz dostarczą wiedzy niezbędnej dla każdego kibica piłkarskiego, a przy okazji świetnie trenują pamięć, koncentrację i czytanie ze zrozumieniem.

Dzięki wygodnemu, poręcznemu formatowi SuperQuizy można zabrać ze sobą wszędzie – na spacer, do parku czy w podróż.

category product

Kieszonkowiec to ilustrowane talie kart do nauki:

  • angielskich czasowników i przymiotników - Bitter Sweet oraz Remember & Forget
  • procentów i ułamków - Trzecia połowa  oraz Na 200%
  • myślenia logicznego - Dzika logika

za pomocą aż różnych gier towarzyskich – dla małych i dużych graczy!

Kieszonkowiec składa się z jednej talii kart, za pomocą której można zagrać w aż  4 edukacyjne gry towarzyskie: memory, klapka, karuzelę i szachraja.

Wygodny format  kart sprawia, że zmieszczą się w kieszeni i sprawdzą w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, czy w szkole.